[#31] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #29

Twój komp to stacjonarka czy laptop?
[#32] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #29

Rozumiem, że mam z tego, co kolega wkleił, zrobić plik tekstowy z rozszerzeniem .UAE i wrzucić do katalogu Configurations?


Możesz zrobić jak Ci wygodnie. Np. modyfikując istniejący plik konfiguracjil.


Co do ROMu, to czy ten domyślny AROSowy będzie OK, czy jednak oryginalny Amiga OS3.1?


Nie wiem. Sam musisz to sprawdzić.
[#33] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@karolb, post #31

Stacjonarny. Komputer jest odpowiednio wydajny, w zasadzie wszystko, z czego korzystam, pod Windows 10 działa dobrze wliczając wspomniany DOSBox.

Możesz zrobić jak Ci wygodnie.

Jasne, dzięki, przetestuję Twoją konfigurację.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 20:19:01 przez Hexmage960
[#34] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #33

A sprawdź też ustawienie obrazu w taki sposób, że w zakładce Display daj Fullscreen na 1280x1024, a w Filter powyłączaj wszystkie filtry i ustaw Horiz. size i Vert. size na "x2".
[#35] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@karolb, post #34

Jeszcze nie sprawdzałem ustawień Nogorga, ale odpaliłem demo Dreamscape na:

- AGA
- 68030
- 2MB CHIP
- 8MB FAST
- Fastest possible
- JIT

Jest trochę szybciej, ale z JIT bardzo szarpie. Bez JIT szarpania nie ma. Odpalam w okienku - na 1/4 ekranu (ekran mam w 1280x1024).

Używam kickstartu z Amiga OS3.1.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 20:47:45 przez Hexmage960
[#36] Re: Coście Amigowcy uczynili na YT. :twisted:

@MariuszK, post #30

Też mam sprzęt z x5-Z8350, WinUAE chodziło wolno, WinFellow też - tutaj jednak po odpowiedniej konfiguracji udało mi się zaemulować A500 w pełni.
[#37] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #35

Jaki masz dokładnie procesor w pc?
[#38] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@karolb, post #37

Proszę, dokładnie taki jak tu:
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/129487/intel-celeron-g4900-processor-2m-cache-3-10-ghz.html
Mój Celeron ma 2 lata (premiera w drugim kwartale 2018 roku).
[#39] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #38

Wolniejszy od mojego i3 z 2014r, ale wystarczająco szybki żeby WinUAE zrywało głowę z kaskiem. Powalcz z ustawieniami, sterowniki pod Windowsem do grafiki masz zainstalowane dedykowane?

W WinUAE w zakładce Miscellaneous zobacz jak masz ustawione Graphics API, spróbuj zmienić na inne.
[#40] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #38

Masz źle ustawioną konfigurację. Ten procek powinien bez problemu rozpędzić emulator. Podeślę Ci pliki do testów
[#41] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@karolb, post #39

Ten Celeron 4900 który ma Robert jest wolniejszy w single Core od i7-2600K z Q1 2011 r.
Najwyrazniej są jakieś bootlenecki dla obecnego Winuae w tak low endowym procesorze I trzeba tu starszych ver.
[#42] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #38

Siemanko . Procek Prockiem ale pytanko z innej beczki … jakiego Systemu operacyjnego Uzywasz ? Wersja + ile bit ????pomysł
[#43] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Aniol, post #41

A właśnie, wersja WinUAE, ja używam 3.6.0 bo kiedyś miałem problem z najnowszym.
[#44] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Aniol, post #41

Ten Celeron 4900 który ma Robert jest wolniejszy w single Core od i7-2600K z Q1 2011 r.
Najwyrazniej są jakieś bootlenecki dla obecnego Winuae w tak low endowym procesorze I trzeba tu starszych ver.


Bez przesady. Ja odpalam UAE na jeszcze wolniejszym procesorze i żadnych problemów nie ma. Chłopak jak zwykle wymyśla sobie problemy zamiast prawidłowo skonfigurować emulator. Będzie kolejny wątek z 500-postami jak z jego c2p i z Magazynem. Dobrze, że Recedent w porę to wydzielił.
[#45] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@nogorg, post #44

Ja bardzo lubię te watki za surrealizm.
Pewnie w okolicach listopad/październik/800 post, uda się wpaść na jakiś trop, który być może doprowadzi nas z powrotem do punktu wyjścia już na początku nowego roku pańskiego 2021.
[#46] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Aniol, post #41

Ten Celeron 4900 który ma Robert jest wolniejszy w single Core od i7-2600K z Q1 2011 r.


Używałem WinUAE na i3-380m i nie miałem żadnych problemów z wydajnością
W laptopie mam i7-740QM, który w singlu jest słabszy niż 380m i również nie mam żadnych problemów z wydajnością.

Sysinfo pokazuje mi ponad 1000Mipsów, ADoom maksuje na 30FPS, LightWave kończy liczenie benchmarka w kilka minut, gdzie moja ACA1233@50Mhz/fpu 50Mhz potrzebuje na to jakieś 9h.
U mnie podstawowy config wygląda tak
[#47] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@snifferman, post #46

To jest najnowsze Winuae?
Tez mnie dziwią te Robertowe problemy. Z ciekawości pogooglalem i znalazło się paru ludzi którym dopiero cofnięcie do starych ver. pomagało na problemy ze słabymi lub starymi konfigami.
[#48] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Aniol, post #47

Najwyraźniej Robert nie lubi peceta (jak mniemam syndrom Magazynu Amiga) i jak go musi używać to używa najgorszego konfigu i wymyśla milion problemów. Jak już ktoś wyżej napisał, dało się używać WinUAE na Pentium MMX. Jeśli Roberta przerażają suwaczki i mnogość opcji to niech sobie kupi gotowca:
link
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE
[#50] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@AmiClassic, post #40

@AmiClassic
@Nogorg

@Reszta

Dzięki AmiClassic za podrzucenie Configu. Po ustawieniu emulacji Blizzarda-IV działa już szybko. Mea culpa.

Nie jestem przeciwnikiem PC, tylko cenię sobie Amigę klasyczną i oryginalne oprogramowanie. Sam nawet nie wiem jak trzeba było zdobyć ROMy do Blizzarda.
[#51] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #50

Bez ustawiania emulacji żadnej karty, też działa szybko.
Mając ją jednak ustawioną można korzystać z oprogramowania jemu dedykowanemu.
Dzięki temu też dysk z Amigi z kartą turbo czy gfx, uruchomi się bez zmiany s-s, user-s, wbstartup
[#52] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Norbert, post #51

Rzeczywiście, bez Blizzarda też to demo działa szybko. Sprawdziłem, bo reszta ustawień była identyczna, ale wygląda na to, że kluczowa była opcja: Cycle-exact (DMA/Memory accesses). Ja miałem to włączone.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 09:01:07 przez Hexmage960
[#53] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #52

Jeśli się nie mylę do spośród wszystkich emulatorów różnej maści sprzętów, akurat WinUAE jest najbardziej dopracowany.
[#54] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #52

Blizzard był w gratisie bo to config-mirror mojej Amigi. Na WinUAE testuję wszystko zanim wrzucę na Ami, bo nie lubię sobie śmiecić nie działającym lub źle działającym softem.

Ten config miał tylko wykazać, że Twój procek ma wystarczającą ilość mocy do emulowania Amigi
[#55] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Hexmage960, post #33

.

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 23:28:54 przez niebuszewo
[#56] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@recedent, post #1

Czesc!
jestem tutaj pierwszy raz wiec prosze wybaczyc jesli to nie ten dzial
mam klopot z wiuae a dokladnie whdload
czy ktos moglby doradzic?
prosze o odpowiedz ,wtedy opisze problem dokladniej
Pzdrawiam
Piotr
[#57] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@pitrekx, post #56

Nikt nie będzie w stanie Ci doradzić jeżeli nie napiszesz w czym problem. Więc w czym problem?
[#58] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@pitrekx, post #56

Jesteśmy gotowi doradzić - zatem opisz problem dokładniej.
[#59] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@pitrekx, post #56

Jaki jest problem?
[#60] Re: Pomocy! Robert konfiguruje WinUAE

@Nasedo, post #58

Jasiu jest pierwszy raz w szkole. Pani informuje dzieci, że mają sygnalizować podniesioną ręką, że chcą o coś zapytać, poprosić. Dzieci oznajmiają, że zrozumiały i obiecują się stosować do prośby nauczycielki. Po chwili Jasiu podnosi rękę do góry, a pani podchodzi do niego i pyta:
- Jasiu co się stało?
- Nic, sprawdzam czy ten system działa - odpowiada Jasiu.


Myślę, że kolega zrobił dokładnie to samo. Sprawdził czy ten system działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem