[#1] gotowy obraz AmigaOS
witam przyjaciele mam pytanie skąd można pobrać jakiś gotowy obraz AmigaOS i wrzucić go do telefonu a potem przez emulator uae4all2 uruchomić, właśnie w taki sposób różne systemy amigi ma Turek Retromanik ale pisałem do niego 8 miesięcy temu i wczoraj i nie odpisuje, tutaj jego filmik obejrzyjcie sobie od minuty 4:54 do 6:00 bo filmik trwa 43:13 i o coś takiego mi chodzi plus dorzucenie to takiego gotowego systemu moich gier które mam w formacie HDF (nie na dyskietkach)
[#2] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #1

Hmmm
Jeśli napisałeś do niego w sposób, jaki tutaj napisałeś - to nic dziwnego, że nie odpisał :)
Do tej pory czyta i próbuje zrozumieć.
[#3] Re: gotowy obraz AmigaOS

@WojT_GL, post #2

Dwa przecinki, zero kropek. To cała tajemnica owego "sposobu" pisania.
[#4] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #1

Masz na zapas, skopiuj sobie: ....... ,,,,,,, !!!! :::: ;;;; ----- OK
[#5] Re: gotowy obraz AmigaOS

@_arti, post #4

Znowu stosujecie przemoc intelektualną?
[#6] Re: gotowy obraz AmigaOS

@groovebox, post #5

Później piszą że niektórzy mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.
[#7] Re: gotowy obraz AmigaOS

@Voyox, post #6

ale fajne to forum można się wiele dowiedzieć


Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 19:25:21 przez superjarko
[#8] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #7

to forum jest superfajne można z całą pewnością zaryzykować stwierdzenie że PPA to bardzo szeroka baza wiedzy i mamy tu dużo zaawansowanych użytkowników amigi którzy z pewnością są w stanie ci pomóc tylko zapominasz o jednym kluczowym aspekcie mianowicie jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to najpierw musisz prawidłowo i czytelnie zadać swoje pytanie w wyniku czego ludzie przeglądający to forum je zrozumieją a następnie udzielą ci wyczerpującej odpowiedzi przyznasz sam że nie wydaje się to zbyt skomplikowane a jednak zadanie to przerasta wielu to dość dziwne prawda
[#9] Re: gotowy obraz AmigaOS

@recedent, post #8

racja lecz nie wiem jak dobrze coś opisać jak nie wiem jakie aspekty poruszyć w pytaniu bo na amidze to słabo się znam ale filmik który jest w linku minuta 4:54 wszystko tłumaczy. Natomiast w stylu kali jeść kali pić mogę zadać pytanie tak: jak będę miał od mego kolegi gotowy system amigaOS 3.5 (bo zgra mi go od siebie bo jest maniakiem amigi lecz nie pomoże mi go uruchomić na telefonie z androidem poprzez uae4all2 bo się nie zna) to czy ktoś wie jak go uruchomić na telefonie przez emulator uae4all2

tu filmik https://www.youtube.com/watch?v=KcPL3VqXK80

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 19:40:18 przez superjarko
[#10] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #9

ha ha ha...
Poproszę o więcej takich wpisów. Zabiorę tylko chipsy i coś chmielowego... i już zabieram się za oglądanie ...

Tak troszkę poważniej: powinieneś wiedzieć, iż raczej nikt tutaj nie zamieści licencjonowanego softu jak OS, gry itp... (domyślam się że o to Ci chodzi) to już taka świąteczna tradycja ;)

Staraj się używać znaków przestankowych (przecinki, kropki i takie tam duperele), tak jak już koledzy wcześniej dali do zrozumienia - by język polski był bardziej czytelny...

pozdrawiam..
[#11] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #9

Na chomikach znajdziesz wszystko, co tylko chcesz związane z Amigą.
[#12] Re: gotowy obraz AmigaOS

@RomanWorkshop, post #11

http://classicwb.abime.net/ tu też jest i teraz pytanie czy ktoś wie jak uruchomić taką amigęOS jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=KcPL3VqXK80 4:54

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 22:16:19 przez superjarko
[#13] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #12

ClassicWB jest dodatkiem do systemu, potrzebujesz obrazy oryginalnych dysków instalacyjnych...
Na linku, który podałeś, widać AmigaSYS AGA 4. Uwagi jak ClassicWB wyżej.


Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 22:29:13 przez mallorn
[#14] Re: gotowy obraz AmigaOS

@mallorn, post #13

mam cały pakiet kick.romów i WB3.1 sześć dyskietek w formacie adf oto one amiga workbench3.1(boot, Extras, Fonts, Install, Locale, Storage) i jeszcze mam jakieś blankdisks (empty 1,2,3,4,....aż do 20) i (AmigaOS 3.5 iso). I z tej strony http://classicwb.abime.net/ pobrałem OS3x i tyle wiem co z youtube ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=x0TdkNLXOQg od 8:50min jest instalacja workbencha a wcześniej są ustawienia winuae oraz http://guide.abime.net/home3.htm

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 23:56:41 przez superjarko
[#15] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #14

I problem polega na?
[#16] Re: gotowy obraz AmigaOS

@groovebox, post #15

Na narkotykach albo innych dopalaczach.pomysł
[#17] Re: gotowy obraz AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #16

jak już postawie taki system amigaOS 3,5 to napisze do Turka Retromaniaka niech powie mi co i jak przypisać do ustawień uae4all2 (na telefonie) mam nadzieje że tyle to mi pomoże
[#18] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #17

Na każdym emulatorze przypisuje się podobnie jak na WinUAE. Czy używałeś już WinUAE i bawiłeś się w ręczną konfiguracje?
[#19] Re: gotowy obraz AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #18

tak kilka lat temu i teraz pobrałem najnowszą wersję winuae ale z nią jakieś jaja są bo np north and south działa a już ryff n tumble nie działa tzn uruchamia się gra do momentu pojawienia się pierwszej misji, muzyczka leci i pojawia się czarne tło
[#20] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #19

Poszukaj innej wersji Ruff`n`Tumble.Są po prostu różnice w sposobie złamania zabezpieczeń gry.Jedne będą ci działać drugie nie.A czasem jest to wynik dobrania nieodpowiedniej wersji gry do posiadanego lub emulowanego sprzętu.Lub też gry działają na kicku 1.3 a nie chcą działać na kicku 3.1 i odwrotnie.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 18:08:52 przez Stoopi
[#21] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #19

To pobierz starszą wersję. Ja używam 2.3.0. Jeżeli wszystko skonfigurujesz na WinUAE, to plikopartycje z systemem i grami wrzuć do Androida. I już.
[#22] Re: gotowy obraz AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #21

no i zaczynają się dziać cuda
1.ten poradnik http://guide.abime.net/wb3.1/chap2.htm ma już błąd bo nie jest w nim napisane że umieścić trzeba dwie dyskietki workbench boot potem workbench install
2. jak chcę sformatować DH0 i pojawia się okienko aby nadać nazwę z empty na System to klawiatura nie chce pisać pisze tylko Syst literka ,, m ,, nie działa jak wciskam ,,p,, to pojawia się * czyli nie działają mi z klawiatury literki o,p,k,l,m - chyba jestem jedynym supergościem co spotyka takie problemy
[#23] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #22

Chcesz przez to powiedzieć, że w Twoim pececie nie działa Ci klawiatura? To może kup sobie inną?
[#24] Re: gotowy obraz AmigaOS

@recedent, post #23

w laptopie działa bo bym nie napisał tych postów ale w tym winuae nie działają klawisze nie wiedzieć czemu może jakaś kombinacja równocześnie naciśniętych klawiszy rozwiązała by problem
[#25] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #22

A po co chcesz formatować dyskietki? Ściągnij gotowy system (zaraz ci koledzy napiszą którą dystrybucje), zainstaluj go na plikopartycji. Do instalacji przygotuj sobie ADFy z Workbenchem.
Po instalacji skonfiguruj pod siebie, dodaj gry i przenieś plikopartycje z systemem i grami na Androida.
[#26] Re: gotowy obraz AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #25

czyli takie rzeczy już przerabialiście ( i nie ma na ten temat żadnego postu )
To poproszę o namiary

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 20:06:12 przez superjarko
[#27] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #26

ten poradnik ma błędy http://guide.abime.net/wb3.1/chap1.htm
pisałem że klawiatura w amigados mi nie działa powód poradnik punkt 30. Optional Items - Go to Misc Properties i obrazek pod nim jest pokazane aby zaznaczyć w Keyboards LEDs na POWER HD DF0 i to jest przyczyna nie działania klawiatury bo musi być Num lock Caps Lock i Scroll Lock teraz klawiatura mi działa jak tak zaznaczyłem
[#28] Re: gotowy obraz AmigaOS

@superjarko, post #27

Ponieważ Amigę trzeba emulować bez poradników. I już. Np. miałeś A500. No to ustawiasz parametry A500 (proc, ram, itd.), wkładasz do wirtualnego flopa Grę.ADF i grasz.
A jak miałeś A1200 np. z Apollo 040, to podobnie - ustawiasz w opcjach wszystko to co trzeba, instalujesz system i już. Instalujesz WHDLoad i grasz oraz instalujesz programy.
Po zainstalowaniu i przetestowaniu wszystkiego, przenosisz plikopartycje do UAE na Androidzie oraz odpowiedni kickstart/rom. Przypisujesz ścieżki dostępu i...już!

Nie ma tu żadnej filozofii. Jeżeli umiesz na Amidze, to opanujesz WinUAE, a gdy opanujesz WinUAE, to dopiero wtedy przenieś całość na Androida.
Jeżeli nie umiesz na WinUAE, to nie dotykaj emulatora na Androidzie, aż opanujesz WinUAE. I już.OK

I daj spokój z formatowaniem wirtualnych dyskietek. To taka zabawa? Lepiej iść na spacer niż robić głupoty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem