kategoria: A500
[#31] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #30

Wydaje mi się, że system zobaczy te 2MB i będą one używalne.
Jednak ze względu na drobne różnice w pinoucie miedzy 8375 i 8372A system nie będzie działał prawidłowo. Miałem 8375 w rev 6A i wiele rzeczy nie działało prawidłowo, dopiero powrót do 8372A przywrócił stabilność amidze.
[#32] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@makarsky, post #31

Nie każda wersja 8375 się nadaje. Zwróćcie uwagę na Part Number - musi być dokładnie taki jak jest na tym obrazku, inaczej nie ma co próbować.
[#33] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@perinoid, post #32

Jak będę w domu to sprawdzę co siedzi w mojej 8A.1, sam jestem ciekaw. Modyfikacja prosta i łatwa do odwrócenia, w najgorszym przypadku można wlutować 8 podstawek i jak by nie ruszyło 2MB CHIP to wtedy zrobić 1MB na 8 kostkach.
Czym wyjmujecie Agnusa z podstawki aby nic nie uszkodzić? (nie mając specjalnego narzędzia).
[#34] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #33

Jak będę w domu to sprawdzę co siedzi w mojej 8A.1

Zaspokoję Twoją ciekawość, siedzi tam układ który się nie nadaje
[#35] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Kilos, post #34

Wskazuje to, że na nasz rynek trafiały egzemplarze z "niekompatybilnym" Agnusem
[#36] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #35

Ten kompatybilny był w A3000, jeśli się nie mylę.
[#37] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #33

Agnusa wyjmuję plcc extractorem, do nabycia w sklepie elektronicznym za 6 zł, innych metod nie polecam bo można uszkodzić podstawkę.
[#38] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@makarsky, post #37

Czyli składając samemu np. PROTEIN dla A500 te trzy układy co tam są w podstawoch też to narzędzie wystarczy. Bo przydało by się też coś do pozostałych układów z A500, mam płytę do wymycia a bez ich wyjęcia i przeczyszczenia czasami świruje i nie wstaje, a podkładanie śrubokręta itp. aż się prosi o uszkodzenie.
[#39] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #38

Nie do włożenia układu w gniazdo wystarczą sprawne palce. Do wyjmowania tylko extraktor. Kiedy wyjmowałem chip z CDTV wyłamałem jedną nóżkę w układzie, .... i tym sposobem zwiększyłem koszty (kolejny agnus, nowy extraktor, koszty przesyłki)
[#40] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #33

Ja wyjmowałem śrubokrętem precyzyjnym typu torx. Wkładałem dwa po przeciwnej stronie, tak jak są wycięcia w podstawce. Jednak nie wszystkie podstawki to wytrzymują.
[#41] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@SuperBuster, post #40

Tak się zastanawiam czy jak by mieć dwie "blaszki" dopasowane (szerokość, twardość, grubość) zagięte w kształcie litery L z krótszym bokiem wkładanym między podstawkę a układ, dłuższym do podważenia i delikatnie równomiernie po obu stronach podważyć to by zdało egzamin bez większego ryzyka uszkodzenia podstawki oraz układu.
[#42] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@Adinfo, post #41

nie polecam - ekstraktor kosztuje grosze a próbowanie domowych sposobów jeśli nie jesteś zegarmistrzem skończy sie uwaleniem podstawki - co niestety spotkało moją skromną osobę ...
[#43] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@sunater, post #42

Uczę się na błędach, niestety podstawka pod Kick u mnie do wymiany. Jak Amiga parę lat leżała to nie ma co wyciągać i wkładać kości kilkakrotnie i mieć nadzieję że jest ok, tylko od razu wszystko wyjąć z podstawek delikatnie i wymyć porządnie w izopropanolu zamiast katować te podstawki.
[#44] Re: Amiga 500 i 2MB chip ram

@mstepuch, post #27

Świetny tutorial,
krótko, zwięźle i na temat! tak jak być powinno. Na jego podstawie wczoraj zrobiłem (właśnie na takiego "pająka") 2MB Chip w 8A.1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem