[#1] HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4
Cześć !
Za sugestią Nathaniela z 3-edycji (zakończona) organizuję IV -turę zgłoszeń osób chętnych na zakup urządzenia HxC Floppy Emulator ( stacja dyskietek w wersji na SD ) w nieco niższej cenie.
Cena 240zł + koszt przesyłki. Aby uzyskać taką cenę potrzebne jest minimum 10 osób.
Dopłata 8zł do różnych kolorów wyświetlacza, do wyboru na stronie producenta.
Zasada jest znana pozostaje niezmienna, czyli zbiera się grupa 10 osób i kupujemy "hurtowo" po cenie trochę niższej niż oficjalna na stronie.
Propozycje cenowe ze strony grupy dla Lotharka są jak poniżej (czekają na zatwierdzenie ew. moje renegocjacje w imieniu grupy).

- wersja podstawowa rev. C - 240 zł
- rev. C ale z innym kolorem wyświetlacza niż domyślny (jest tam kilka opcji na stronie) - 248 zł
- emulator w obudowie czarnej lub jasno szarej - 320 zł
- emulator w obudowie 3,5 cala, jak flop - rev. F - 330 zł
- bare PCB + mikrokontroler 180zł (pod warunkiem dostępności) - to wymaga jeszcze uzgodnienia

Poszczególne wersje można sobie przejrzeć na stronie Lotharka.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila z następującymi danymi:

- imię, nazwisko, nick z forum
- adres (ulica, numer, miejscowość, kod pocztowy)
- telefon kontaktowy
- ilość sztuk i informacja o wersji (czy wersja podstawowa, czy w obudowie, ew. inny kolor wyświetlacza etc.)

Koszt przesyłki 1 sztuki to najprawdopodobniej około 8 zł.

Oczywiście ja też piszę się na 1 sztukę, więc zostało 9. Jak dostanę maile od 9 osób to zaczniemy w pełni weryfikowalny i mam nadzieję, że sprawny proces wpłat.

CZYLI - WSZYSTKICH CHETNYCH ZAPRASZAM DO KONTAKTU !

Pozdrawiam
KICKSTART65

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 17:37:26 przez KICKSTART65
[#2] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #1

Zgloszenie wyslane OK Mam nadzieje, ze uda sie zebrac 10 osob.
[#3] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #1

Nie obraź się, ale byłoby lepiej aby zbiórkę organizował forumowicz z kilkuletnim stażem.
Wiarygodność osoby z kilkudniowym stażem jest prawie zerowa.
Po prostu było na tym forum i w dziale giełda kilka przekrętów.
Parę osób trochę realnych pieniędzy straciło.

Przepraszam - z kilkugodzinnym stażem.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 18:56:35 przez stachu100
[wyróżniony] [#4] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@stachu100, post #3

Staszek ma rację. Doceniam chęci.
[#5] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@stachu100, post #3

Nie zauwazylem wczesniej daty rejestracji kolegi. A ktos w ogole uzgodnil kolejne grupowe zamowienie z Lotharkiem?
[#6] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@stachu100, post #3

Witam Stachu100,
NO I stachu100 pojechał po emocjachok, racja
Panie Stachu100 dziękuję Panu za wykazanie się przenikliwością i wystarczającą ostrożnością aby na ten wątek zwrócić uwagę.
Piszesz ..."nie obraź się", a traktujesz mnie jak potencjalnego złodzieja
No tak, rozumiem;) okres świateczny, zresztą to było chyba adresowane dla osoby, która zgłosiła zapotrzebowanie (nie była pierwsza) i w jej obronie

Jako oskarżony chciałbym tu zwrócić uwagę na poniższe 2 zdania (WYTŁUSZCZONE!):

Ja organizuję grupę, a nie zbieram pieniądze.

MOŻESZ TE PIENIADZE ZBIERAĆ STACHU100 ... ty sam osobiście, podac swoje personalia i resztę

organizacyjną wziąść na siebie.

Jeśli wolno doradzić to powinieneś też zająć się spedycją we własnym interesie i doliczyć koszt

otrzymania potwierdzenie odbioru.

Nie zamierzam też dotykać nie swoich urządzeń dla mojego własnego bezpieczeństwa.

Ale jeśli sprawię, że uda się zebrać kilkunastoosobową grupę, która zdoła coś dla własnego dobra

zrobić - to czy to jest złe?

Jeśli założyłem ten wątek, to dlatego, ze sam takie urządzenie potrzebuję (jestem w wątku 3 jako potencjalny kupujący), a ceny z Ebay-uuu, może są bardziej odpowiednie dla bardziej zaawansowanych stażem pomysł


Stachu100, jeśli nie masz ochoty na naszą współpracę, ponieważ ..."nowo narodzone dziecko w zasadzie nie ma prawa współistnieć w życiu grupy ludzkiej bo nie ma odpowiednio dużego stażu ... budzącego zaufanie reszty" to proszę nie obrażaj osoby, która załozyła ten wątek być może z czystych pobudek.


Czy ja się pytam, jakimi wspaniałymi osiągnięciami kolega stachu100 się pochwalił na tym forum do tej pory, aby było tak pełne użytecznej informacji jak inne fora ?
To forum jest dość mało widoczne w sieci - ale to tylko moje odczucie.
Albo czy ja dociekam, dlaczego, ktoś kto sprzedaje dużą ilość podobnych urządzeń na stronie internetowej, jest trudno uchwytny nie wspominając o nie podawaniu do siebie telefonu kontaktowego?

O ile dobrze sobie przypominasz Stachu100, każdy z poprzedników (wątek 3) podawał w swoim watku wszystkie swoje dane adresowe, numer konta, również po to aby Policja, która działa w tym kraju znacznie szybciej niż Prokuratura i Sądy mogła ścigać art.287 KK z urzędu.

Bardzo bym prosił o nie "sensacjonowanie" (taki mały polski makaronizm) tego wątku.
Mam nadzieję, że nagadałem się wystarczająco długo aby nie było w tym wątku więcej zajmujacych się domiemaniami na temat, myślącymi inaczej "małymi rasistami".

Z przeprosinami za tego typu wywody dla pozostałych uczestników Forum.

Artur Piekut
KICKSTART65

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 19:59:52 przez KICKSTART65

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 20:00:41 przez KICKSTART65

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 20:02:03 przez KICKSTART65
[#7] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #6

Myślę, że powinniśmy poczekać do nowego roku. Teraz ludzie pewnie myślą o imprezce sylwestrowej i mogą nie zajrzeć na PPA. Jeżeli dobrze zrozumiałem, bazujesz na informacjach jak całą akcję przeprowadził Nathanel, a czy udało Ci się skontaktowac z Lotharkiem? Pisałem do niego, miałem kilka pytań odnośnie urządzenia, ale na razie nie odpisał, więc podejrzewam, że nadal świętuje. W poprzednim wątku było nas chyba 10 osób, więc jest szansa, że uzbiera się wymagana grupa.
Co do troski Staszka, myślę, że miał jak najlepsze intencje i nie chciał Cię obrazić (niech sam się wypowie). Od jakiegoś czasu pojawiają się na tym forum osoby, które nie chcą wymienić poglądów, doświadczeń na temat Amigi, ale zwyczajnie chcą nas naciągnąć. Wierzę, że Twoje intencje są szczere, bo nikt z (nas) zainteresowanych nie podjął rękawicy, ale zalecam nam wszystkim spokój. W nowym roku, ze świeżymi umysłami pochylimy się nad tematem i na pewno znajdziemy rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich, w tym i Ciebie. Na tę chwilę Szczęśliwego Nowego Roku. OK
[#8] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #6

Ależ ja takie zbiórki jak najbardziej organizowałem.
I nie ma się o co obrażać - po prostu różnie to bywa.

O ile dobrze sobie przypominasz Stachu100, każdy z poprzedników (wątek 3) podawał w swoim watku wszystkie swoje dane adresowe, numer konta, również po to aby Policja, która działa w tym kraju znacznie szybciej niż Prokuratura i Sądy mogła ścigać art.287 KK z urzędu.

Organy ścigania umorzyły mi już takie postępowanie ze względu na niemożliwość znalezienia sprawcy. Konto w banku założone na "słupa". Jak najbardziej legalnie: dowód osobisty kupiony od pijaczka za pół litra wystarczy do założenia konta. Ale to zapewne wiesz.
[#9] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@Ender, post #7

Też tak uważam ... z tym czekaniem...CZAS POKAŻE, może wiecej osób się zadeklaruje ... WTEDY NA PEWNO LOTHAREK NIE ZOSTAWI NAS BEZ SWOJEJ POMOCYOK
Dla Endera i wszystkich innych forumowiczów życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.
[#10] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@stachu100, post #8

Stachu100 ja ciebię doskonale rozumiem, sam byłbym ostrożny, a odpowiedź w temacie jak wyżej czy jest większa liczba osób zainteresowanych ewentualnym upustem otrzymamy niebawem - w nowym roku.
Na pewno dlatego, że za mało czasu spędziłem na tym forum umknęło mi, że Stachu100 organizowałeś różne zbiórki.
A propo tego "pijanego słupa" - naprawdę, nie wiedziałem, że przecietny obywatel może iść do banku, aby założyć lipne konto na plastikowy dowód z nie swoją fotografią...takie banki bez kamer z obsługą jak z filmów Bareji to ... jak jeszcze młody szczypior byłem
W moim mieście są same kamery, a personel przeszkolony.
No cóż ja brukowców nie czytam, co najwyżej ciekawe wypowiedzi Lodharka, w tym ten z linku mówiący o osobach próbujących z marnym skutkiem wykonać kopię PCB rev. C HxC emulatora domowym sposobem (być może mających do czynienia wcześniej z version revA PCB przez jakiś czas dostepną w sieci a wykonaną na PIC 18F4525).
I to było argumentem w kwestii rezygnacji ze sprzedaży tzw. kitów do złożenia.

A tak na marginesie jak tam sprawuje sie twój HxC floppy emulator rev. C? Ten zamówiony i kupiony za pośrednictwem forumowicza grzegorzlan - 1 i 2-ga edycja (również ze Szczecina)? ...
W odpowiedzi na #57
Ja juz zapłaciłem kilka dni temu.Dobrze byłoby zrobić listę kto jest chętny i kto zapłacił.
To naprawdę motywuje do szybszego działania.

Poniżej cały wątek.
link
Nie masz problemów ?

Reasumując i kończąc te przydługie wywody w starym roku:
Po co straszyć? W końcu nie wiadomo czy:
a) znajdą się chętni w wiekszej liczbie
b) czy Lotharek pomoże i nic mu nie wypadnie
c) czy sprawdzony forumowicz grzegorzlan z 1-ej i 2-ej tury (ciekawe jakie miał odczucia po ) byłby skłonny jeśli nie potwierdzić, że jestem tym za kogo się podaję to samemu dokończyć tę ideę w praktyce.

Pozdrawiam Wszystkich
[#11] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #10

Ja sie pisze na jedna sztuke ;)
[#12] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@WojT_GL, post #11

Ja też się piszę na jedną lub nawet 2szt. tak jak to zrobiłem w poprzednim wątku.
[#13] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@superbonio, post #12

Cześć,

dodam swoje 3 grosze - jeśli ze zrozumiałych powodów ktoś nie chce zaufać nowemu użytkownikowi, to proponuję samemu zająć się organizacją akcji, to nie jest kupa roboty. :)

A poza tym mam jeszcze jeden pomysł - ktoś na forum pisał że chce zająć się dystrybucją sprzętu Individual Computers na Polskę - może ta osoba byłaby też zainteresowana kupnem "hurtowej" ilości HxC od Lotharka (np. 30 sztuk?) z jeszcze korzystniejszą zniżką a później detaliczną sprzedażą z odrobiną zysku. Nie mam żadnych powiązań ani z Lotharkiem ani z tym użytkownikiem od Individual Computers i oczywiście to już oni musieliby się dogadać, o ile byliby zainteresowani, ale myślę, że pomysł jest do zarzucenia im i mógłby być korzystny dla całej społeczności amigowej (i chyba nie tylko!) w Polsce.
[#14] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@Nathanel, post #13

Zapytanie do Lotharka zostało wysłane. Jak będę miał odpowiedź, jaka była by cena w sklepie, to dam znać.
[#15] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #14

Witam
chętnie się podepnę po jedną sztukę.

Pozdrawiam
[#16] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@mwb113, post #15

Ale niepotrzebna dyskusja się na początku wywołała.
Organizowałem dwie poprzednie zbiórki, i nie wywiązała się żadna głupia dyskusja. Jeżeli ktoś boi się straty 240zł to niech nie dołącza i po kłopocie.
[#17] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #14

Ja biorę jedną sztukę.
[#18] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@mwb113, post #15

Ja się mogę pod 2 sztuki podpiąć
[#19] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@stachu100, post #3

Zawsze można zweryfikować adres

Jak mi klient zgodzi się na robotę, to może i ja będę chętny na 1 sztukę. Nawet mógłbym odebrać osobiście ze Szczecina;fj

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 00:13:14 przez chast
[#20] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #10

Jeżeli była by zgoda ze strony forumowiczów, mogę podjąć się przeprowadzenia akcji zbiorowego zakupu urządzeń HxC floppy emulator.
[#21] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #20

Jeśli wolno tylko zabrać głos :
Wprawdzie tak jak kilku z poprzedników prowadzę działalność, ale jak wspomniałem poddam się WOLI OGÓŁU przecież nie mam innego wyjścia;) zresztą chodzi tu bardziej o nie zakładanie wciąż nowego powodowanego koniecznością wątku w w/w temacie !

Oferta dla większej liczby osób oczywiście może być znacznie bardziej atrakcyjna (zaznaczyłem tylko, że może).

Jeśli ustalił/ustali kolega z Lotharkiem jak wyglądała będzie dla forumowiczów oferta cenowa i asortyment (może będzie bardziej atrakcyjna to wierzę, że podzieli się kolega z nami ta informacją).

Szanowny Kolega Lotharek wszechobecny na wielu forach (od ZX przez atarynki – sterowniki przemysłowe starszego typu nie kończąc na Amidze) został poinformowany o tym wątku i być może za jakiś czas zechce osobiście klepnąc swoją „sygnaturę” w jakimś liście tego wątku.
Wszyscy wiemy(mówię za tych których znam niekoniecznie na tym forum), że Lotharek jest osobą godną naszego zaufania i być może tu zajrzy.

A DLA PORZĄDKU :

Na liście deklaracji jak do tej pory znajdują się z tego co zauważyłem są :
xtrend (1)
WojT_GL(1)
superbonio(wstępnie 2)
mwb113 (1)
Tom Rain(2)
chast(1)
KICKSTART65 (2 sztuki); wstępnie była 1 sztuka rev.C, doszła 1 sztuka rev. F - ale interesuje mnie cena ( wspominałem Lotharkowi o 2 sztukach ponieważ mam troszkę naszych ulubionych staruszków, jednakowóż wiedząć o tym że prędkośc przesyły danych SD <->PIC <-> ZABAWKA nie jest wymagana duża co pozwoliło zastosować dzielnik rezystorowy w miejsce zalecanego w takim rozwiązaniu bufora np. LVC125 główkuję nieco ;) )

Doliczyłem się 10 sztuk ??? czy nie umiem liczyć ?

Więc oczywiście mówimy o większej zbiórce ?

Czy kogoś przeoczyłem?

I tak, Ci z nas, który wytrwają w swoich dążeniach zweryfikują swoje pragnienia i dane do wysyłki u kolegi prowadzącego tą turę.

Jakby ktoś z tego forum i nowicjuszy ( z innego forum) z niewiadomych nikomu przyczyn ZAPRAGNĄŁ DO NAS DOŁĄCZYĆ TO ZAPRASZAM.

Nikt nie będzie "prześladowany"ok, racja za to, że ma kilka maszyn na stanie.

To fajnie jeśli przedmówca deklaruje się temat pilotować ... nie będzie niespodzianek.
[#22] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #20

Jestem za.
[#23] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@wali7, post #22

Przepraszam kolegę, uciekło mi na liście z kolegą wali7 (deklarowana 1szt) jest 11 sztuk ...mozliwe, że ktoś się w międzyczasie wycofa;)
[#24] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #20

Nie ma sensu otwierania nowego wątku - Am I wrong?
kolejna osoba chętna z tamtego jeszcze roku:
Bartosz Poletajew - 2 sztuki
cytuję ..."Zamówienie dotyczy 2 sztuk w wersji C z innym kolorem wyświetlacza: dla mnie 2x DeepBlue LCD."..

Prośba o umieszczanie chęci w wątku i nie wysyłanie do mnie na priva (jak ktoś nie chce rejestrować się na tym forum to jego sprawa - ale akcja jest zadresowana do członków forum PPA - rejestracja chyba nic nie kosztuje - no, chyba, ze o czymś nie wiem) - przychiliłem się wcześniej do sugestii ze strony innych forumowiczów ... nie ja jestem Lotharek i nie ja decyduję.

13 sztuk ??? in total
[#25] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #24

Poczyniłem pewne zakupy pod koniec roku, ale taka okazja może się szybko nie powtórzyć, no więc 1 szt. kolor chyba obojętny, pomyślę. Jeszcze chyba Gilban będzie chętny. W sumie fajnie by było gdyby ITU dogadał się z Lotharkiem i w ten sposób moglibyśmy wesprzeć sklep retroami. Takich inicjatyw jak jego coraz mniej, a sprzęt gdzieś kupić trzeba, robić za każdym razem zbiórki . Z drugiej strony nie będę się upierał.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 10:16:40 przez Ender
[#26] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@Ender, post #25

Potwierdziłem dzisiaj z Lotharkiem ceny urządzeń, obowiązują te, które zostały przedstawione w pierwszym poście tego wątku. Wg zestawienia zrobionego przez kolegę KICKSTART65, w chwili obecnej chętnych forumowiczów jest na 13 sztuk urządzeń.

Proponuję poczekać na deklaracje do końca tego tygodnia i od poniedziałku zacząć żwawo zbierać pieniądze, żeby Lotharek mógł przygotować urządzenia.
[#27] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@ITU, post #26

Jaki jest kolor standardowego wyświetlacza?
[#28] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #24

Hehhee, powieliłeś mnie: Tom Rain - to ja, Bartosz Poletajew :) i tylko w mailu zadeklarowałem co konkretnie chcę bo nie pisałem wcześniej :)

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 22:20:51 przez Tom Rain
[#29] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@KICKSTART65, post #1

A jak wygląda podłączenie tego urządzenia do C64 i czy każdą z wersji można podłączyć do komody czy
tylko jakąś konkretną?
[#30] Re: HxC floppy emulator - zbiorowe zamówienie - edycja 4

@Radek_Cz, post #29

Obecnie HxC do C64 można podłączyć tylko w stacji 1581 i ta funkcjonalność na stronie HxC oznaczona jest jako alpha. Wynika to z faktu, że HxC emuluje tylko stację dyskietek. A w przypadku C64 potrzebna byłaby jeszcze emulacja interfejsu komunikacyjnego (IEC).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem