kategoria: A1200
[#1] IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?
Zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia.

Jakie są zalety i wady? Jest ono warte swojej ceny?

Obecnie używam wewnętrznego scandoublera z monitorem CRT i męczy już mnie migotanie obrazu, czy przesiadka na LCD z Indi jest zadowalająca?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 11:44:13 przez iZi
[#2] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #1

Jakiego scandoublera używasz? Może uda się do niego podłączyć jakiegoś LCD.
[#3] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Jacenty, post #2

Scandy Micronika.
[#4] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #3

Warto, jeżeli tylko Cię stać i to Twoja główna Amiga, to moim osobistym zdaniem warto. Ja wczoraj wreszcie odpaliłem swoją Amigę i skonfigurowałem Indi, obraz jest żyleta, choć z moim monitorem od razu nie działało (a wcześniej z Benq od razu), troszkę musiałem się namęczyć żeby skonfigurować (a i tak skonfigurowałem, żeby tylko było, na dostosowanie do pełnego ekranu, muszę mieć jeszcze z dwie godziny).
[#5] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #1

Ja uzywam z monitorem crt. Przy czestotliwosci 100Hz to mnie tam nic nie miga a obraz ladniejszy niz na lcd.
[#6] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Sosabowski, post #5

Na dobrym CRT obraz z tego SD/FF zew. Elboxu też jest super. Pamiętam jak w latach '90 zazdrościłem kumplowi jego SD/FF i monitora CTX 15". Obraz był żyleta i każdy pixel było widać. U mnie na 1084S nie było tak dobrze.
A kontrastu i czerni dobrego CRT, żaden LCD nie pobije.

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 12:46:12 przez flops
[#7] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@flops, post #6

Wyraźna widoczność każdego piksela była plusem dla grafika czy kogoś siedzącego w DTP, do grania w stare gierki jest to wada. Ja wolę jak czupryny lemingów czy podobnych stworów są ładnie rozmyte a nie wyraźne i kanciaste.


Pozdrawiam
[#8] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #3

Mam taki sam. Można go używać z monitorem LCD, najlepiej jakimś starszym 15/17'.
Wystarczy ustawić odpowiednio Clock i Phase, nie ma żadnych tęczowych pasów.
U mnie działa dobrze z Fujitsu Siemens P15-1 i Philips 170C5.
Do moich gierek zupełnie wystarcza. Jeśli lubisz zabawę w systemie w wysokiej rozdzielczości, to co innego.
[#9] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Jacenty, post #8

Głównie do gierek, systemem trochę się czasami bawię.
Skombinuję jakiegoś LCD 15" i zobaczę się spiszę Scandy.
[#10] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@RadoslawF, post #7

Jak są elementy rozmyte poprzez przeskalowywanie, to też nie jest dobrze, rozmyj sobie taki obrazek 320x240 na rozdzielczość 1920x1080, to będzie wyglądać jak marnej jakości film w DivX'ie, już lepsze jest stosowanie filtrów takich jakie są dostępne w emulatorach (sai/eagle), nie widac specjalnie pikselozy i zbytniego rozmycie też nie ma. Szkoda, że w Indi takich filtrów się zaimplementować nie da, ale tryb scanlines całkiem sprawnie redukuje efekt pikselozy do pewnego stopnia.

Monitory LCD dla grafików porównywalne paletą kolorów z CRT to koszty kosmiczne, dlatego nie ma co nawet porównywać zwykłego CRT i zwykłego LCD, który jest tylko namiastką "prawdziwej" kosztownej matrycy LCD. Na plazmie obraz wygląda też bardzo ładnie.

Tak przy okazji, czy wszyscy tak mają, że na monitorze LCD w trybie 50Hz (mam indiECS), obraz robi się miejscami rozmyty tworząc przeplatające się kolumny ostrego i rozmytego obrazu (efekt rozciągania?).
[#11] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@rafgc, post #10

U mnie, z eizo s1901 niestety zadnego scandoublera od Jensa sie uzywac nie da poprzez zlacze vga.
Mam tak jak piszesz lub jakies tęcze pionowe lub inne dziadostwa. Albo indi ecs z crt a indi aga z dvi albo sie musze irytowac cienką jakością.
[#12] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Sosabowski, post #11

Jens już dawno powinien opublikować listę monitorów z którymi jego scandoubler współpracuje bezproblemowo jak i z problemami. Klienci nie mieliby obaw przed zakupem. Sam wstrzymuję się z kupnem, bo listę pytań mam długą, napisałem kilka miesięcy temu maila do IC i nie dostałem odpowiedzi.
[#13] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Aurel, post #12

Dokładnie, jakby wszystko było tip-top to bym się nie zastanawiał.
[#14] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Aurel, post #12

Też brałem pod uwagę zakup tego ustrojstwa, ale przemyślałem i kupię monitor ze złączem SCART (RGB).

Zdecydowałem się na ten model Samsung SyncMaster T24B750............OK
[#15] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Voyox, post #14

To taki link?
[#16] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #1

Warto.Polecam.Obraz zyleta :)
[#17] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #1

link

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 22:57:03 przez Dorian3d
[#18] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Aurel, post #12

Ja przetestowałem na 3 urządzeniach na TV LCD LG M1921TA przez DVI, na Samsungu SM SA300 przez DVI oraz na TV LG M2250D przez przejściówkę DVI-HDMI - TV nie ma wejścia DVI. We wszystkich przypadkach urządzenie zadziałało nez najmniejszego problemu (w 640x256), na fabrycznych ustawieniach, bez konieczności regulacji obrazu.
[#19] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@ITU, post #18

A jak wygląda sprawa z upgrade firmware, często wychodzi poprawiony wsad i czy ta operacja jest ryzykowna tak jak przy upgrade BPPC?
[#20] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #19

A jak wygląda sprawa z upgrade firmware, często wychodzi poprawiony wsad i czy ta operacja jest ryzykowna tak jak przy upgrade BPPC?

A skąd takie rewelacje/bajki?
[#21] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #20

Nie ma problemu ze zmianą ustawień, programik jest dobrze napisany i podejrzewam, że indi też jest dobrze zaprojektowane, więc nawet gdyby coś poszło nie tak, można soft wgrać jeszcze raz.
Nova ma taki sam monitor jak ja, jaki miałem wcześniej podpięty pod Indi i tam z marszy obraz był dobry. Tani monitor, a świeci tak samo jak dużo droższe niby markowe.
[#22] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #19

Soft nie pojawia się za często. Z całą pewnością podczas aktualizacji softu nie wolno wyłączać Amigi :) Osobiście nie słyszałem o przypadkach ubicia Indi podczas upgrade'u oprogramowania.
[#23] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #20

link

"...

You do not need a driver to operate Indivision AGA, therefore we haven't included a disk.
For adjustments, general configuration and possible flash-updates, we'll be providing
programs and documentation on our website
www.icomp.de may/june 2012.

..."


Ani to rewelacje ani bajki.







Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 11:27:20 przez iZi
[#24] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #23

Pytałem o bajki na temat flashowania BPPC.
[#25] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #24

To nie są bajki . Po prostu flaszki na BPPC czasami padają ze starości .
[#26] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #24

Przypomnij sobie czasy kiedy wyszły BPPC i nie zawsze wychodziło flashowanie.
Dla osób którym się nie udało (z różnych powodów) to nie były bajki.

Aaale nie ma co rozdmuchiwać tematu :D

Dobrze że w Indi przebiega bezproblemowo.

Niedługo będę miał LCD i sprawdzę jak będzie się sprawował Scandy.







Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 12:42:59 przez iZi
[#27] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #26

Przypominam sobie te czasy i to było zwykłe flashowanie (jak flashowanie).
BPPC nie był w tej materii wyjątkowy, ani na plus ani na minus, (bez względu na sprzęt, jeśli ktoś wyłączy kompa/zabraknie mu prądu podczas tej operacji to musiał liczyć się z ewentualnymi problemami).
Z twojej wypowiedzi można było wysnuć wniosek, że BPPC miał coś z tym nie tak.
[#28] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #27

BPPC miał z tym ok.

Nie rozumiem po co się skupiasz na takich detalach.






Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 13:38:22 przez iZi
[#29] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #28

Bo wypowiadasz się publicznie i w ten sposób poświadczasz nieprawdę a mnie interesuje wizerunek amigi.
Wystarczy, że powtórzy to 100 osób po tobie- już rozumiesz o co mi chodzi :D
[#30] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@BULI, post #29

Tylko że ja nic złego nie napisałem... ;)


High five i jest OK :)




Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 14:10:57 przez iZi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem