kategorie: A2000/A3000, A4000
[#31] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@Shredder, post #24

Nie zrozumiałeś. Użyty na karcie układ LSI 64111 nie dekoduje sprzętowo mp3.
[#32] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@Skiba, post #29

Ciekawe - na amigakit MP3@64 chodzi za 40 euro, natomiast MAS-Player 61 euro. Tylko ten wpis o nieoficjalnych sterownikach dla amigi do mp3@64. Poza tym potrzeba clock-port... i poza ceną plusem jest wewnętrzny montaż. Chyba jednak lepiej upolować MAS-Player.

Tak sobie jednak myślę że może na 68000 umożliwi przeskoczenie bariery 128kbps jaka jest przy MAS-Player, a która wynika ze zbyt wolnej transmisji po porcie równoległym ?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 22:27:22 przez posylus
[#33] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@Shredder, post #21

[#34] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@strim, post #7

[#35] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #23

Czy o to chodzi? AMIGAKIT
[#36] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@Shredder, post #30

Żeby wypróbować trzeba kupić. Żeby kupić musi być dostępne. Vesalia jest "out of stock".
Czyli zostaje tylko rynek wtórny...
Echhhhh ta szara rzeczywistość.
[#37] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #32

Ciekawe - na amigakit MP3@64 chodzi za 40 euro

Ciekawe, bo ja widzę że go nie ma w sprzedaży. Dodam, że chętnie nabędę nawet za ok. 60EUR.
[#38] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@stachu100, post #37

ja widzę że go nie ma w sprzedaży


Typowy problem z Amigowym sprzętem. Też od dłuższego czasu jestem zainteresowany tym urządzeniem. Jakieś pół roku temu był na AmiBay, ale sprzątneli mi sprzed nosa.
[#39] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@strim, post #38

Na amibay musiałbyś siedzieć 24h/na dzien. Jak pojawi się coś ciekawego (a nie daj boze w dobrej cenie) to po 5 minutach jest zaklepane.
Jest tez kilka osób które to szybko podkupuja a potem sprzedają w odnowionych zestawach.

No i trochę handlarzy. :/
[#40] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@tom256, post #39

/offtop

Jest tez kilka osób które to szybko podkupuja a potem sprzedają w odnowionych zestawach.

No i trochę handlarzy. :/

Handlowanie rzeczami kupionymi na Amibay (kupił na Amibay tanio, sprzedał na ebay drogo) jest skutecznie ścigane przez adminów. Kilka osób zostało już za to zbanowanych, między innymi jeden admin.
Jeżeli masz jakieś podejrzenia co do pewnych osób + dowody - natychmiast pisz do adminów. Zapewniam Cię że zostanie to szybko sprawdzone.

/* offtop
[#41] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@stachu100, post #40

Sprawdziłem projekt tego "nowego" MassPlayer Pro2. Niestety układ pozostał ten sam, różnica do porzedniej kontrukcji wynika z innego rodzaju obudowy układu mas 3507D - stąd zmiana w nazwie - teraz dostępny jest w obudowie qfp. Tak czy siak z dostępnością tego układu jest beznadziejnie źle. W zasadzie pozostaje import prywatny.
[#42] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@Skiba, post #29

Ja mam Delfinę flipper, używałem z A1200 z portem zegara. Niestety nie udało mi się uruchomić sprzętowego dekodera mp3, dodatkowo nie udało mi się uruchomić karty w trybie próbkowania 44.1kHz. Odtwarzanie wielokanałowego modułu programem Digi Booster Pro 2.xx o wiele bardziej obciążało komputer gdy odtwarzało się przez Delfinę niż Paulę, dodatkowo odtwarzanie potrafiło się zacinać - do takiej zabawy clockport wydaje się być za wolny :/
[#43] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@gorzyga, post #42

Co do Mas-Playera, to jak się uda dorwać układy to może się pojawi jedno pudełko w dziale sprzedaży. A tak na serio - szkoda że skończyły się czasy nieokiełznanej, wolno-dostępnej twórczości domowych inżynierów - fanów Amigi. Jeszcze w latach 1998-2000 kiedy było świeżo po upadku C= internet był pełny takich projektów, co więcej wszystkie z nich były publicznie dostępne (IDE68k, Mas-Player - to te które mnie teraz interesują). Pasjonaci, ale przede wszystkim fachowcy w swojej dziedzinie tworzyli takie rozwiązania, a reszta mogła dla siebie je kopiować i składać. Teraz, to tych ludzi nie ma wśród Amigowców, a Ci co pozostali przerzucili się na komercyjne projekty, cóż chyba pokończyli studia i teraz doszli do wniosku że pora zacząć zarabiać na swoje utrzymanie Szkoda, że w tych czasach nie zainteresowałem się Amigą - obserwując sieć (może narażę się niektórym), ale ten okres po upadku C= był ... bardzo dobrym okresem Amigi - bowiem to był okres wolnej, nieprzymuszonej twórczości powodowanej chęcią (zwykłą, niekomercyjną) chęcią podtrzymania ulubionego komputera. Takie projekty jak IDE68k (nie bez kozery wisi na adresie www.students.tut.fi), czy Mas-Player tylko to potwierdzają. A aktualne projekty Pana Jensa (clockport dla a500 - konstrukcja banalna, ale niedostępna ogólnie - bo wykonanie konmeryjne) tylko potwierdza moje skromne przemyślenia.
[#44] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #43

Przemyślenia trafne. Odpowiedź proziaczna:
Rodzina na utrzymaniu, kredyty do spłacenia.
Od razu widać że nie masz jeszcze rodziny.
[#45] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #43

okres po upadku C= był ... bardzo dobrym okresem Amigi - bowiem to był okres wolnej, nieprzymuszonej twórczości powodowanej chęcią (zwykłą, niekomercyjną) chęcią podtrzymania ulubionego komputera.

Działo się tak dlatego, że część osób, które zaczynały przygodę z Amigą w okolicach ogólniaka, wtedy właśnie szła na studia. A co stawiał sobie za cel amigowiec, który w połowie lat 90-tych zaczynał studia okołoinformatyczne? On stawiał sobie za cel ostro rulezować na uczelni i pokazać wszem i wobec co też Amiga potrafi. Miał dużo wolnego czasu i motywację w postaci możliwości robienia projektów zaliczeniowych na Amidze, znajdował w tym pojarę to i płodny był. Wiem po sobie. :)

Teraz nawet jeśli jakiś fan Amigi i innych staroci trafia na studia, to już raczej nie rulezuje. Zbyt długo musiałby tłumaczyć o co cho.
[#46] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@gorzyga, post #42

dodatkowo odtwarzanie potrafiło się zacinać - do takiej zabawy clockport wydaje się być za wolny :/

To by tłumaczyło problemy Pekdara przy demie Encore (Strim miałeś jak zwykle rację ): po prostu przepustowość clockportu pozwala na przesył strumienia mp3 do DSP (max. bitrate 256kb/s ???), ale przy przesyłaniu nieskompresowanego strumienia audio (ok. 1,5Mb/s dla 44,1kHz, 16bit, stereo) to już za dużo dla clockportu (max. przepustowość ok. 300kb/s) i grafika czeka na przesył dźwięku. Chociaż w tej sytuacji dźwięk powinien się też "rwać"...
[#47] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@stachu100, post #44

Błąd - mam rodzinkę i całkowicie rozumiem że kiedy kończą się studia zaczyna się życie, szkoda mi tylko że nie ma już młodzieży która tak płodnie generowała nowe ciekawostki. Sam lubię polutować, ale np. w przypadku mas-playera dla mnie aktualnie barierą jest utworzenie oprogramowania, nie tyle co złożenie klocków, co sterowniki/oprogramowanie.
[#48] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #25

Może ktoś to potwierdzić? Zdaje się, że to będzie to, czego szukam :]
[#49] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #48

Informację wziąłem ze strony AmigaAMP. W wymaganiach sprzętowych jest napisane, że od wersji 2.8 obsługuje to cudo: "Since v2.8 AmigaAMP can access any MHI compatible device, the first one being Dirk's MAS-PLAYER".
Sam będę coś takiego klecił - jak napisałem wizja mp3 w mojej amisi ... rewelka. Niestety koszt wysoki, albo kupno okazyjnie albo szukanie części a tutaj jak pisałem koszt ok. 220-250 zł.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 19:51:20 przez posylus

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 19:52:04 przez posylus
[#50] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #49

Zrobisz mi też?
[#51] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #50

Jasne, ale coś więcej będę mógł powiedzieć jak dorwę 2 układy normalnie nieosiągalne w Polsce: MAS 3507D oraz CS 4331. W tej chwili to praktycznie tylko indywidualny import z Chin, ale tam sprzedają tylko w obudowie QFP, a publicznie dostępny projekt łącznie z PCB przewiduje PLCC44. Więc mam 2 problemy 1. zdobycie układów 2. samodzielne przeprojektowanie i wytrawienie płytki pod nową obudowę. Co do 1. już nad tym pracuję (albo ściągnie mi kolega - taniej ale długie czekanie, albo drożej i import własny), w między czasie zajmę się projektowaniem pcb - ale wytrawianie musi poczekać do czasu jak będę miał fizyczny układ (aby przymierzyć). Dodatkowo chciałbym do projektu dorzucić niskoszumny mixer audio, tak aby podłączyć równolegle wyjście audio z amigi (nie chcę mieniać kablami za obudową gdy gram mp3 lub w gry - wadą tego rozwiązania będzie to, że nie zmieszczę się w obudowę wtyczki, tylko będę musiał wymyślić coś tyćko większego) -- dodatkowo chciałbym mieć przelotowy RS (a z niego muszę zabrać zasilanie). Podsumowując jak zdobędę układy poznam ostateczną cenę i będziesz mógł zdecydować czy gra jest warta świeczki - dla mnie to będzie zabawa . Dam znać. Przez ten czas, szukaj może natrafi się okazja. Tak czy siak MAS-Player wydaje się b.ciekawy i chyba najmniej problematyczy w amidze.
Miałem się w pierwszej kolejności zająć IDE68k, ale udało mi się kupić a590 więc to poczeka (ale nie długo bo 2 płyty a500, czekają na zabawę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 20:26:54 przez posylus
[#52] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #50

To może znów zbiórkę grupową zrobimy łatwiej będzie zamówić większą ilość układów.
[#53] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@sand, post #52

Najpierw zamówię maks układów na max 2 urządzenia (tyle obiecał mi kolega), następnie złożę do kupy i jak zadziała to dam znać na forum informując o szczegółach i przede wszystkim cenie. Nie chcę nic nikomu obiecywać a tym bardziej brać pieniędzy jak nie mam gotowego projektu. Nie chcę, aby ktoś miał do mnie żal lub pluł na moją osobę. Zatem ja się w spokoju zajmuję sprzętem, a jak coś z tego wyjdzie poza gadaniem i nie spali mi komputera (ha, ha) to dam znać, wtedy będzie można dyskutować o zbiórce, kosztach - płytka wyjdzie z firmy a nie z żelazka mojej białogłowy, itp...
[#54] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #51

MP3 odtwarzane przez ten układ idą przez Paule? Czy układ ma osobne wyjście?
[#55] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@tom256, post #54

ZTCW, to raczej przez Paule/karte dzwiekowa via AHI.
[#56] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #55

Standardowo wyjście jest z tego układu - dlatego ja w swoim chcę dołożyć (czego standardowo nie ma) mikser audio na wzmacniaczu operacyjnym. Zwiększy to pudełko (już się nie zmieści do wtyczki jak poprzednio - myślę jak to rozsądnie zrobić), ale wprowadzenie audio z amigi i wymieszanie z dekodera będzie eleganckim rozwiązaniem. Reasumując - den układ nie rozszerza w magiczny sposób możliwości dźwiękowych amigi, po prostu poprzez AHI niezdekodowany strumień audio jest przekierowywany na port równoległy, a tam już siedzi układzik który w imieniu amigi dekoduje materiał (stąd jest ograniczenie max. 128kbps dla motoroli 68000 wynikające z prędkości tego portu - po prostu więcej przy 7MHz nie da radę wypchać na port).
Jedyną możliwością aby zdekodowany dźwięk wychodził przez Paulę, to zwiększenie mocy procesora, każde inne rozwiązanie (mas-player, karty dźwiękowe na clockport/zorro, ostatnio wspominany dekoder z c64) - wszystkie te pudełka działają tak samo - mają swoje wyjście audio i rola amigi polega tylko na przekierowaniu na daną kartę skompresowanego materiału mp3.
PS. Mimo braku wolnego czasu - projekt mas-playera idzie ostro na przód, niestety na układy poczekam trochę, ale w sumie amiga jak każde hobby wymaga cierpliwości...
[#57] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@posylus, post #56

No ok, ale w koncu da sie relatywnie latwo (czyt. we wlasnym zakresie, bez programowania etc.) to puscic przez Paule spowrotem, na np. 030 czy nie?
[#58] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #57

No ok, ale w koncu da sie relatywnie latwo (czyt. we wlasnym zakresie, bez programowania etc.) to puscic przez Paule spowrotem, na np. 030 czy nie?


A przeczytałeś w ogóle stronę MAS Playera? Jeśli nie to nawet odpowiem Ci:

Nie, bo MAS Player nie przekazuje zdekodowanych danych audio do Amigi, a jedynie do własnego DACa, a stamtąd na (własne) wyjścia analogowe.

Teoretycznie dałoby się to zrobić, ale nie widzę żadnego sensu. Po pierwsze, to wtedy trzeba by było wykorzystać clockport, albo jakiś inny szybszy port (slot Zorro), żeby wepchnąć zdekodowane dane do Amigi... Ale co później zrobić z nimi? Znów odtwarzać z pożałowania godną jakością Pauli? Lepiej już miksować audio analogowe z DACa MAS Playera i Pauli na zewnątrz tak jak proponuje posylus.

Na zakończenie dodam, że AHI tu nie ma nic do rzeczy :P. Nie ma nic do rzeczy nawet w przypadku Delfiny, gdy dekodujemy na niej MP3. AHI nie rozumie MP3 i nie wie nic na jego temat.


Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 12:20:28 przez strim
[#59] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #57

Wlasnie dostalem info z Amigakit, ze Mas Player bedzie w ciagu miesiaca-dwoch znowu dostepny w sklepie
[#60] Re: MP3 - najlepsze rozwiązanie do dużej Amigi

@_arti, post #59

Mam cichą nadzieję, że samem uda mi się wcześniej Ale oni też pewnie czekają na układy oraz przede wszystkim na wystarczającą ilość zamówień, aby się opłacało robić (może zrobić im psikusa, ha, ha) - tak naprawdę, to cena ok. 62 euro + przesyłka to gdzieś w okolicach 65-70 euro. Liczny 65 daje ok. 280 zł. To sporo, mi się wydaje że w cenie 250 da się sklecić układ ze zintegrowanym mikserem na wzm. operacyjnym (ale płytka robiona własnym sumptem), wydaje mi się, bo nie mam potwierdzenia czasu otrzymania pierwszego kompletu części.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem