kategoria: WinUAE
[#1] Montowanie partycji SFS pod winUAE
Mam dysk HDD, ktory dawno temu byl uzywany w amidze. Fujitsu MPE3084AE, cale 8GB.
Chcialbym z niego zgrac dane, podlaczylem go przez przejsciowke USB i dodalem w winuae. Odpalilem system z innego dysku, fujitsu jest widoczne na amidze, nawet sie udalo zamontowac 2 z 6 partycji (DH0 z samego poczatku i jeszcze jedna z konca dysku, obie FFS). Pozostale partycje to SFS/0. Na RDB jest FFS i SFS, hdtoolbox i inne toole pokazuja liste partycji poprawnie z odpowiednimi nazwami i filesystemem ale partycje nie sa zamontowane.
Nie mam dostepu do Amigi ani zadnego innego sprzetu amigopodobnego, pozostaje tylko winuae.
Czy ktos ma jakis pomysl jak te partycje zamontowac ewentualnie jak sie w inny sposob dobrac do danych?
[#2] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@lef, post #1

Czy ten dysk był bootowalny?
Jeśli tak, to odpal z niego winuae.
Spróbuj ustawić emulację HDD jako IDE a nie UAE.

Możesz też zrobić kopię dysku i mi podesłać obraz.
Dane odczytam i odeśle na maila czy na chmurę.
[#3] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@Norbert, post #2

Byl bootowalny, ale nie moge z niego odbootowac. Jest na niej deweloperska wersja morphosa 1.4. Nie pamietam czy dysk byl w a4k czy w pegasosie, ale na pewno ppc.

Zmiana na IDE nie pomogla, nawet pogorszyla, bo partycje FFS na IDE sie automatycznie nie montuja.

Obrazu dysku bym nie chcial raczej wysylac, bo nie do konca wiem co tam jest.
[#4] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@lef, post #3

Jeśli był w Pegasosie, to możliwe że potrzebujesz kogoś z Morphosem.
Cos mi się wydaje że SFS na PPC jest inny niż na m68k
[#5] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@Norbert, post #4

Hmm, stare posty na morphzone sugeruja, ze byl kompatybilny z 68k. Ale mozesz miec racje, check4gb nie pokazuje zadnej wersji filesystemu dla tych partycji:

Name Volume Size Device Unit Version DosType Version Big Check
UDH0 Workbench 249M scsi 0 43.35 DOS3 45.9 no ok
DH0 Workbench 250M uaehf 0 50.1 DOS3 45.9 no ok
DH1 2000M uaehf 0 50.1 SFS0 yes ok
DH2 2060M uaehf 0 50.1 SFS0 yes ok
DH3 Download 1200M uaehf 0 50.1 DOS3 45.9 yes ok
DH4 2399M uaehf 0 50.1 SFS0 no ok
SFS 150M uaehf 0 50.1 SFS0 no ok
[#6] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@lef, post #1

Jest sterownik SFS dla Linuksa - ASFS. Walczył z tym ktoś?
[#7] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@lef, post #5

Sukces (prawie, o tym za chwile). Dla potomnosci, coby za kolejne 15 lat bylo komus latwiej:

- zrobilem image dysku na macos
dd if=/dev/disk4 of=amiga_hdd.img bs=512


- uzywajac qemu-system-ppc i openbiosu odpalilem morphosa 3.11:
./qemu-system-ppc -machine mac99,via=pmu -m 1024 -device sm501 -boot c -bios openbios-qemu.elf -vga none -device ide-hd,drive=hd-drive,bus=ide.0 -drive file="mos.img",if=none,id=hd-drive,format=raw -net nic,model=rtl8139 -net user -device ide-hd,drive=amiga,bus=ide.0 -drive file="amiga_hdd.img",if=none,id=amiga,format=raw


- morphos sie uruchomil i zamontowal wszystkie partycje.

Niestety, partycja dev: po ktorej sobie najwiecej obiecywalem jest pusta, wiec moje zrodla amigowe nadal maja status MiA.
[#8] Re: Montowanie partycji SFS pod winUAE

@lef, post #7

Miałem Ci to proponować, ale nie sądziłem, że jesteś tak zdesperowany

Partycji DEV: nie szyfrowales przypadkiem Kryptosem ?

Spróbuj uzyc takiej wersji Morphos na której ostatnio chodził ten dysk .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem