kategoria: WinUAE
[#1] Problem z Winuae 4.9.1 dll
Witam! Po instalacji najnowszej wersji Winuae na Windows XP i próbie włączenia pojawia się komunikat "nie znaleziono punktu wejścia procedury CompareStringEx w bibliotece KERNEL32.dll." Proszę o pomoc. Na stronie Winuae jest jakiś plik dll do pobrania ale nic nie pomaga. Pozdrawiam!
[#2] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@zuzel86, post #1

A czasem nie ukatrupiono supportu dla WinXP?
1
[#3] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@zuzel86, post #1

moze warto sprobowac z jakas starsza wersja...
[#4] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@juen, post #3

Prawdopodobnie potrzebujesz MS Visual C++ Redist 2015-22, oraz D3DCompiler_47.dll. Oczywiście warto zainstalować również Direct3D 2010 Redist.
[#5] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@Ponki1986, post #4

Może też pobawić się z SXSTrace. Ale nie wiem czy pod XP też to działa tak jak pod 7. Dawno przesiadłem się na 7.
1
[#6] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@Ponki1986, post #5

Nom właśnie mam XP ze względu na sentyment ;) Zainstalowałem jedną wersję wstecz i działa. Dzięki! szeroki uśmiech
[#7] Re: Problem z Winuae 4.9.1 dll

@zuzel86, post #1

Z tego co pamiętam, to podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Qt w chwili przejścia na wersję 5.8. Win XP po prostu nie ma pewnych funkcji w kernelu, które mają nowsze Windowsy (lub ma je w starszej wersji). W tej sytuacji są dwie opcje:
- przejście na nowszą Winde
- użycie starszej wersji WinUAE, która jeszcze wspierała XP
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem