kategorie: E-UAE, WinUAE
[#1] amiga na raspberry pi i emulacja portu serial
siemka, zamierzam zakupić raspi 3b+ żeby pobawić się bardziej rozbudowanymi setupami amig i mam pytanie czy pod amibianem jest możliwość emulacji portu serial używając adaptera rs232 com usb
oraz czy możliwe jest używanie napędu cd/dvd na usb aby emulowac amigi cd32 i cdtv ?
pozdrawiam wszystkich amigowców
[#2] Re: amiga na raspberry pi i emulacja portu serial

@Pico121, post #1

[#3] Re: amiga na raspberry pi i emulacja portu serial

@KM, post #2

Też bardzo mnie interesuje temat emulacji portów. Pod wskazanym adresem jest człowiek, który ma również profil na FB. Niestety jak zapytałem ww. temacie - gość niestety mnie olał cienkim sikiem lotem balistycznym ...
A temat jest dość ciekawy, ponieważ wszelkie inne opcje są dostępne.
[#4] Re: amiga na raspberry pi i emulacja portu serial

@maszynaw, post #3

ja dostałem od niego odpowiedź wtedy i była mniej więcej taka że standardowe uae da rade ale z racji że te na raspi jest okrojone to prawdopodobnie tego nie ma.
jak dla mnie szkoda bo raspi byłoby wtedy idealnym sprzetem dla nowych amigowców a tak to jest co najwyżej dobrym
[#5] Re: amiga na raspberry pi i emulacja portu serial

@Pico121, post #4

Z tego co mi wiadomo, CD32 bez problemu zasówa, ale z obrazów. Nie wiem jak fizycznym napędem.
[#6] Re: amiga na raspberry pi i emulacja portu serial

@maszynaw, post #3

człowiek, który ma również profil na FB. Niestety jak zapytałem ww. temacie - gość niestety mnie olał


To po co gadasz z ludźmi co mają konto na FB? pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem