kategoria: Pimiga
[#1] Pimiga 4
Pimiga 4 The first universal cpu architecture self booting stand alone
Amiga tribute OS on the Planet. - i highly suggest you actually watch the video in its chapters and read the now only 2 page readme.

yes thats right, Intel or amd cpu's bust out that old laptop, fire up that ancient server. intel mac , ARM Raspberry pi 4 or 400., one device can boot to any cpu type, when you are done, shutdown remove it and your back to your own host OS without changing a thing. a portable and enjoyable amiga tribute provided by Debian 12 linux and the Amazing Amiberry emulator.

**PIMIGA contains no amiga kickstart roms and will NOT boot until you purchase them or legally own them.

Get Pimiga4 here:
https://bit.ly/3SicBP7
1
[#2] Re: Pimiga 4

@rbej1977, post #1

Ja mówię gotowcom "nie", ale fajnie, że komuś się chce to rozwijać.
[#3] Re: Pimiga 4

@Drakon, post #2

Dla mnie PiMiga to już trochę przesadzona jest. Za dużo niepotrzebnych wodotrysków. Za dużo miejsca zajmuje i wymaga nie byle jakiego komputerka raspbery pi 4b sie na tym przegrzewał, ale jak kto woli.
[#4] Re: Pimiga 4

@Biegu86, post #3

już trochę przesadzona jest


Była, od samego początku. Raz spróbowałem, nie ukrywam, ale chaos i oczojebność skutecznie mnie zniechęciły :)
1
[#5] Re: Pimiga 4

@rbej1977, post #1



Interesujący filmik od twórcy Pimiga - Chrisa Edwardsa przedstawiający możliwości tegoż gotowca.
[#6] Re: Pimiga 4

@Drakon, post #4

Oj tak tak. Kiedyś próbowałem znaleźć zastosowanie do leżącego w domu RaspberryPi 3+ i zainstalowałem Pimiga. Reeety, co za śmietnik. Taka klasyczna, rozbudowana Amiga końca lat 90 gdy wydawało nam się, że im więcej głupot i pseudo-upiększaczy tym lepiej. W rezultacie powstawały takie koszmarki, które wieszały się przy prostych operacjach, bo te wszystkie śmieci się ze sobą gryzły.

Zamiast zaśmiecania pakietu chyba lepiej byłoby poświęcić ten czas na poprawne działanie. Po 15 minutach zabawy już znalazłem nieakceptowalny problem. Coś chciałem zmienić i się nie dało zapisać preferencji.SnoopDOS pokazywał, że ścieżka dostępu do pliku preferencji była małymi literami, a plik miał duże litery w nazwie. Normalnie nie miałoby to znaczenia ale to wszystko jest na jakiejś chyba partycji linuxowej i tam filesystem jest chyba case-sensitive. Nie wiem czy można ustawić inną czy nie. Nie drążyłem tematu, bo i tak cały ten pakiet mnie odrzucił i gdybym chciał sobie zrobić Amigę z RPi3+ to skonfigurowal i zainstalowałbym sobie wszystko sam. Byłoby znacznie lżej, bardziej minimalistycznie, czytelnie.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 14:57:00 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem