[#1] Cholerne Boing Bagi
Ludzie, ja jestem człowiekiem spokojnym, ale pomalutku zaczynam dostawać piany.
Zainstalowałem sobie pod WinUAE OS.3.9 Teraz chcę zainstalować te cholerne BB. I tu się zaczyna problem. Nieważne, co robię, dostaję ciągle ten durny komunikat:

Update failed. Please check whether your Amigaos 3.9 cd rom is inserted in your cd rom drive and whether the download of the update archive worked acorrectly.
Then try again. If it still doesn't work contact our support.


Nieważne, co bym nie robił. Czy instaluję z fizycznej płyty (mam wersję SE), czy z obrazu montowanego pod WinUAE bezpośrednio, czy pod Windows (DaemonToolsem), czy montuję sobie napęd CD jako katalog, czy dodaję napędy blaszakowe/wymienne. Noż <CENZ> nie ma znaczenia! Ciągle dostaję ten cholerny komunikat. Ikona płyty jest na WB, jest ikona Emergency Disk (chociaż go nie robiłem), w spisie napędów jak wół widnieje CD0 i AmigaOS3.9. Nic <CENZ> nie ma znaczenia!
Pomóżcie ludzie, bo zaczynam mieć dość... co za kretyn wy,yślił takie zabezpieczenie antypirackie?!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 10:02:50 przez OSH
[#2] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Snoopdos pokazuje coś niepokojącego ?
[#3] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Być może samo archiwum BB jest uszkodzone. Spróbuj z innego źródła. PS mam czystą instalację 3.9 z BB #1 i #2 jako HDF. Chcesz?
[#4] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Przegraj bagi do katalogu i tak spróbuj.
Dokładnie nie pamiętam ale miałem podobnie z is 3.5.
Z tego co mi dzwoni próbowałem chyba też odpalac bb bez ss seqence.

W razie co tuBB luzem

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 10:13:42 przez mikecios
[#5] Re: Cholerne Boing Bagi

@_arti, post #3

Instalowałem właśnie pod UAE ze dwa dni temu - bez żadnych problemów.
Również mogę poczęstować plikiem HDF (BB 1,2,3).
[#6] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Z tego co pamiętam, BoingBagi weryfikują sumy kontrolne płyty aby następnie po sukcesie przejść do instalacji. Pewnie tu problem leży.

Zgarnij HDFy od kolegów wyżej i po problemie. ;)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 10:16:41 przez Lokaty
[#7] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Można też skorzystać z pliku ISO i zamontować wirtualny CDROM w Amidze albo mieć gdzieś wrzuconą instalkę AmigaOS 3.9 na dysku/karcie/w pcmcia/pod Sambą i zrobić Assign o identycznej nazwie jak płytka CD.

OS sobie sprawdza na bank obecność pewnych plików i ich sumy kontrolne.

Nie wiem nawet czy przypadkiem nie jest to także któryś z filmików dostępnych na CD.
[#8] Re: Cholerne Boing Bagi

@pong777, post #7

Przecież OP to właśnie zrobił i nie działa
[#9] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Sprawdź jaką wersje instalera masz w katalogu "C"
Musi być najnowsza.
[#10] Re: Cholerne Boing Bagi

@Amigo-A1200-040, post #9

Jeżeli dobrze pamiętam, to kiedy instalowałem 3.9 pod WinUAE to gdzieś w którymś z plików ReadME było napisane aby skopiować INSTALLER z BB2 (bodajże) i wszystko ładnie szło.
[#11] Re: Cholerne Boing Bagi

@nostrum666, post #10

A może to także problem z plikiem kickstartu. W ReaMEe do BB3~4 jest wzmianka o niekompatybilności : " This package is intended for the official OS3.9 from Haage & Partner.
It has not been designed for nor tested with the crippleware "OS3.X" from
Cloanto. Likewise, the intended/tested Kickstarts are Commodore/Village
Tronic/Escom 3.1, not Cloanto/Hyperion 3.1."

A można także prosić o HDFa z gotowcem 3,9?
[#12] Re: Cholerne Boing Bagi

@OSH, post #1

Parę dni temu postawiłem czysty 3.9 ze CD.
BB zassałem stąd wszystkie cztery, bez problemu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem