kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk
Cześć,

Na jednym komputerze (Win10), do którego podłączam się zdalnie przez TeamViewer lub AnyDesk, jest uruchomiony WinUAE. Problem w tym, że gdy próbuję sterować kursor myszy pod OS3.1, ten przesuwa się w losowe miejsca. Kontrolowanie emulowanej Amigi za pomocą myszy pod TeamViewer/Anydesk jest niemożliwe. Kursor zachowuje się podobnie pod oboma programami. Oczywiście, gdy steruję myszą bezpośrednio na tym komputerze, wszystko jest OK.
[#2] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@davidtychy, post #1

czy probowales w konfiguracji input - zamiast myszki windows wybrac mysz zgodna z HID?
[#3] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@juen, post #2

Po ustawieniu myszy zgodnej z HID nie można w ogóle sterować myszą pod OS-em
[#4] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@davidtychy, post #1

Winuae w oknie czy na "osobnym" ekranie ?
[#5] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@Norbert, post #4

WinUAE jest uruchomiony w oknie na jednym ekranie. To jest laptop i nie jest podłączony żaden inny ekran, oprócz wbudowanego. I wolałbym widzieć WinUAE właśnie w oknie.
[#6] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@davidtychy, post #5

A przetestuj jak zachowuje się kursor jak winuae jest na pełnym ekranie.
[#7] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@Norbert, post #6

Tak samo.
Z tym tym że sam OS jest rozciągnięty na pełny ekran, ale są zachowane proporcje 4:3, czy są czarne paski po bokach. Oczywiście jest to pełny full screen (nie ma paska menu od WinUAE) a nie rozciągnięte okno emulatora na cały ekran.
[#8] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@davidtychy, post #1

Próbowałeś aktywować tą opcję "install virtual mouse driver"

[#9] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@reenstix, post #8

Teraz działa :) Dzięki!
[#10] Re: WinUAE i sterowanie zdalne przez TeamViewer / AnyDesk

@davidtychy, post #1

Kiedyś próbowałem coś takiego, ale z użyciem VNC. Najpierw uruchomiłem serwer na PC, następnie WinUAE. Z drugiej strony na iBooku i MorphOS-ie uruchomiłem klienta. Wszystko działało bardzo dobrze, ale nie pamiętam czy musiałem w WinUAE zaznaczyć opcję dotyczącą wirtualnego sterownika muszki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem