kategorie: E-UAE, WinUAE
[#1] AmiTCP a bsdsocked.library
Jest pewna grupa programów, które wymagają posiadania zainstalowanego pakietu AmiTCP. A jak wiadomo nie jest on potrzebny przy włączonym bsdsocked.library. Pytanie: czy jest jakiś sposób żeby oszukać takie programy że ów pakiet posiadamy (same assigny nie podziałały, potrzebne jest wszystko) a jeśli już, to czy można zainstalować AmiTCP, mając włączone bsdsocked.library i jak będzie działać to na system, czy to się ze sobą nie będzie gryzło.

Pozdrowionka
[#2] Re: AmiTCP a bsdsocked.library

@don_rafito, post #1

Na początek spróbuj dodać assigna AMITCP:
O jakim konkretnym programie mówisz, że wymaga AmiTCP?
[#3] Re: AmiTCP a bsdsocked.library

@BigBang, post #2

Jest pare utilkow na Aminecie, ale nie wiem czy skoro wymagają Amitcp to czy pojdą z inną bsdsocket? Podobnie sa utilki tylko pod Miami.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 10:57:57 przez michal_zukowski
[#4] Re: AmiTCP a bsdsocked.library

@michal_zukowski, post #3

Przypomniało mi się że coś kiedyś uparcie chciało nazwę interfejsu sieciowego, który jest tworzony przez device/sterownik karty i pod tym dopiero bsdsocket.library.
Jakby chcieć mieć "tak jak na Amidze" to musisz włączyć emulację karty sieciowej, zainstalować sterownik itp., tylko nie wiem jak to się przypina do sieci hosta - czy to jest NAT, czy jakoś inaczej (w końcu chcesz ustawić tam jakiś adres IP)? Bo uae z emulacją bsdsocket.library działa po prostu jak aplikacja na hoście używająca sieci.
[#5] Re: AmiTCP a bsdsocked.library

@don_rafito, post #1

AmiTCP po uruchomieniu dynamicznie tworzy biblioteke bsdsocket.library - jesli masz ja zaznaczona w konfigu uae, to AmiTCP moze sie nie uruchomic. Mozliwe, ze te programy o ktorych piszesz potrzebuja usergroup.library albo ktoregos z utilsow z pakietu AmiTCP.
Najprosciej bedzie zainstalowac AmiTCP ale go nie uruchamiac i zamiast tego wlaczyc bsdsocket.library w konfigu uea. Powinno wszystko zadzialac :)
[#6] Re: AmiTCP a bsdsocked.library

@docent, post #5

@all dzięki za rady, ale chyba spasuje. Szkoda mi mieszać w systemie. A jedynym z tych programów które wymagają tego pakietu i który chciałem przetestować to OWB 68k. Wg Snoopa, wymaga całego pakietu. Innym wystarczył assign do sys.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 17:07:18 przez don_rafito
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem