kategoria: CD32
[#61] Re: Laser CD32

@companiero, post #60

W przypadku tych laserów nie polecam podkręcania mocy potencjometrem bo może się to skończyć uszkodzeniem zębatki. Cewki ogniskujące i prowadzące inaczej reagują na sterowanie z elektroniki i podnoszenie mocy samego lasera nic tu nie daje. Można spróbować wyregulować sterowania za pomocą potencjometrów na elektronice ale to nie takie proste i bez oscyloskopu lepiej nie kręcić. Ja testowałem kiedyś lasery z różnych źródeł i niestety poza oryginałem żaden z nich nie działał idealnie bez regulacji elektroniki. Za oryginały płaciłem od 75 zł do 145 zł i wszystkie, które kosztowały mniej niestety nie działały dobrze bez regulacji.
[#62] Re: Laser CD32

@Marcin74, post #61

Ano wlasnie, jeszcze ze 2 lata temu bylo o wiele wiecej oryginalnych laserow do cd32.
Sam kupowalem z jednego z wyzej podanych linkow oryginal z mechanizmem za ok 150pln ale teraz niestety zrodelko wyschlo.
[#63] Re: Laser CD32

@Marcin74, post #61

U mnie zamienniki działały tak samo dobrze jak oryginały, różnica wyszła dopiero po czasie. Konsola z oryginałem po dłuższym leżakowaniu odczytywała ładnie płyty a z zamiennikiem już grymasiła czytała dłużej albo miała problem z płytami które wcześniej czytała. Być może chodzi o materiał wykonania soczewki. Niewielkie podkręcenie lasera jak miałem jeszcze oryginalny który już szwankował nie spowodowało żadnych uszkodzeń. Regulowałem kiedyś też potencjometrami na elektronice , jest to jak najbardziej wykonalne ale dłuższa zabawa - miałem jakąś instrukcję z internetu do tego.
[#64] Re: Laser CD32

@zorkadar, post #49

Kupiłem dwa kolejne lasery w tym sklepie co polecacie i co to samo nie czyta plyt w ogólne.
to nie jest kwestia elektroniki bo oryginalny laser czyta tylko nie zawsze.
te niby oryginalne co teraz nabylem to też chińczyk bardzo podobne do tych z allegro tyle że w pudelku z napisem Sony. I maja metalową tulejke.
[#65] Re: Laser CD32

@JacK_Swidnik, post #64

Napisałeś do nich że lasery nie działają , że to chińczyk nie orginał?
[#66] Re: Laser CD32

@JacK_Swidnik, post #64

kurde to muszę w końcu sprawdzić ten mój co wymieniłem miesiąc temu
[#67] Re: Laser CD32

@QUAD, post #66

Na YT jest dlugi film z regulacja i wytłumaczeniem jak to działa
[#68] Re: Laser CD32

@zorkadar, post #65

napisałem tylko do tych z allegro że nie działa, i kazali wysłać z opisem
ale za 27zł chyba odpuszczę tym bardziej ze nie mam pewnosci czy to jest 100% laser
a te dwa kolejne ze sklepu impel to jeden sprawdzilem już a drugi jeszcze nie ale zakladam ze będzie to samo

moze ja to wszytko zle podlaczam

- usuwam zworke cyny
- rozkrecam osłonkę 3 srubki
- wyjmuje białą zębatke
- wysuwam trzpień
- odpinam białą i czerwoną wtykę z wiązkami kabli
- wyjmuję stary laser

a zakładanie to kolejnośc odwrotna tyle że bez lutowania zworki,
montuje laser z elektroniką 4 śrubkami do górnej obudowy i całośc podłaczam do płyty głownej taśmą i wiązką kabli
włączam i testuję na oryginalnej płycie diggers i nagrywanej składance z 200 grami
tak to wygląda
czy coś ja zle robię?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 20:30:29 przez JacK_Swidnik
[#69] Re: Laser CD32

@JacK_Swidnik, post #68

Teoretycznie powinieneś kroplę cyny rozewrzeć na końcu, po podłączeniu przewodów do lasera.

Czy płyta się zakręci na tych laserach?
Czy laser przesuwa się swobodnie po metalowych prowadnicach?
Czy jak zostawisz go na środku, to po włączeniu zasilania dojeżdża do talerzyka i zatrzymuje? Czy może stuka o niego?
[#70] Re: Laser CD32

@JacK_Swidnik, post #68

Widzę, że nie ma zainteresowania sprawdzeniem, co jest nie tak i uruchomieniem tej CD32.
Szkoda...
[#71] Re: Laser CD32

@jarob, post #70

To do mnie?
jeszcze nie sprawdzałem dalej ale
Ad 1, 2 tak
Ad 3 sprawdzę
[#72] Re: Laser CD32

@JacK_Swidnik, post #64

Może tak na wszelki wypadek taśmę jeszcze sprawdź miernikiem czy są wszędzie przejścia.
[#73] Re: Laser CD32

@companiero, post #72

ok, te lasery leżą i czekają bo zająłem się reamigą
[#74] Re: Laser CD32

@AD99, post #30

link

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:51:43 przez kubaslonka
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem