[#1] FS-UAE plik config
Mógł by mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu FS-UAE mam wersje 2.5.31dev na OS X 10.6.8

Chciałbym aby emulowana Amiga była trochę szybsza czyli właczyć JIT etc. ogólnie żeby przyspieszyła mam 21 mips. Do tego jeszcze przydała by mi się karta dźwiękowa Toccata.


Bo gdzie są opisane wszystkie funkcje? FS-UAE na fs-uae.net/options. Jakoś nie mogę się z tego rozeznać. Oczywiście ktoś może pomyśleć po co mi szybsza Amiga, a np: do HD-REC i karta dźwiękowa też do tego. Teraz jak odpalę więcej niż trzy FX to wyświetla komunikat o braku mocy.


[#2] Re: FS-UAE plik config

@TechNineWonder, post #1

Poradziłem sobie w taki sposób że Classic WB P96 ma ikonkę E-UAE Control i tam można włączyć JIT i maximum speed. Tylko nie wiem o co chodzi Cycle Exact co to robi? I ustawienia się nie zapisują.

Tak że Toccata jeszcze tylko jak w ogóle działa na tej wersji.
[#3] Re: FS-UAE plik config

@TechNineWonder, post #2

Cycle Exact w e-uae służy do włączania dokładnej emulacji A500 (co do cyklu i co do realnej prędkości) - aby poszły nawet źle napisane lub wykorzystujące jakieś specyficzne myki pięćsetki gry/programy/dema. Nie używaj tego jeśli nie musisz.
A na fs-ua coś ten JIT mi nie za bardzo działa (pod linuksem). Ale nie sprawdzałem jeszcze najnowszych wersji. Ale na pewno można zmieniać dokładność emulacji, co ma wpływ na prędkość (Accuracy: High/Medium/Low)
[#4] Re: FS-UAE plik config

@BigBang, post #3

na fs-ua coś ten JIT mi nie za bardzo działa (pod linuksem).


JIT nie działa w wersji 64 bitowej i nie może być użyta z cycle-exact.
Spróbuj wersję 32bit.
Włączenie JIT odbywa się opcją:
uae_cachesize = 8192

U mnie (i7 Linux) SysInfo podaje:
40k Dhrystone w wersji 64bit bez JIT (2 x A4k)
30k Dhrystone w wersji 32bit bez JIT
1980k Dhrystone w wersji 32bit z JIT (100 x A4k)

czyli z JIT ponad 50 x szybciej niż bez (oczywiście w SysInfo)
.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 12:09:17 przez rePeter
[#5] Re: FS-UAE plik config

@TechNineWonder, post #2

Dobra Toccata już działa, po prostu trzeba wyłączyć FS-UAE po edytowani pliku config, aby aktywowały się zmiany. Tylko nie wiem którego wpisu trzeba użyć bo działa na dwóch

uae_toccata = true

sound_card = toccata
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem