kategorie: E-UAE, WinUAE
[#1] Windows i emulator portable na pendrive
witam
mam kilka gierek WHDownload
chciałbym aby po kliknieciu uruchamiał się emulator w windows 10 i gra
pobrałem FS-UAE i niby wszystko gra - zmieniam ustawienia, importuje kickstart i wszystko gra - ale gdy pendrive przenoszę do innego kompa - to znowu muszę zmieniać ustawienia.
gdzie zmienić ustawienia, aby się nie zapisywały lokalnie na komputerze w folderze DOKUMENTY, tylko na pendrive w folderze z emulatorem??
próbowałem utworzyć plik portable.ini - ale tam obojętnie co bym nie wpisał to emulator się nie uruchamia
[#2] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #1

Nie wiem jak jest w Twoim emulatorze, ale możesz wypróbować WinUAE:
W zakładce PATH emulatora musisz zaptaszkować USE RELATIVE PATH i PORTABLE MODE.
Klikasz w button RESET TO DEFAULTS i RESCAN ROMS . Romy powinny znajdować się w podkatalogu ROM w katalogu z emulatorem.

Ostatecznie możesz sprawdzić czy TheCompany nie 'zrobiło' tych gierek w wersji portable.



Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 11:57:00 przez AmiClassic
[#3] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #1

1. utwórz sobie na pendraku katalog np. "konfig"
2. skopiuj konfigi do konfiga
3. utwórz skrót do launchera
4. prawoklik na skrócie -> Skrót -> Element docelowy, wpiszujesz:
"blablalba...launcher.exe" --base-dir=./konfig
5. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6. przesyłasz zdjęcia ładnych pań na priv

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 13:07:54 przez snajper
[#4] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #1

Literka pendriva usb musi być pewnie taka sama na jednym kompie i na drugim, bo inaczej nie będzie pamiętało ustawień.
[#5] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@snajper, post #3

1. WinUAE pobrałem, wypakowałem, ustawiłem PATH jak w opisie, do folderu roms wrzuciłem kickstart 3.1 40.68 A1200. Do tego samego folderu wrzuciłem Agony.lha i przypisałem aby otwierał się przez WinUAE i ... nie działa
2. TheCompany niby są portable, ale save nie działają - wszystko się rozpakowuje na dysk lokalny :( - przenoszę na inny komputer i muszę zaczynać od nowa. - Już pisałem z twórcami TheCompany - nie rozwiązali tego. Lepsze wersje są na GamesNostalgia - już rozpakowane, działające.
3. Wg opisu muszę najpier uruchomić emulator, dopiero później wczytać grę i wystartować emulację. A ja chciałbym jednym klikiem na grze uruchomić emulator i go wystartować
próbowałem --base-dir dopisać do portable.ini, ale nie działa
[#6] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #1

a odpalasz to w tym trybie Arcade? z karuzelą obrazków?
To zdaje sie działa, montowałem kiedyś takie coś i pamiętam że działało od wpięcia...
[#7] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@softiron, post #6

A jeszcze lepiej zainteresować się Hyperspin'em. szeroki uśmiech

Zbieram teraz graty do budowy Arcade'a i w wakacje może ruszę z tematem, ale już
sobie soft do tego szykuję. Trochę dłubaniny przy konfiguracj, ale jest masa tutoriali.
Jest to nadal WIP, ale tak wygląda na chwilę obecną mój spin Amigi:
Hyperspin Amiga

P.S. Można tak ustawić, aby uniezależnić HS'a od lokacji.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 14:50:14 przez AmiClassic
[wyróżniony] [#8] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #5

1. wut?? Jakie WinUAE? W pierwszym poście piszesz o FS-UAE.
3. ???jakie wut portable.iniżżż poka te pliki do uruchamiania, bo coś kręcisz, a inni niech nie mącą, bo tu trzeba fachowca.

// edit
dobra, podstawowe pytanie: extras/rydmi.txt przeczytał? Jak nie przeczytał, to skopiuje portable.ini do głównego kataloga FS-UAE i na przyszłość czyta.
A jak przeczytał, to też.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 15:15:53 przez snajper
[#9] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@snajper, post #8

Próbowałem na WinUAE i FS-UAE Launcher, i nie mogłem dać rady

ale rzeczywiście pomogło przekopiowanie portable.ini z folderu Extras i nie wiem dlaczego, ale działa
przetestowałem na cannon fodder CD32 - zapisuje save'y w folderze z emulatorem !!!
dzięki - temat do zamknięciaOK

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 16:34:15 przez qrdziel
[#10] Re: Windows i emulator portable na pendrive

@qrdziel, post #9

będzie do zamknięcia,
jak dostanę zdjęcia.

polecam się na przyszłość.
(mogą być np. takie zdjęcia typu co mnie jedno ostatnio wyskoczyło, jak przeglądałem wyniki wyszukiwania frazy "co mem" w duckduckgo, i nazywa się teen-omni-jade-and-sandy-cross-double-dental-gag-gaggeddreams, i utwierdziło moje uczucia do dentystek)
(dobra, to taki żart. Nie chcę żadnych zdjęć. Bo mnie jeszcze oskarżą o wykorzystywanie portalu do nie wiadomo czego)

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 17:44:07 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem