kategorie: A1200, Sprzęt
[#31] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@gorzyga, post #28

Sprawdzę, jak będę miał wenę, żeby przytargać Philipsa 21".
[#32] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #1

Bawiłem się takim urządzeniem z Amigą, albo dokładnie tym modelem, albo wersją ciut niższą.
Jakość obrazu statycznego rzeczywiście była dobra aczkolwiek nie lepsza niż na moim LCD podłączonym bezpośrednio przez złącze VGA do AMIGI (chociaż przyznam że to kwestia indywidualna który obraz podoba się bardziej, jest bliższy "oryginałowi").

Znalazłem jednak jeden problem- animacja. W momencie gdy zaczyna się ruch jakiegoś element na ekranie jest on "rysowany" podobną techniką co "progressive JPEG", czyli nie pojawiał się od razu właściwy obiekt tylko przez "mili sekundę" było widać jakiś kontur a dopiero później właściwy obraz tego elementu. Z tego powodu pozbyłem się tego urządzenia (przy dynamicznych grach irytacja).

Podobny efekt wyświetlania obrazu zauważyłem na 40 calowym TV LCD Samsunga przy podłączeniu Amigi przez Scart.

Czy u Ciebie tego efektu nie ma?
[#33] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@BULI, post #32

No właśnie nic takiego nie zauważyłem. Wczoraj grałem w Superfroga, Gods, Lotusa 3, parę pinballi, w różnych rozdziałkach. Jedyny "dziwny" efekt zauważyłem pod wb w trybach laced - przy poruszaniu myszą wokół kursora jest lekkie zafalowanie, jakby strzałka była soczewką. Jest to ledwie zauważalne i widoczne np. przy napisach. Dynamiczne sceny w grach i demach wyglądają tak jak powinny. Muszę jeszcze pobawić się ustawieniami tego konwertera. Poza tym zauważyłem też port do aktualizacji softu na płytce, może będą nowe wersje.
[#34] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #33

Właśnie. Ciekawy jestem czy deinterlace jest robiony przez ten konwerter czy przez monitor LCD (stawiam tą drugą opcję) - stąd chciałbym się dowiedzieć jak tryby laced działają na monitorach CRT.
[#35] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@gorzyga, post #34

A ja stawiam na to, że robi to konwerter - widziałem tryby laced na micronikowym scandoublerze i nie dało się na to patrzeć (na tym samym monitorze LCD). Ale oczywiście jak będę miał chwilę to sprawdzę na CRT.
[#36] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #35

Hmm, no jak tą sprawę załatwia konwerter to będzie cacy OK
[#37] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #35

Widzę że jednak da się cokolwiek zdziałać z tym urządzeniem. Gry wyglądają ładnie, system w sumie też. Ale czy dłuższe obcowanie na okienkach da się wytrzymać? Bo czytam że są rożne opinie.

W sumie za taką cenę można spróbować.
[#38] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@gorzyga, post #34

Przez konwerter
[#39] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #33

poruszaniu myszą wokół kursora jest lekkie zafalowanie, jakby strzałka była soczewką. Jest to ledwie zauważalne i widoczne np. przy napisach

No właśnie chodzi mi o coś takiego, w wersji która ja testowałem przy rozwinięciu menu górnej belki pod WB3.0 (bez MagicMenu) było widać jak są rysowane/odświeżane literki i dopiero po "mili sekundzie" obraz w tym miejscu (ruchomym) się wyostrzał. Czyli chyba jest to samo chyba, że ten efekt jest po prostu już "mniejszy".
[#40] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@BULI, post #39

to przez przeplot, jak jest zmiana w obrazie to jest pokazywana najpierw informacja z nowej linii rozmywana na obie linie a potem jak są dwie to się wyostrza. W przypadku ciągłego ruchu cały czas obraz w danym miejscu będzie rozmyty

jeden z najprostszych deinterlacingów który do zwykłej telewizji sprawdza się całkiem dobrze, jednak średnio nadaje się do komputera...

miło by było jakby była opcja wyłączenia tego...
[#41] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #1

Tak sobie myslę, że skoro cena tego urządzenia jest dobra to może i ja kupiłbym je do swojej Amigi.
W tej chwili pracuję na takim monitorze 14" podobnym do Commodore'owskiego i w trybie 640x512
strasznie męczy mnie wzrok (aż dziwne że tyle lat wytrzymałem). Na monitorze VGA (w trybie MultiScan) jest duzo lepiej ale gry sie nie promują Nie mam jeszcze konta na eBay'u a chciałbym kupić u sprawdzonego sprzedawcy. Jeśli ktoś z Was kupował ostatnio to urządzenie "GBS-8220 CGA to VGA Converter" to fajnie byłoby gdyby podał mi link do tej właśnie aukcji. Założę sobie wtedy konto na poratlu aukcyjnym i dokonam transakcji. Czy płaci się PayPal'em czy kartą kredytową? Dziękuję z góry za Wasze odpowiedzi.
[#42] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #1

no i nad chińskim scandoublerem zleciały się amigowe sępy: link
jest też tańszy model url

sam zastanawiam się nad zakupem tego cudu techniki, oczywiście w wersji PCB i jakieś 30x taniej
[#43] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@BULI, post #32

Znalazłem jednak jeden problem- animacja. W momencie gdy zaczyna się ruch jakiegoś element na ekranie jest on "rysowany" podobną techniką co "progressive JPEG", czyli nie pojawiał się od razu właściwy obiekt tylko przez "mili sekundę" było widać jakiś kontur a dopiero później właściwy obraz tego elementu. Z tego powodu pozbyłem się tego urządzenia (przy dynamicznych grach irytacja).

Ja też nic takiego nie zauważyłem.
Ciekawy jestem czy deinterlace jest robiony przez ten konwerter czy przez monitor LCD (stawiam tą drugą opcję)

Raczej przez konwerter
Ja swój model kupiłem za 70 zł od Chińczyków z AliExpress.
[#44] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@QkiZ, post #43

Powiedzcie proszę jaką częstotliwość odświeżania "wypluwa" GBS? Nigdzie nie doszukałem się informacji. Prócz rozdzielczości daje się odświeżanie też ustawić, powiedzmy 75, 85, 100Hz? Istotna sprawa przy podłączeniu do monitora CRT
[#45] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Sounder, post #44

Nie ma opcji dotyczących częstotliwości odświeżania. Tylko rozdzielczość i geometria.
[#46] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #45

OK, więc ile Hz odświeżania zgłaszają poszczególne rozdzielczości?
[#47] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Sounder, post #46

Ja już nie mam GBS ale o ile pamiętam to wszystkie rozdzielczości działały w 60Hz.
[#48] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #47

Doprecyzujmy jeszcze proszę czy w Twoim przypadku mówimy o monitorze LCD czy CRT?
[#49] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Sounder, post #48

Podłączałem do LCD i CRT. Głębszego śledztwa nie przeprowadzałem ale na CRT ekran zauważalnie mrugał czyli na pewno było mniej niż 70Hz. Pozostałem przy LCD. Od roku nie mam GBS więc nie mogę teraz tego sprawdzić.
[#50] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #49

Rozumiem, dzięki.
[#51] Re: Chiński "scandoubler" - szybki test.

@Jenot, post #1

nie wiem czy czytaliście to ?

Raspberry Pi ratuje jakość obrazu generowanego przez chiński SD, usuwając te nieprzyjemne artefakty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem