[#1] amiga na dos
witam mam pytanie czy jest możliwość emulowania amigi na sysytemie dos bo przyszło mi na myśl że jeżeli jest taka możliwość to na samsung s4 mini LTE poprzez emulator dosa MagicDosbox można by było wiele gier uruchomić a dzięki możliwością jakie posiada MagicDosbox (a w szczegulności możliwość tworzenia dowolnych przycisków klawiatury) grało by się dogodniej
[#2] Re: amiga na dos

@superjarko, post #1

To pytanie jest tak abstrakcyjnie źle sformułowane, że głowa boli.
Jest przecież UAE4Droid na Androida. Po cholerę utrudniać sobie życie.
[#3] Re: amiga na dos

@superjarko, post #1

Stara wersja uae działa na dosie.
Będziesz miał podwójna emulację, wiec duży spadek predkosci
[#4] Re: amiga na dos

@michalmarek77, post #2

A czy UAE4Droid ma tak rozbudowane opcje konfiguracji, jak wspomniał OP?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 14:49:15 przez _arti
[#5] Re: amiga na dos

@superjarko, post #1

tak jest super emulator nie wiem czemu przestał być rozwijany
Fellow -link
[#6] Re: amiga na dos

@Dorian3d, post #5

Również na stare kompy do DOS-a polecam Fellow. Bardzo fajny i niewymagający. Co do braku nowych wersji, to pewnie dlatego, że powstał WinFellow, też prosty emulator, ma bardzo małe wymagania, ale jest też dla niewymagających użytkowników.
[#7] Re: amiga na dos

@Esio, post #6

sprawdzę te emulatory bo nawet pojęcia nie miałem że takie są, android bardzo mnie pochłonął i emulacja gier czy też windowsa poprzez MagicDosbox lub Dosbox Turbo, dzięki nim uruchomiłem mnóstwo gier raczej nie ma tytułu z pod dosa który by mi nie działał ale jest na amige np Black Crypt lub Walker na telefonie nie ma zbytnio możliwości dogodnie grać natomiast MagicDosbox ma opcje tworzenia przycisków klawiatury myszki w dowolnym miejscu i w dowolnej ilości (uae4all ubogie ma możliwości)
[#8] Re: amiga na dos

@superjarko, post #7

zapominasz tylko że prędkość emulacji DOS'a czyli całego PC na Androidowych ARMowych dosboxach jest dość słaba nawet na najwydajniejszych ARMach. Gdyby tam w tym S4 mini był Cortex A72 @ 3GHz to dalej dosbox->uae by niemiłosiernie muliło a co dopiero z faktycznie zastosowanym procesorem...

kombinujesz normalnie jak końc pod górkę nie...
poza tym co to za w ogóle granie telefonie dotykiem, bez sensu hide2
[#9] Re: amiga na dos

@XoR, post #8

faktycznie emulacja amigi przez dosa odpada gdyż emulator amigi na androida uae4all ma możliwości przypisania niestety tylko 6 przycisków oraz dżoja do przycisków z klawiatury a nawet ulokowanie ich w dowolnym miejscu tyle że czułość myszki jest tak jakby nie dopracowana (mysz potrafi przeskakiwać w miejscu) ale wczoraj odpaliłem Black Crypta i dotykowo nieźle się porusza natomiast problem pojawia się jak trzeba myszką coś wskazać (bo jak pisałem myszka potrafi w miejscu drgać).
Czyli temat wyczerpany, ciekawe kiedy amiga CD 32 pojawi się na sndroida bo w final oddysey bym pograł na telefonieOK
[#10] Re: amiga na dos

@superjarko, post #9

Mówisz i masz. E-UAE. (jest na androida od dawna)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem