kategoria: A4000
[#31] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@Norbert, post #30

Nie musisz, PCMCIA ma przewidziana obsługę wyjęcia i włożenia w czasie pracy więc obsłuży, IDE nie ma i jakie byś genialne urządzenia nie podpinał czy konstruował to IDE tego nie doceni i co najwyżej się zawiesi doprowadzając do zwiechy komputer.


Pozdrawiam
[#32] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #26

Zainstalowałem cdrom ale mam pewien problem, mianowicie jak wysunę płytę i wsadze inną to muszę z cli wpisywać " mount cd0:" da sie to jakoś zautomatyzować?
Używam
Cdfilesystem i cd.device
[#33] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #32

Sorki drobna pomyłka, jak wyciągne płytę i wsadze inną to już jej nie widzi, a jak pisze mount cd0 to wyskakuje komunikat ze cd0 jest juz zamontowane
[#34] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #33

Niekompletna lub niepoprawna instalacja pakietu, skoro bawi cię obsługa z shella to po zmianie płyty wpisz "diskchange CD0:"


Pozdrawiam
[#35] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #33

jaki program nie widzi nowej plyty.
Niektore filemanagery wymagaja "odswiezenie" urzadzen.
Co sie dzieje jesli zmienisz plyte a w shelu napiszesz dir CD0: ?
Oczywiscie poczekaj az plyta sie rozpedzi.
[#36] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@Norbert, post #35

Nie miałem na myśli filemanagera, ogólnie w systemie na "pulpicie" się nie wyświetla, jak włożę płytę po raz pierwszy to normalnie się wyświetla ikona z nazwą płyty i wszystko bangla, ale wystarczy że wysunę płytę i zamknę szufladę z tą samą czy inną płytą to już nic się nie dzieje :/
[#37] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@RadoslawF, post #34

Używam sys4aga i tam było to już zainstalowane, A z discchange to sprawdze wieczorem :)
[#38] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #36

Teoretycznie może to być wina napędu, nie masz jakiegoś innego na podpięcie do testów ?


Pozdrawiam
[#39] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@RadoslawF, post #34

Diskchange nie pomaga :/

RadoslawF: mam 2 inne i jest to samo,jak dzisiaj mnie nie zmuli to postawie goly system 3.1 i sprobuje czy jest tak samo

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 19:56:07 przez QUAD
[#40] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #39

Na gołym systemie jest to samo :/
[#41] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #40

Na jakim gołym systemie ? obsługa napędów optycznych jest w WB od wersji 3,5 w poprzednich trzeba instalować odpowiednie oprogramowanie.


Pozdrawiam
[#42] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #40

sterowniki poszly na maila.
napisz ktory zadziala poprawnie
[#43] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@RadoslawF, post #41

Oczywiście, że w 3.1 jest system plików dla "napędów optycznych" (CDFileSystem), tylko że jest dość kiepski więc mało kto go używa.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2012 10:02:48 przez strim
[#44] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #37

Używam sys4aga i tam było to już zainstalowane


pobrałem to i tam są dwa sterowniki. standardowo ustawiony jest ten badziew cdrom-handler.
[#45] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@Norbert, post #42

Dziwne, zrobiłem dyskietkę, na której są pliki od Ciebie + loadwb, przy mountliscie cd00 działa normalnie, ale jak wystartuje sys4aga i montuje z tej mountlisty to po kilku sekundach mam zwieche, nie zdąże nawet looknąć w snoopdosa bo jest zwiecha i guru :/
Pokombinuje znowu jutro jak troszkę odsapnę :)
Dzieki wszystkim za pomoc i czekam na kolejne propozycje
[#46] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #44

Ja podmieniam w tej mountliscie na cd.device i CDFileSysyem, i wtedy wszystko działa do czasu aż nie zmienie płyty, przy ustawieniach takich jak są po instalacji sys4aga przy próbie zamontowania cd jest zwiecha
[#47] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #45

zrob tak.
uruchom amige bez s-s i zamontuj CD z mountlisty cd00.
jesli zadziala poprawnie , to trzeba bedzie szukac co dalej namieszane jest w sys4aga.

podmieniles atapi.device i cdrom-handler na te z mojego archiwum ?

ps.
sprobuj mountlisty cd0 i cd1
ale najpierw uruchom program LOADEIDE i przegraj eide.device na swoj dysk.
[#48] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #46

na pierwszej stronie pisałem o CacheCDFS i atapi.device, w tym pakiecie pod "CD5" jest mountlista do CacheCDFS, tylko wyedytuj unit i cd.device na atapi.device. wszystkie potrzebne pliki są w tym pakiecie.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 03:21:49 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#49] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #48

Dzisiaj mialem troszkę czasu żeby posiedzieć i podłubać
Jak startuje system sys4aga bez s-s to w najlepszym wypadku udało mi się zamontować płytę ale po wysunięciu i wsunięciu szuflady ikona znika i nie ma cd.
Zrobiłem sobie dyskietkę w s-s jest tylko loadwb i...
1. Cdrom-handler + atapi.device ( taka krótka mountlista). Działa
2. CDFileSystem + atapi.device (mountlista od cachecdfs). Działa
3. CacheCDFS + atapi.device (mountlista od cachecdfs). Działa

Dziwne jest to że jak odpalam z tej dyskietki to zawsze wyskoczy ramka informacyjna o niezarejestrowanym idefix-ie a potem requester gdzie trzeba kliknac "yes", przy sys4aga ta ramka nie występuje i wydaje mi się że system się wiesza nim to wyskoczy.
[#50] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #49

Pomysły wyczerpane, juz nie mam siły do tego, może wina kickstartu mam 3.0 ?
[#51] Re: A4000 CDrom i przenoszenie danych

@QUAD, post #50

Winowajca znaleziony, i kto by pomyślał że wszystkie problemy były spowodowane kartą CF, podłączyłem normalny dysk i smiga wszytko elegancko.
Tyle straconego czasu ale za to ile doświadczenia zdobytego "level up" :)

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem