[#1] Amibian lub HAPPIGA lub coś innego i sterownik graficzny?
Witam i ponieważ zakupiłem sobie Raspberry pi 3 to mam na dzień dzisiejszy jedno pytanie:

Mianowicie program emulujący Amigę czy to w Amibian czy to w Happiga czy pewnie jeszcze w innym miejscu jest taki sam.

Jednak po instalacji na czysto systemu nie da się wyciągnąć zasadniczo wyższej rozdzielczości niż ta którą domyślnie obsługuje Amiga 1200 zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu.

Grzebiąc w ustawieniach emulatora jest opcja ustawienia jakiejś pamięci graficznej na max 16 MB.

I teraz pytanie: skąd wziąć sterownik do tej tajemniczej karty graficznej, dzięki któremu będę mógł wycisnąć w systemie większą rozdzielczość?
[#2] Re: Amibian lub HAPPIGA lub coś innego i sterownik graficzny?

@gilban, post #1

To sterownik uaegfx.
Ten sam co w winuae czy euae
[#3] Re: Amibian lub HAPPIGA lub coś innego i sterownik graficzny?

@gilban, post #1

Nie zdążyłem

Normalnie z Aminet-u podczas instalacji trzeba wybrać uaegfx. Zalinkuje bo widzę że może być problem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem