[#1] HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa
Witam.

Ostatnimi czasy zainteresowałem się HxC Floppy Emulator, napisałem do producenta i uzyskałem informację że cena wynosi, koszt urządzenia jest 265zł + 17zł za pobranie. Wszystkich chętnych proszę o wstępną deklarację, chęć zakupu. Może uda się coś z tego uszczknąć i dzięki temu wiele osób zostanie uszczęśliwionych :)

Lista pozostaje otwarta do 29-01-2011 do godziny 21:00

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:46:15 przez grzegorzlan

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:47:13 przez grzegorzlan
[#2] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Po bojach stoczonych ostatnio z dyskietkami w A2000 zapiszę się na jeden egzemplarz.


Pozdrawiam
[#3] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Jestem chętny na 1 sztukę.
[#4] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@stachu100, post #3

Czy bedzie to wersja z "host control tool" i bezposrednia obsluga ADF?

Pozdrawiam
[#5] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@pjk, post #4

Co masz na myśli pisząc "host control tool"
Jeżeli chodzi o drugie pytanie jest program który konwertuje z ADF do formatu które przyjmuje urządzenie
[#6] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Wstępnie się deklaruje.
[#7] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #5

Co masz na myśli pisząc "host control tool"

to: tekst pod linkiem

Jeżeli chodzi o drugie pytanie jest program który konwertuje z ADF do formatu które przyjmuje urządzenie

Aha. Dziala on na Amidze 3.1? Bo widze w zrodlach dos, windows, linux (to jeszcze ujdzie).

Pozdrawiam
[#8] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@pjk, post #7

Źródła konwertera ADF/DMS na HFE dla AmigaOS 3.x: [url=svn://bakafoo.ath.cx/diskimage2hfe]diskimage2hfe[/url]

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 21:02:41 przez strim
[#9] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

me too.... for Amiga i STE
[#10] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Witam,
mam pytanie... to będzie wersja wewnętrzna, czy w obudowie? Jeśli montowana do wnętrza amigi, to czy wyświetlacz jest w komplecie i jak jest on tam montowany?
[#11] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Jestem kolejnym chętnym do kupna po tańszej cenie :) Mam pytanie, widziałem na oficjalnej stronie że można wczytać jakiś program z obrazu dyskietki, który pozwala na wybranie obrazu dyskietki z poziomu samej Amigi. Czy jest możliwe robienie obrazów dyskietek na Amidze i wrzucanie je na karte?
[#12] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@jarzbi, post #10

Jako użytkownik gołego HxC z SD: wyświetlacz jest. Urządzenie spokojnie wchodzi na miejsce FDD tyle że użytkowanie wymaga dostepu do przycisków a to bez wycinania obudowy np A500 jest bardzo trudne. Mi się nie udało - bo ciąć nie chciałem. Dlatego mam HxC na zewnątrz.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 07:55:47 przez conrdd
[#13] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Również deklaruję chęć zakupu 1 szt.
[#14] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@conrdd, post #12

Dzięki za odpowiedź. A czy wtedy ten emulator pracuje jako FD0, czy jako kolejna stacja. Chodzi mi o to, czy nie ma problemu z uruchamianiem niektórych dyskietkowych gier (dobrze pamiętam, że niektóre gry nie chciały się uruchamiać z drugiej stacji?). Aha i czy można normalnie zapisywać stany gier?
Przepraszam, może zadaję dziwne pytania, ale chciałbym sobie ożywić moją starą A500, by pograć na niej w gry i wydaje mi się że byłoby to dobre rozwiązanie.
[#15] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@jarzbi, post #14

A czy wtedy ten emulator pracuje jako FD0


To zależy gdzie go sobie podłączysz i jak ustawisz zworki. Jeśli podłączysz go w miejsce wewnętrznego flopa i ustawisz zworki na pierwszą stację, to będzie działał jak DF0.

Aha i czy można normalnie zapisywać stany gier?


W wersji rev C, którą jak mniemam tutaj chłopaki chcą zamówić tak. W starszej wersji rev B nie było takiej możliwości.

Tak w ogóle, to przeczytaj se recenzje wersji rev B.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 12:22:41 przez strim
[#16] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@strim, post #15

Nieopatrznie przeczytałem recenzję i mam pytania.
Skoro zrobiłeś/skompilowałeś/napisałeś oprogramowanie do konwersji obrazów na format emulatora dla Amigi to jak wygląda kopiowanie tych plików na urządzenie/kartę SD spod Amigi, da się przekopiować poprzez kontroler flopa czy trzeba posiadać jakąś przelotkę w stylu PCMCIA-CF ?
Pytanie drugie, byle 1GB karty to miejsce na ponad tysiąc obrazów dyskietek, urządzenie obsługuje w jakiś przyjazny sposób podkatalogi na karcie ?


Pozdrawiam
[#17] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@RadoslawF, post #16

Pytałem się Lotharka o szybkość przewijania obrazów dyskietek przy np 1000 plików napisał że szybkość zależy od tego jakie sprawne mamy palce pomysł A potem dodał że da się robić foldery np. alfabetycznie ale nie wiem jak to w praktyce wygląda.
[#18] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@jarzbi, post #14

1. Podłączając jako FD0 dostajesz FD0 (czyli przekładasz taśmę i zasilanie z wewn. stacji do HxC).
2. Praca HxC jest trochę bardziej skomplikowana: po włączeniu ładuje się loader w którym podmontowujesz dyskietki ktore masz na karcie - możesz jako FD0 podmontować 16 dyskietek które przełączasz przyciskami na płytce. Oprócz tego możesz przy każdej dyskietce podmontować wirtualną drugą stację - system wówczas widzi stację DF0 i DF1. Oczywiście nie każda gra będzie widziała drugą stację - wówczas zmiana dyskietki odbywa się ręcznie przez przełącznik.
3. Nie próbowalem jak na razie zapisywać stanów gry na HxC ale jak się domyślam powinieneś mieć do tego obraz pustej dyskietki na karcie SD
4. Mam HxC właśnie do A500 i nie mam zastrzeżeń. (prócz mało intuicyjnej klawiszologii przy podpinaniu dyskietek w loaderze no i braku obsługi myszki w tymże loaderze)
5 Pamiętać trzeba że aby HxC odpalało obrazy dyskietek trzeba je (np ADF) najpierw przerobić na HFE. Najwygodniej robić to z poziomu PC - oprogramowanie umożliwia zaznaczanie całych katalogów - proste, skuteczne i szybkie :)

Edit
Loader odczytuje tak jak mu włożyłeś na SD. Jeśli coś dogrywasz wówczas dograne rzeczy są na końcu. Na szczęscie jest programik z którego korzystam który mi po zgraniu kolejnych danych sortuje zawartość na karcie SD alfabetycznie dzięki czemu porządek panuje :)

Loader obsługuje katalogi i podkatalogi.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 13:21:24 przez conrdd

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 13:22:10 przez conrdd
[#19] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@RadoslawF, post #16

jak wygląda kopiowanie tych plików na urządzenie/kartę SD spod Amigi


Trzeba posiadać jakiś czytnik SD, ja korzystam z takiego na USB, który podpinam sobie do SUBWAYa i działa to elegancko.

Pytanie drugie, byle 1GB karty to miejsce na ponad tysiąc obrazów dyskietek, urządzenie obsługuje w jakiś przyjazny sposób podkatalogi na karcie ?


Obsługuje katalogi i nie ma problemu z tworzeniem dowolnej ich ilości. Nieznaczną upierdliwością jest, jak już kolega wyżej napisał, fakt, że katalogi są widoczne na karcie w takiej kolejności, w jakiej zostały utworzone (a nie koniecznie alfabetycznie).
[#20] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@conrdd, post #18

Ok. Dzięki za rozwianie wątpliwości. W takim razie ja, również jestem chętny na jedną sztukę.
[#21] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@jarzbi, post #20

UWAGA UWAGA UWAGA !!!

Panowie i panie po rozmowie z producentem uzgodniłem cenę urządzenia na 240zł. Jednak aby taką cenę uzyskać trzeba zakupić min. 10 urządzeń. Koszt urządzenia 240 + koszt przesyłki 12zł. Aby jednak dokonać zakupu musi wpłynąć zamówienie na łączną kwotę 2400zł, następnie po wpłaceniu umówionej kwoty całość zostanie wysłana do mnie i ja roześlę do osób które się zadeklarowały i wpłacą należną kwotę.
Jeżeli ktoś jest już zdecydowany na zakup proszę o informację na email, w odpowiedzi uzyska numer konta na jakie należy przesłać odpowiednią kwotę, proszę w wiadomości podawać od razu dane do wysyłki, tj. imię i nazwisko, kod pocztowy, ulica wraz z numerem domu / mieszkania, oraz numer telefonu kontaktowego.

Podkreślam potrzebne jest minimum 10 osób !!!
[#22] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #21

A jest juz nas 10 osób?
[#23] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #21

Jestem zainteresowany 1 sztuką ale mam pytanie ile by kosztowała wersja w czarnym boxie taka jak na stronie lotharka?
[#24] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #1

Też się zastanawiam.
[#25] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #21

Ok, a ile Ty będziesz sobie liczył za przesyłkę jak będziesz rozsyłał do ludzi potem?
[#26] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@QkiZ, post #25

Za przesyłkę jest 12zł, ja robię to dla sprawy a nie dla zarobku, więc jest to no profit.
Zakup dotyczy wersji bez "czarnego pudełka",
W tym momencie email otrzymałem od 2 osób, ja jestem 3 to zostało jeszcze minimum 7
[#27] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #21

Witam. Ja też jestem chętny.
A jescze jedno pytanko.Pieniążki wpłacamy teraz czy dopiero jak uzbiera się te dziesięć osób.
Mail wysłany.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 22:43:48 przez JaraB

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 22:48:38 przez JaraB
[#28] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@JaraB, post #27

Wszystkich chętnych proszę o wpisywanie się na listę za pomocą email, instrukcja jest podana wyżej.
[#29] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #28

A kasa idzie najpierw na Twoje konto czy prosto do Lotharka?
[#30] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@QkiZ, post #29

Kasa idzie najpierw na moje konto, ponieważ z Lotharkiem uzgodniłem że zamówienie będzie od jednej osoby na minimum 10 szt.

Osoby które mi wysłały email a nie podały numeru telefonu proszę o uzupełnienie tej informacji, poniżej osoby które chcą zamówić ale nie podały kompletu informacji: JaraB, Jarzbi, stachu100

Na dzień 26-01-2012 godzi. 16:50 jest 6 osób na liście, brakuje panowie i panie tylko 4 osób.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem