kategoria: A4000
[#31] Re: A4000 i LAN

@gilban, post #29

Próbowałem to zrobić z różnymi punktami dostępowymi (nawet z tymi co mają klienta) i nie udało mi się tego osiągnąć na Amidze. Nawet tu na forum była na ten temat dyskusja. Nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu.
[#32] Re: A4000 i LAN

@kmilota, post #31

Nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu.


"Mi działa". A mam bardziej skomplikowany setup - 3 Amigi wpięte w jednego switcha i ten dopiero do access pointa działającego w trybie klienta.

[#33] Re: A4000 i LAN

@strim, post #32

ale maniana :D przychodzi lato pada jedno urządzonko od gorączki i można dostać żółtej gorączki


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 19:18:16 przez marcin1982
[#34] Re: A4000 i LAN

@marcin1982, post #33

Dlaczego gorączki, wsiada w auto i jedzie do sklepu po swicha czy acp, ból to będzie jak karta sieciowa w A3000 czy A4000 padnie. bo drogie i na miejscu od ręki nie kupi. Ale takie hobby sobie wybrał to takie ma.


Pozdrawiam
[#35] Re: A4000 i LAN

@RadoslawF, post #34

oczywiście prawda , prawdę mówiąc chodziło mi o to gdy pada np. przełącznik to on zazwyczaj ładnie sobie działa świeci ale źle rozdziela sygnał powoduje zawieszanie całego systemu sieciowego i różne takie cuda
sam kiedyś miałem podobną plątaninę na mieszkaniu fajnie było do czasu aż pół dnia straciłem co padło jak mi sieć szwankowała i całe szczęście , że mam kolegę na sklepie komputerowym gdzie mogłem pożyczyć gajgi i podstawiać do pozytywnego efektu , u strim widać 6 możliwości awarii , często gęsto siadają latem te urządzenia , często na zdrowiu podupadają zasilacze podając kilka v mniej teraz mam 2 urządzenia i nie widzę powodu do używania aż tylu przełączników i punktów dostępowych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 20:10:23 przez marcin1982
[#36] Re: A4000 i LAN

@marcin1982, post #35

Ale ja mam switche tylko 2 . Jeden w salonie, jeden w pokoju do pracy, do nich podpięte różne graty. A żona nie pozwoli mi ciągnąć skrętki przez pół mieszkania, stąd te dwa switche są spięte przez Wi-Fi. Jakby nie patrzeć to jest najprostsze możliwe rozwiązanie problemu. W sytuacji, w której nie mogę pociągnąć skrętki (bo z uwagi na przepustowość i tak wolałbym mieć tam skrętke zamiast tego Wi-Fi).

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 20:16:28 przez strim
[#37] Re: A4000 i LAN

@strim, post #36

Na najprostsze to faktycznie nie wygląda, ja wolał bym mieć te switche zintegrowane z APC, tyle że diabli wiedzą ile masz tam jeszcze podpiętego sprzętu poza Amigami którego nie wykazałeś a dla których dodatkowo gniazdka są potrzebne. Rozwiązania podobne do twojego są ostatnio coraz częściej stosowane, bo jak inaczej doprowadzić elegancko (czyli bez widocznych kabli) internet np. do telewizora stojącego w salonie ?


Pozdrawiam
[#38] Re: A4000 i LAN

@RadoslawF, post #37

tyle że diabli wiedzą ile masz tam jeszcze podpiętego sprzętu poza Amigami


W cholere .
[#39] Re: A4000 i LAN

@strim, post #36

A tam skrętka zaraz.... wifi w standardzie "n" i masz wydajność bliską Fast Ethernetu (sprawdzone w autopsji) co w warunkach domowych zupełnie wystarcza.
Chyba że ktoś ma apetyt na Gigabit Ethernet to kabel konieczny, chodź nie wiem jak by to wyglądało w zestawieniu z wifi w standardzie "ac". Pewnie analogicznie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem