[#31] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #30

Za wersję w czarnym boxie trzeba dopłacić 75zł do ceny z upustem.
[#32] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #30

Rozumiem, że jak będzie już 10 osób to wyślesz do nas informację zwrotną z numerem konta?
[#33] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@QkiZ, post #32

Dokładnie tak,
Ale jak na razie jest dalej tylko 6 osób.

Proszę o większe zaangażowanie, panowie jedyna okazja, świetna cena, kończą się problemy z floppy.
[#34] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #33

A ile uwzględniając zniżkę grupową kosztowało by samo pcb + zaprogramowany układ (takie jak oferuje Lotharek tutaj? Mam sporo części - potrzeba mi tylko układ + PCB.
[#35] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@pjk, post #7

No właśnie czy jest opcja (host control tool), żeby skorzystać z menu na ekranie monitora za pomocą na klawiatury jak pod linkiem, żeby nie wycinać dziury na mało wygodny wyświetlacz?
[#36] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@posylus, post #34

Cena dotyczy zmontowanego urządzenia, i tylko takie jest rozpatrywane jako zakup
[#37] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #36

Szkoda, myślę że dla producenta nie miałoby znaczenia dodatkowe zamówienie (dołożenie samej płytki + proca) ponad Wasze 10 sztuk, ale trudno.
[#38] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #36

Witam.
Ruszyła się nam sprawa do przodu?
[#39] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@posylus, post #34

Czy mi się zdaje, czy tam jest schemat i bootloader? Jeśli tak, to chyba sam sobie coś takiego zrobię.
[#40] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@rafgc, post #39

Błąd - schemat znajdziesz, ale do wersji pracującej z kompem - ta samodzielna z sd jest już zastrzeżona - należy min. kupić pcb+już zaprogramowany mikrokontroler.
[#41] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@posylus, post #40

To chyba nie spojrzałeś co jest w pliku na stronie do której linka sam podałeś, co prawda nie ma tam wsadu, ale jest schemat i mogę sobie zrobić płytkę pod swoje potrzeby a PICa kupić od Lotharka.
[#42] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@rafgc, post #41

Brakuje 3 osób, niema więcej chętnych ?
[#43] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #42

Ja jestem- mail poszedł
[#44] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@BULI, post #43

I mamy już 9 osób, proszę o zgłaszanie się kolejnych osób jeżeli ktoś chce się jeszcze dopisać, zamknę listę w momencie uzyskania 10 osób i może być później problem z dopisaniem się do grupy tych którzy się zdecydowali i kupienia urządzenia w niskiej cenie.
[#45] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #44

Byłbym 10 ale kasę mogę skombinować dopiero za 3 tygodnie.
Zwlekałem z odpowiedzią właśnie z tego względu... Musze najpierw coś sprzedać ze zbyt dużej kolekcji...
[#46] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@mallorn, post #45

To pisz szybko w dziale giełda.
Jakbyś miał na zbyciu kartę sieciową na zorro lub CV64/3D to jestem pierwszy.


Pozdrawiam
[#47] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@rafgc, post #41

Sam nie czytałeś - nie ma możliwości zakupu samego mikrokontrolera - co Ci po schemacie ?
[#48] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@posylus, post #47

gwoli scislosci :

Jeff prowadzi support techniczny, forum i rozwija software. na chwile obecna lista urzadzen i wciaz rosnie

http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emulator/support.htm

z zalozenia i z przekonania w obawie przed domoroslymi elektronikami nie sprzedajemy samego PICa z bootloaderem. wycofalismy sie z tego, po kilku przypadkach inteligentnych inaczej, ktorzy napsuli nam krwi, zmarnowali czasu i zszargali opinie, mowiac zs SD FLOPPY emulator nie dziala ( a kupili samego PICa i sami zmontowali pcb w zaciszu domowym nie mowiac o tym)

Z powodow oczywistych, nie sa dostepne takze KITY do samodzielnego montazu - jak mam to niby ZROBIC ? tracic okolo godziny na skompletowanie elementow smd, spakowanie ich do osobnego woreczka, opisanie ?

Ludzie, litosci. Pragne przytoczyc meritum maila od Waszego kolegi z forum (BEZ NAZWISK) :

K.CHCE KUPIC SD EMULCA - ale w czesciach zeby bylo jeszcze taniej.
JA : nie mam takiego zestawu w swojej ofercie.
K: jak ide do pizzerii to sie moge spytac o dodatki
JA. Sadze ze jako informatyk potrafi Pan myslec logiczne - nie zapyta Pan w pizzerii o STEKA. Ja bym nie zapytal. Powtarzam - nie mam takiego zestawu w swojej ofercie.
K. jestem nieuprzejmy CHAM....


Dlaczego ?

Nie mam czasu na supportowanie ludzi, ktorzy dla pozornej oszczednosci straca 10 godzin na szukanie i dobor czesci, testy, pytania i maile do mnie co zrobic, bo nie dziala.

Kupujesz gotowe urzadzene - masz support. Kupujesz KIT - wiesz co robisz.

I powtarzam raz jescze - SD EMUL jest zastrzeozny, firmware jest opatrzony znakiem handlowym, nie wystepuje w wersji FREEWARE.


ps wlasnie koncze prace nad nowa wersja w obudowie 3,5 cala do maszym i dekstopow. na mojej www - REV F

ps. Jeffa firmware kosztowal 6 lat pracy, mnie pcb i jej dopieszczenia w sumie okolo 2.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 09:53:47 przez lotharek
[#49] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@lotharek, post #48

I dlatego za to trzeba zapłacić - jak ktoś nikt nic nie robił to nie zrozumie ile czasu i pracy wymaga stworzenie i przetestowanie pcb, które zawiera więcej niż jeden układ scalony, ehh...
[#50] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@posylus, post #49

Z punktu widzenia klienta szukasz najtańszego działającego rozwiązania.
Efektem jest np. fatalna jakość dzisiejszego sprzętu komputerowego w porównaniu do tego sprzed dziesięciu i dwudziestu lat a nikt nie skojarzy że przez te kilkadziesiąt lat większość z nas zgodnie swoimi portfelami głosowała na tanią tandetę.


Pozdrawiam
[#51] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@lotharek, post #48

Ciekawi mnie rev F - czy jakaś fotka wypłynie niedługo?
[#52] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #44

Jestem chętny i gotowy. Proszę mnie również dopisać.
[#53] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@TomcioPaluszek, post #52

Mnie narazie nie stać. Biedny jestem chłopek. Tak na poważnie ten wydatek mam w dalszej perspektywie najpierw muszę zrobić porządek w kolekcji pozbyć się paru "gratów"
[#54] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@lotharek, post #48

no to szkoda, że ja o tym nie wiedziałem wcześniej, kiedy można było kupić same PICe a teraz należę do grupy inteligentnych inaczej
[#55] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@rafgc, post #54

nalezysz do grupy "potencjalnie molestujacych o pomoc w nadziei na rozwiazanie problemu, ktory nie popelnilby kupujacy pcb + PICa"
[#56] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@lotharek, post #55

he he, molestujący może odrobinę, ale reszta to pudło :)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 16:51:38 przez rafgc
[#57] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@rafgc, post #56

Lotharek zrobił w naszą stronę ukłon i zaakceptował zamówienie w minimalnej ilości 10 szt w konkretnej cenie, podkreślę tylko że jest to cena znacząco obniżona w stosunku do normalnej ceny, więc jeżeli przyjmiecie średni koszt stacji 80zł to koszt 3 stacji z takimi możliwościami jakie daje floppy emulator jest naprawdę niski.

Proszę o ewentualny kontakt osoby które chcą jeszcze dokonać zakupu, ponieważ oficjalne zamówienie do Lotharka zostanie wysłane w piątek a wysyłka zostanie dokonania najprawdopodobniej we wtorek, więc zostało bardzo mało czasu, większość osób która się zadeklarowała, wpłaciła już należność i przesłała już dane do wysyłki, jeszcze raz przypomnę jakie dane należy przesłać, w odpowiedzi osoby otrzymają dane do przelewu.

Dane jakie należy podać

Imię, Nazwisko, Kod pocztowy, Miejscowość, Adres z numerem domu i mieszkania, Numer telefonu kontaktowego, email.
[#58] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #57

Dobra.
Można na mnie liczyć. Jest już nas chyba 10 chętnych?
[#59] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@grzegorzlan, post #57

Ja juz zapłaciłem kilka dni temu.
Dobrze byłoby zrobić listę kto jest chętny i kto zapłacił.
To naprawdę motywuje do szybszego działania.
[#60] Re: HxC Floppy Emulator - grupa zakupowa

@stachu100, post #59

Ja zapłaciłem dzisiaj, bo wczoraj dostałem dane do przelewu ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem