kategoria: WinUAE
[#1] Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.
Witam,

zamówiłem sobie nową klawiaturę USB z Touchpadem (z Myszką). Niestety brakuje w niej klawisza prawego CTRL (Strg) = Fire.

Używam trochę starszego WinUAE. W opcjach „Input” można sobie klawiaturę dowolnie dopasować, tylko trzeba to na nowo robić przy każdej konfiguracji.

Moje pytanie: czy jest jakaś możliwość przy „Keyboard Layout B” przenieść prawy CTRL (Strg) na lewą stronę CTRL (Strg)?

Może jest do tego jakiś program lub zrobić to HEX Edytorem?

Pozdrawiam
[#2] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@olafmi, post #1

A jak zapiszesz sobie konfigurację do pliku i po jej wczytaniu, klawisz nie jest przypisany?
[#3] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@amikoksu, post #2

Nie wiem dokładnie o co ci chodzi. Jak juz pisałem w opcjach „Input” można sobie klawiaturę dowolnie dopasować. Ale w opcjach „Game and I/O Ports” Keyboard Layout B nie da się to zmienić.

Dlatego tu pytam o innych możliwościach jak to zmienić.

Klawisz prawy CTRL (Strg) został całkowicie pominięty (nie istnieje) na tej klawiaturze. Prawdopodobnie dlatego bo to jest klawiatura mini i się nie zmieścił.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 22:54:07 przez olafmi
[#4] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@olafmi, post #3

byłoby miło, gdybyś jeszcze określił trochę precyzyjniej, która to jest wersja "trochę starsze WinUAE".
[#5] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@snajper, post #4

Dokładnie wersja: 0.8.22R9. Chyba ostatnia ze starym wyglądem (klasycznym).

Link: http://www.webwood.de/download/0822r9/WinUAE0822R9.zip

I chciał bym przy niej pozostać.
[#6] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@olafmi, post #5

Dokładnie wersja: 0.8.22R9.


faktycznie trochę starsze - jakieś 20 lat... Nie wiem z jakich względów chcesz się męczyć z tym dinozaurem (mnie już zdążył zmusić do wylogowania z windy po tym jak mnie podkusiło, żeby zrobił sobie test grafiki na starcie), no ale mniejsza.

W opcjach „Input” można sobie klawiaturę dowolnie dopasować, tylko trzeba to na nowo robić przy każdej konfiguracji.


przecież konfigurację można zapisać.
co Ty chcesz uzyskać w ogóle? Bo najpierw piszesz o remapowaniu klawiszy, potem o game portach. Jeśli chodzi Ci o mapowanie ruchów dżojstika na klawisze, to jest to możliwe również z zakładki Input.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 03:47:15 przez snajper
[#7] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@snajper, post #6

Nie wiem jakiego masz Windowsa. Ale na Windows 2000, XP, Vista, 7 i 8 program, działa bez zarzutu.

Już pisałem w pierwszym wątku: czy jest jakaś możliwość przy „Keyboard Layout B” przenieść prawy CTRL (Strg) na lewą stronę CTRL (Strg)? To oznacza że nie chcę nic zmieniać w zakładce „Imput”.

Dlatego pytałem o jakiś program lub jak to zrobić to HEX Edytorem.
[#8] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@olafmi, post #7

Nie wiem jakiego masz Windowsa. Ale na Windows 2000, XP, Vista, 7 i 8 program, działa bez zarzutu.


10, ale to raczej nie jest kwestia windowsa.
[#9] Re: Nowa Klawiatura z brakującym klawiszem prawym CTRL (Strg)! WinUAE Problem.

@olafmi, post #1

Z tego co rozumiem to kolega chyba chce po prostu zamianę klawisza. Chyba jednak najprościej będzie to w Input zmienić. W najnowszej wersji 5.0 wygląda to tak. Przechodzimy do zakładki Input i zmieniamy na górze Game Ports Panel na Configuration #1, dzięki czemu na dole obok opcji Test możemy w rozwijanym menu wybrać inne opcje klawiszy i tyle szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2023 13:55:48 przez santa13
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem