kategoria: Inne oprogramowanie
[#31] Re: A600gs

@snifferman, post #30

Zobaczymy, ale skoro to jest na AROS-ie a nie na kicku Amigowym to w teorii moze byc tansze niz A500Mini, gdzie wlicza sie w cene licencje na kicki i gry i WHDload. No i sa osoby, ktore lubia wszystko co jest systemowe, a nie lubia tego co ubija system. Sa osoby, ktore lubia Personal Painta i OctaMED-a, nawet tutaj na PPA sa takie. OctaMED ma tez eksport do formatu Protrackera. No i A600GS zajmuje malo miejsca, co tez moze miec znaczenie.
Moze "pro" to byla zla nazwa. Moze wlasciwsza bylaby "no game" :) W sumie to troche przypomina to DraCo, tez bazowane na Amidze, a jednak inne niz Amiga.
[#32] Re: A600gs

@waldiamiga, post #4

Jak będzie to sprzęt o szybkości powiedzmy x2 RPI400 to byłbym skłonny to ustrojstwo zakupić, ale to jeszcze zależy od ceny.
[#33] Re: A600gs

@Don_Adan, post #29

Obecnie nic nie korzysta, bo jest bariera 2GB.

Za mało nie biorę jak by było z 80Gb to już coś OK
[#34] Re: A600gs

@Don_Adan, post #31

Na papierze zarówno 600 jak i GS (Game System?) kojarzy się z czymś zupełnie innym niż no game czy pro
[#35] Re: A600gs

@tukinem, post #1

[#36] Re: A600gs

@radekcz, post #35

Za duże czekmana wersje micro przypinaną do kluczy.
[#37] Re: A600gs

@Jacques, post #34

Dlaczego? Na papierze wlasnie wychodzi A600GS jako sprzet tylko dla tych co nie graja. Kickstart z AROS-a, 4GB RAM, wlasny system. Raczej watpie, zeby duzo gier sie na czyms takim odpalilo. Gdyby byl WHDload to tak, ale bez niego to raczej szanse sa minimalne. Zakladajac, ze WHDload w ogole zadziala na takim dziwnym systemie. Za to systemowe programy uzytkowe, w jakiejs czesci moga zadzialac. Dlatego wlasnie nazwalem ten sprzet jako sprzet dla profesjonalistow a nie dla graczy.
Czy na cos takiego jest/bedzie zapotrzebowanie? Moze. Byc moze pozniej beda hacki/patche, ze bedzie mozna odpalic to co sie chce. Tak jak sa do A500Mini. Wtedy byc moze, jezeli cena nie bedzie za wysoka to moze sie calkiem dobrze sprzedawac. W koncu to ma 4GB RAM i 128 GB HD. Wiec potencjal jest. A to w sumie jest tylko emulator, ktory mozna sobie pewnie bedzie samemu skonfigurowac.
[#38] Re: A600gs

@Don_Adan, post #37

To Kickstartu nie da się nawet podmienić jak w V4 standalone by zainstalować AmigaOS?
No i pad chyba jednak trochę do gier


Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 18:49:21 przez Jacques
[#39] Re: A600gs

@Jacques, post #38

Nie wiem, nie mam. Ale podejrzewam, ze raczej to zbyt proste nie bedzie.

A co do pada to raczej mi nie wyglada jakby byl do grania, ale moze opis jest niepelny.

The features of the joypad are:

4x independent fire buttons:

Blue joypad button.png
Blue button backspace shortcut for virtual keyboard

Yellow joypad button.png
Yellow button escape from sub-menu or close virtual keyboard

Red joypad button.png
Red button select an option when highlighted

Green joypad button.png
Green button toggle between numeric or letters on virtual keyboard

2x function buttons:
Select button Change disks, save state or snapshot display.
Start button Start or pause a game, scene demo or application.
[#40] Re: A600gs

@Don_Adan, post #39

mogliby dodac pada od a500 mini. ten wyglada jak jakas tania podróbka snesowego
1
[#41] Re: A600gs

@radekcz, post #35

Ciekawe co takiego ma Octamed v8, poza nowym numerkiem.
[#42] Re: A600gs

@sand, post #41

pewnie ahi
[#43] Re: A600gs

@michal_zukowski, post #42

Mozliwe, jak pamietam używanie AHI z Octamed było możliwe poprzez małego hacka. https://aminet.net/package/driver/audio/TheMaestrix .
1
[#44] Re: A600gs

@sand, post #41

Może midi na usb.
[#45] Re: A600gs

@Don_Adan, post #39

No pewnie, że on nie jest do grania. Do jest pad pro.
Instrukcja zrobienia pada pro żeby sprzedać drożej:
1) Kupić Tanio pada do grania.
2) Nakleić swoje logo w specjalnie przygotowany miejscu na tanim padzie
3) Napisać, że kolorowe przyciski nie są do gier tylko są PRO i zmapowane do klawiszy.
4) Sprzedawać 10 razy drożej, no bo przecież PRO i logo jest

A może by tak pad 6 przyciskowy? Jest 1$ droższy, a byłby bardziej pro? Co ty na to szefie?

5
[#46] Re: A600gs

@snifferman, post #45

W punkt :D
1
[#47] Re: A600gs

@Don_Adan, post #29

Zupełnie nie rozumiem dlaczego wszyscy upierają się przy współczesnej przeglądarce. Do tego mam PC z Linuksem, Windows.
[#48] Re: A600gs

@KM_Ender, post #47

Nie o to chodzi, problem jest taki, ze byle bzdurna strona w necie to teraz jest pewnie z parenascie MB danych do sciagniecia, a te bardziej wymagajace to pareset MB. Wiec dla samego buforowania danych te ekstra 2GB RAM sie przyda. Szczegolnie jak sie otworzy pare zakladek w przegladarce. A kto co uzywa do netu to jego sprawa, mnie PC-ty nie interesuja, a Android na ARM to taki dosc prymitywny system wedlug mnie. Na pewno PiStorm ma potencjal, zeby przegladac na nim net. Byc moze Apollo V4 tez, no i karta turbo typu 68060 100MHz z karta graficzna powinna byc w stanie dac rade normalnym stronom WWW.
[#49] Re: A600gs

@snifferman, post #45

Nie znam sie na padach do Amigi. 4 przyciskowy to chyba taki niestandardowy. Skoro to jest sprzet nie do grania, to 6 przyciskowy pad nie ma sensu. Wiadomo, ze firma chce zarobic. Czyli kupic tanio czesci i w miare drogo sprzedac. Poza tym nie sam pad decyduje, ale system operacyjny i oprogramowanie.
[#50] Re: A600gs

@Don_Adan, post #48

No, tak z 10x za mało tych megaherców podałeś
[#51] Re: A600gs

@_arti, post #50

Do czego malo? Jest wystarczajaco MHz, tylko reklamy sa beznadziejne. One na poczatku sie wszedzie wciskaja. Nim glowna strona sie odpali to juz masz reklamy, i to nawet nie chodzi o to ze ich wyswietlenie jest problematyczne. Ale o to, ze blokuja przesyl normalnych danych ze strony WWW, a sciaganie danych przez net jest dosc wolne na Amidze, i to jest wiekszy problem niz ich wyswietlenie, a to sa zwykle dziesiatki MB zbednych danych. Wiec taka przegladarka WWW powinna calkowicie pomijac reklamy. Mozesz pewnie porownac predkosc renderowania strony WWW z neta, z predkoscia renderowania strony z HD.
[#52] Re: A600gs

@Don_Adan, post #51

Głównie do interpretowania JS a to dziś 90% stron i 99% aplikacji. Ba, w niektórych przypadkach sam CSS może przymulić nawet na kilku rdzeniach, jeśli przeglądarka nie ma wsparcia karty graficznej.
2
[#53] Re: A600gs

@Don_Adan, post #48

Ja potrzebowałbym tylko po to przeglądarki, żeby pobrać pliki z serwera. Każdy patrzy na to inaczej, rozumiem, choć irytuje mnie to stawianie nowoczesnej przeglądarki na pierwszym miejscu rzekomych potrzeb. Amiga powstała w epoce przed Internetem i było fajnie.
[#54] Re: A600gs

@Don_Adan, post #51

Podstawowy problem z wymaganiami współczesnych stron WWW to nie reklamy, tylko JavaScript. Tutaj Ci 2 GB RAM nic nie pomoże, jeżeli nie masz ekstremalnie szybkiego, jak na amigowe standardy, procesora i interpretera JIT do JS. A kto Ci taki napisze dla 68k. W 2015 roku procesor PowerPC 1,25 GHz już mulił ostro z wieloma podstawowymi stronami (pod MorphOS-em) bo przeglądarka nie miała JIT-a dla JS. A Ty chcesz startować z 68060 @ 100 MHz...
1
[#55] Re: A600gs

@KM_Ender, post #53

Do pobrania plików to IBrowse styknie. Z Aminetem działa doskonale. szeroki uśmiech
[#56] Re: A600gs

@Krashan, post #55

z czyms jeszcze dziala doskonale czy tylko z aminetem?
cokolwiek co wywoluje js do pobierania przeciez sie wywali
[#57] Re: A600gs

@KM_Ender, post #53

Ja potrzebowałbym tylko po to przeglądarki, żeby pobrać pliki z serwera

Właśnie do pobrania to co jest nie wystarcza często/przeważnie. Mnie na przykład irytuje problem z forum EAB. Chciałoby się ściągnąć załącznik z jakiegoś wątku, bo pojawia się coś do testów, dostaję powiadomienie e-mail, ale na takim IBrowse dzieją się cuda. Aminet to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 15:38:01 przez Jacques
[#58] Re: A600gs

@Krashan, post #54

Mi chodzi o w miare normalne strony WWW. Sam widze, ze na Androidzie Chrome mi coraz bardziej zamula przegladajac YT, kiedys tak wolno nie bylo.Takie fora wedlug mnie powinno sie bez problemu przegladac na Amidze. Sam przegladalem EAB z 10 lat temu na 68040 i AGA i dalo sie, ale nie bylo reklam wtedy na EAB. Taka przegladarka musialaby byc dobrze napisana, moze sprytnie. Nie sciagajac w ogole niepotrzebnych danych, np twierdzac, ze te dane juz byly sciagniete. A co do JS, byc moze daloby sie stworzyc jakis autokonwerter z JS na cos bardziej zjadliwego. Ale to trzeba sie znac. Zwykle interpretatory zawsze sa dosc wolne. A pamiec na dane zawsze sie przyda.
[#59] Re: A600gs

@Don_Adan, post #58

W przypadku EAB nie chodzi o reklamy tylko raczej właśnie o js.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 16:22:36 przez Jacques
[#60] Re: A600gs

@Krashan, post #55

Do amigowania Aminet wystarczy, zawsze można tam wrzucic nowości. Ja nie zaryzykuję zrobienia przelewu, odebrania prawdziwej poczty na Amidze z M68k i NG z PPC. Wiadomości z forum ok.
Zamiast tego chciałbym płynniejsze działanie gier (tu turbo załatwia często sprawę) i szybszą grę w lokalnej sieci - dwie Amigi, nieważne czy 68k, czy NG. Amiga to zabawa tyle i tylko tyle. Grzegorz chyba myśli podobnie.

Moim zdaniem powinniśmy się wzorować na Xbox pierwszej generacji (możliwość zainstalowania współczesnego dysku twardego, możliwość połączenia 4 Amig w sieć lokalną, możliwość podłączenia 4 joyów bez przejściówek do Amigi - nowe, USB mile widziane, klawiatura mechaniczna, niekoniecznie z epoki, ale wygląd jak najbardziej, napęd Combo CD/DVD, wyjście scart/hdmi/vga.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 17:57:35 przez KM_Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem