kategoria: A4000
[#1] Amiga 4000D rev B czy D-CR
No właśnie zastanawiam się którą rewizję płyty głównej sobie zostawić, mam rewizje B, oraz rewizję D-CR.
Jakieś sugestie, która lepsza?? Nie przekonuje mnie argument wylewającej baterii, a procesora wolałbym nie mieć na płycie, żeby prądu nie pobierał, skoro i tak mam kartę Turbo.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 19:03:03 przez tom256
[#2] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #1

Jaka cena za d-cr ? :)
[#3] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #1

Ja ma A4000 z płytą w wersji D od 1993 roku i nie narzekam. To była Amiga 4000/040 więc na płycie głównej są tylko puste miejsca na procesor i koprocesor. Zresztą nowsza płyta jest zawsze lepsza od starszej :)
[#4] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #1

najlepsza wersja to D-CR a najbardziej spotykana to B
[#5] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@HOŁDYS, post #4

A czemu najlepsza??
[#6] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #5

bug fixed w stosunku do rev B oraz bateria plaska ktora nie zniszczy plyty.
030 na plycie jest szybsze niz karta procesorowa 030 by C=
[#7] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@HOŁDYS, post #6

bug fixed w stosunku do rev B
Jaki??

bateria plaska ktora nie zniszczy plyty.
Nie ma dla mnie znaczenia, obie płyty są w świetnym stanie


030 na plycie jest szybsze niz karta procesorowa 030 by C=

Będę używał z Cybertstormem MKII, więc jest to tylko wada - dodatkowy układ pobierający prąd.
[#8] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #7

ile chcesz za d?
[#9] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #7

Też jestem zainteresowany płytą D

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:22:50 przez pekdar
[#10] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@pekdar, post #9

Bylem pierwszy :p
[#11] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@QUAD, post #10

QUAD był pierwszy ale jeśli już sprzedaję cała kompletną Amigę 4000D z klawiaturą , ale raczej TYLKO dla osoby która programuje i chce coś napisać na Amigę, sprzedam wtedy nawet za połowę ceny.
[#12] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #11

Wątek dodałem do ulubionych. OK
[#13] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #11

raczej TYLKO dla osoby która programuje i chce coś napisać na Amigę


Gdybym tylko miał jakąkolwiek gotówkę, to bym do Ciebie się zgłosił . Ale teraz akurat kupuje samochód i niebawem biorę ślub... Już dawno nie byłem tak biedny jak teraz .
[#14] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #11

No niestety nie programuje, zawsze chciałem ale wiem że narazie nie znajdę czasu, a tak z innej beczki ile byś chciał za całą a4k ?
[#15] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #11

i takie podejście do sprawy BARDZO MI SIĘ PODOBA! Brawo! Sprzedać sprzęt komuś, u kogo nie będzie elementem kolekcji (często w szafie), tylko używaną w dobrym celu Amigą.
[#16] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@strim, post #13

Zenisz sie? o rany... to dopiero dowiesz sie co to jest bieda. Kiedy bedziesz chcial kupic cos do swojej Ami a druga polowa w tymwlasnie momencie wymysli ze te pieniadze mozna lepiej spozytkowac itp. itd. Zanim sie utrze miedzy wami ze to Twoje chobby, ktore czasem wymaga pieniedzy, stoczycie nie jedna wojne. No to sie wyzalilem.
[#17] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@strim, post #13

Ops! wyszedl duplikat.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 20:51:59 przez pekdar

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 20:58:43 przez pekdar
[#18] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@tom256, post #11

Moja A4000D nie jest ozdoba, rozwijam swoja strone w calosci na niej, programuje w PHP, JS, HTML, CSS. Ostatnio zainteresowalem sie AREXX-em, to swietny jezyk skryptowy i odkrywam jego sile. Troche zaczynam dlubac w C (StormC 4), mam kilka planow, ktore mysle ze niebawem zaczne realizowac i jezeli dobrze pojdzie to pojawia sie WOS-owe wersje roznych programow pod OS3.9. Oczywiscie jest mozliwosc ze cos moze z tego nie wyjsc bo np. Przejedzie mnie samochod, spadnie cegla na glowe albo moja zona zorganizuje eksmisje... itp. itd. Nie mniej poki nic takiego nie wydazy sie to z pewnoscia cos z tego wyjdzie. No i oczywiscie, zawsze beda pojawialy sie nowe artykuly na mojej stronie, ktore zawsze sa o Amidze, pisane na Amidze przez Amigowca dinozaura dla Amigowcow. No... dosc auto reklamy ;)
Nie mniej jezeli ta amiga zostanie postawiona do licytacji to z pewnoscia wygrac ze mna nie bedzie latwo.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 20:59:00 przez pekdar
[#19] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@taahir, post #15

Ja sam przymierzam sie do zakupu A4000, to moje marzenie sprzet wieeelu lat. Zadna moja (sprawna) Amiga nie szafkuje sie. Niestety maaalo programuje. Ami uzywam w innych celach tworczych (grafika, dzwiek). Moze zrobimy jakis konkurs, kto bedzie mogl zakupic ciut taniej przyjaciolke? :D Bo to smutek dla mej duszy, po ile to teraz stoi...
Jesli chodzi o zasade "kto pierwszy ten lepszy" zawsze mam jakiegos pecha na wszelakich forach
[#20] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@pekdar, post #16

Ąmen bracie, ale nie straszmy go małżeństwo ma też swoje plusy. Mogę tak mówić, bo w przyszłym roku szykuje mi się rocznica (10) i tak łatwo się nie wykręcę. A co do pomysłu sprzedania programiście to w sumie fajny pomysł, jeżeli ma się ten luksus i można sobie pozwolić na taki gest (kasa nie jest najważniejsza).
[#21] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Ender, post #20

to moze sie wyspowaidace autorowi wątku ?:) co za ludzie
pisza glupoty a autor sie w chacie pęka ze smiechu przy piwie
faktycznie polska to kraj lizusów w pracy na ulicach widze nawet na forach
[#22] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Blendor, post #21

Ale się wygłupiłeś... Smiech
Tak się składa że autor wątku to uczciwy człowiek i dotrzymuje słowa.
Nie mierz innych swoją miarą.
[#23] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@strim, post #13

No to jak za kawalera nie kupiłeś to (tu ciekawostka) po ślubie już nie kupisz...
Może na emeryturze będziesz miał czas się pobawić swoim sprzętem...
[#24] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Blendor, post #21

A gdzie ty widzisz lizusostwo w moim poście? Czy ja chcę kupić A4000? Przyznałem koledze rację, że po małżeństwie często zmieniają się priorytety i odpowiedzialny człowiek nie tupnie nogą, i nie wyda całkiem sporej kasy na hobby, jeżeli nie pozwala mu na to super/hiper sytuacja finansowa, bo powinien być odpowiedzialnym partnerem w związku. Nie zamierzam Ci tego tłumaczyć.

PS. Jeżeli ktoś się uśmiał czytając mój post i pijąc przy tym piwo, to mam tylko nadzieję, że wyszło mu to na zdrowie i się nie udławił.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 10:03:53 przez Ender
[#25] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Ender, post #24

nie o tobie mowa drogi druchu :) poczytaj pare postow wyzej niektorych uzytkownikow :)
wystarczylo by jeszcze wyspowiadac sie co robia z zoną w łozku i czy sa przykladnymi katolikami :)
takie maja parcie na zakup plyty A4000 , za tansze pieniazki ale jak wskazuje oferty na allegro poje.........bow ze plyta głowna złomowa od A4000 nie w pelni sprawna idzie za 1500 to sa oburzeni ze taka cena to dobra i w ogole retro kosztuje itd itp :) zwykle dwulicowe handlarzyny za tanioszke kupic to TAKKKK ale juz jak sprzedac to za kosmiczna cene :)



Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 10:12:03 przez Blendor
[#26] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Blendor, post #25

tom256 nie badz glupi pusc od zlotowki a4000 na allegro zobacvzysz ze dostaniesz porzadna cene na licytacji ! i zonce bedziesz mogl dac na ciuszki i sobie cos kupisz ciekawego a tak sprzedaz za grosze tutejszym handlarzynom i za miesiac sie bedziesz pluł ze zostala puszczona w obieg przez handlerzy jako unikat za 1000 euro na amibay , ebay i innych portalach



Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 10:26:13 przez Blendor
[#27] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@Blendor, post #26

tutejszym handlarzynom


Tzn. kogo kontretnie masz na myśli z tego wątku? Jakieś dowody "działalność handlową"? Bo takie bezpodstawne oczernianie kogo popadnie nie wygląda zbyt rozsądnie.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 11:08:35 przez strim
[#28] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@strim, post #27

Nazwanie kogoś handlarzem czy sugerowanie prowadzenia działalności handlowej jest oczernianiem ?
To ja już rozumiem nerwowe reakcje niektórych aktywnie udzielających się na forum osobników.



Pozdrawiam
[#29] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@RadoslawF, post #28

Oczernianiem jest jedynie, gdy ktos twierdzi, ze handlarzem nie jest, a wmawia sie innym, ze jest. ;)

Gorzej jak jest odwrotnie i ktos taki potem zarabia krocie.
[#30] Re: Amiga 4000D rev B czy D-CR

@jw_amigowiec, post #29

Jesteś w błędzie, albo bycie handlarzem jest czymś nieeleganckim lub nagannym i nazywanie tak kogoś jest oczernianiem albo nie jest i nazwanie kogoś handlarzem nie może być oczernianiem.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem