[#1] Emulowany Warp3D
Witam ponownie.
Próbuję od jakiegoś czasu zainstalować OS 3.9 + Warp3D na Winuae Beta. Bez skutku.
Konfiguracja:
040 + CStorm PPC (Fastest Possible)
Kick 3.1 (A4000) NewRom Direct
Mediator A4000 + Voodoo PCI

Zainstalowałem AmigaOS 3.9 + BB1 + BB2 + PPC Software z płyty CD OS3.9. Problem zaczął się przy instalacji Picasso96. Podczas instalacji nie można wybrać karty Voodoo. Wyczytałem, że wybiera się CVision 64/3D a po instalacji zmienia się nazwę w DEVS/Monitors z CVision3D na Voodoo oraz kopiuje się plik voodoo.card do Libs/Picasso96. To i tak nie pomaga. Po instalacji Cybergrafx v3 nie wiem co dalej robić. Ktoś pomoże?

Chciałem maszynę do oglądania dem PPC/RTG i stąd ten pomysł. Amiga OS 4.1 FE z Mediator + Voodoo jest bardzo wymagające a i tak błędy wyskakują przy uruchamianiu dem, więc chciałbym OS 3.9 z 3D.

Od razu napiszę również, że pomijam Wazp3D, gdyż skoro jest opcja nowych kart RTG w winuae, to czemu nie spróbować.
[#2] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #1

Nikt się nie wypowie? Zainstalowałem OS3.9, Boing Bag 1 i 2. Później Picasso96 dla UAE Zorro III i Wazp3D, jednak dema są emulowane bardzo wolno dlatego myślę że przez Warp3D i emulację Voodoo3 będzie lepiej, tylko że nie mogę zainstalować Picasso96 dla Voodoo.

A może po prostu dać sobie spokój?
[#3] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #2

Temat jest mega ciekawy, jednak w trakcie moich poszukiwań nie natknąłem się na to, aby ktoś opisał sukces uruchomienia takiej konfiguracji.
Toni Wilen wyraźnie wskazał, że taka konfiguracja powinna działać -> TU
Natomiast nie sądzę, aby to wiele wniosło w efektywność samej emulacji odcinając się od AmigaOS4.1 na rzecz 3.x.

EDIT: podlinkowany wątek znalazłem na szybko, nie czytałem jeszcze, być może ktoś się tam wypowiedział w kontekście powyższego tematu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 14:19:01 przez Lokaty
[#4] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #2

Dobra, doczytałem - kilka postów niżej autor WinUAE zaznaczył, że sprawdził pod 3.1, więc od tego bym zaczął tak naprawdę.
[#5] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #1

Konfiguracja:
040 + CStorm PPC (Fastest Possible)
Kick 3.1 (A4000) NewRom Direct
Mediator A4000 + Voodoo PC


Hej.
Takiej konfiguracji używam na WinUAE, ale... z AmigaOS4x.
Jakoś brak czasu na skonfigurowanie tego tałatajstwa pod OS3x.

EDYTA: BIOSROM od VooDoo 3 oczywiście masz? W pierwszych beta wersjach musiał być odpowiednio nazwany, być może teraz też - nie mógł być np. V3_2000_PCI_SD_1.00.01.rom tylko voodoo3.rom)




Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 15:17:30 przez waldiamiga
[#6] Re: Emulowany Warp3D

@waldiamiga, post #5

Mam betę XXI. W konfiguracji OS4.1 nie musiałem zmieniać nazwy romu, a nawet powiem że nie musiałem wklepywać romu, tylko wybrałem "enabled". Problem miałem z czym zupełnie innym, ale to nie ten temat. Chodzi o to, że ten sam konfig nie może odpalić RTG pod OS 3.9. A tu na PPA jest poradnik dla prawdziwej Amigi jak uruchomić Warp3D, próbowałem też tego, lecz BlizzardPPC wywala mi błędy, więc wybrałem CyberstormPPC.
[#7] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #6

Dawno WinUAE nie dotykałem, więc może będę w błędzie - czy wsparcie dla PPC nie opierało się jedynie na CSPPC? Nie kojarzę, aby BPPC był obsługiwany. W wątku, który podlinkowałem, autor emulatora wyraźnie wskazał, że obsługa Voodoo3 dotyczy PCI dla A4k więc tutaj wprost jest powiedziane jaki konfig należy ustawić.
[#8] Re: Emulowany Warp3D

@Lokaty, post #7

Ustawiłem taki konfig. To samo co w AmigaOS 4.1 tyle że New ROM Direct. Nie umiem ustawić ani Picasso96 ani Cybergraphx pod Voodoo3. Myślałem że ktoś próbował żeby potestować gry i dema pod warp3D.
[#9] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #8

https://wordpress.hertell.nu/?p=18
Moze to jakos pomoze
[#10] Re: Emulowany Warp3D

@Tomtom76, post #9

Hexen II w FullHD

Trzeba zainstalować Warp3d + quarktex3d i śmiga na pecetowej grafice.
Na najnowszym WinUAE nie działa, na 3.4.0 jest git.

Tu jeszcze Cube 2


Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 02:02:31 przez Artur Jarosik
[#11] Re: Emulowany Warp3D

@Tomtom76, post #9

Szkoda że tu jest opisany BlizzardPPC i BVision3D których Winuae nie obsługuje. Przy Cybervision3D wiesza mi się emulator, a tu chodzi o problem że nie mam wyboru karty Voodoo3 z Mediatora przy Picasso96. Spróbuję dokładnie się w to zagłębić i analogicznie zrobić tą instalację na CyberstormPPC + Mediator Voodoo. Instalując AmigaOS4.1 nie ma problemu bo tam przy instalacji jest wybór RTG i tam jest już wyszczególniony Mediator Voodoo3.
[#12] Re: Emulowany Warp3D

@Artur Jarosik, post #10

A jak na starym Winuae zainstalować Warp3D skoro tam nje ma wyboru obsługi karty graficznej 3D? Tam w ustawieniach nie ma ani Cybervision3D ani BVision3D ani Voodoo3 ani tej czwartej (chyba S3Trio z tego co pamiętam). No chyba że przez Wazp3D...
[#13] Re: Emulowany Warp3D

@Artur Jarosik, post #10

Śliczne- ładniej niż u mnie na A4000 z Ragnarok i Voodoo3 OK
Chociaż wodzę, że są chyba jakieś problemy z "cieniami", też miałem z tym na początku kłopocik w Hexenie2 od Cowcat'a ale później dało się to obejść i przy okazji włączyć "bajeranckie" glow + mega kolorowe flary/oświetlenie ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 11:29:54 przez BULI
[#14] Re: Emulowany Warp3D

@Tomtom76, post #9

Tu jest opisana instalacja WarpOS na BlizzardPPC i BVision. Emulator tego nie obsłuży. Ja pytałem o CyberstormPPC i Voodoo3 Mediator. Nawet Cybervision3D nie działa mi. Emulator wiesza się na tej konfiguracji. Po instalacji Warp3D na RTG UAE ZorroIII działa mi demo z Warp3D 68K, jednak wersja PPC już nie. Wyświetla się coś takiego:


Ktoś wie co to jest?
[#15] Re: Emulowany Warp3D

@tukinem, post #14

Demko z warp3d test nie musi działać mi działają demka na winuae z emulacją PPC:

Wszystkie dema Creative Minds (po długich bojach)
Gender Bender (też bolesny)
Wszystko Mankind (choć nie sprawdzałem wszystkiego)
Sayontsheck (po zmianie w prefsach)
Booring Trip

i więcej nie sprawdzałem bo nie mam nerwów serio. Do praktycznie każdego dema PPC na winuae trzeba trochę pogłówkować, emulacja PPC na chwilę obecną kuleje ale i tak jest dobrze. Tutaj można obczaić które dema chodzą pod winuae - jeśli capture jest pod winuae znaczy że tam działa - link

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 17:25:23 przez Amcio
[#16] Re: Emulowany Warp3D

@Amcio, post #15

Masz rację. Sam odpuściłem ten wątek. Dla kilku demek nie warto sobie nerwów psuć :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem