kategorie: E-UAE, Inne oprogramowanie
[#1] Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu
Witam, ogrywam teraz całą swoją kolekcję gier amigowych na kieszonsolce Retroid Pocket 2S. Generalnie jest spoko ale mam problem z Ruff'n'Tumble w wersji whdload. Gra odpala się, uruchamia się menu, wciskam fire by zacząć grę, pojawia się ekran ładowania i już gdy gra ma się zacząć pojawia się napis game over. Ktoś wie o co chodzi? Generalnie wszystkie inne gry chodzą bez problemów, choć chciałbym zmienić ustawienia myszki aby dało się przynajmniej jako tako grać w gry jej wymagające (chociaż wiem że gra w takiego Cannon Foddera na analogu byłaby ciężka).
[#2] Re: Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu

@melomonster, post #1

Sprawdz wersje dyskietkowa gry, 2 zdaje sie byly, Paradox i Prestige (ta musi byc z fiksem) o ile na tym Twoim sprzecie sie da.
Ja czytajac to readme:

link

Stawialbym na zly crack, a konkretnie na jakas sume kontrolna, pominieta przez JOTD.
[#3] Re: Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu

@melomonster, post #1

A jak twója wersja Ruff'n'Tumble działa na Amidze czy innym emulatorze?

Brak ustawień portu 0 w emulatorze (core) Amigi ?

Czy RetroArch możesz obsłużyć myszą ?
[#4] Re: Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu

@Norbert, post #3

Dzięki za odpowiedź ale już to rozgryzłem. P-UAE jest domyślnie ustawiony tak aby dobierać konfigurację Amigi automatycznie (model, pamięć chip, slow, fast itp). Ustawiłem wszystkie te opcje na Amigę 1200 i poszło.

Z tą myszą to nie wiem ale skoro Retroarcha można zainstalować na Linuxie albo Windowsie (jest nawet na Steamie) to i obsługiwać go pewnie można myszką.
[#5] Re: Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu

@melomonster, post #4

Czy w ogóle ta konsolka obsługuje mysz? Twoją mysz.
Trudno wymagać obsługi myszy w emulatorze, jeśli konsola jej nie widzi .
[#6] Re: Problem z Ruff'n'Tumble na Retroarchu

@Norbert, post #5

Nie wiem czy się rozumiemy, w moim pierwszym poście chodziło mi o emulację myszki za pomocą analoga w Retroid Pocket 2S. PUAE emuluje myszkę w ten sposób ale chcę się pobawić ustawieniami myszki w retroarchu a nie wiem gdzie one są.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem