kategoria: A1200
[#91] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Ankuz MkOne, post #89

To chyba takie rozwiązanie które jest zrobione z myślą o monitorach CRT VGA zamiast PAL.
Pewnie pójdzie z LCD ale efekt może nie być zadowalający.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 07:30:01 przez cossack
[#92] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@cossack, post #91

Korzystam na monitorach CRT i LCD BenQ, obraz jest bardzo dobry. Miałem Indi oraz DCE ScanMagic. W ScanPlus Aga nie ma się do czego przyczepić. W moim przypadku działa bardzo dobrze, nie wiem jak na monitorach LCD innych producentów. Należy pamiętać, że ScanPlus to scandoubler bez flicker fixera.
[#93] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #92

Dopytalem, nie pasuje do CD32.....
[#94] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@cytrynek, post #69

tak, dotarł i zamontowany działa :)
[#95] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #92

Czyli tryby Interlace dalej migają na LCD?
[#96] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Ankuz MkOne, post #95

Tak jestok, racja
[#97] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #96

Dzięki : )
Troszkę szkoda.
[#98] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #92

Dziwne. Mam taki scandoubler (wygląda identycznie) i on ma Flicker Fixera!
[#99] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Hexmage960, post #98

Jest bardzo podobny do DCE ScanMagic http://amiga.resource.cx/exp/scanmagicint , ten miał flicker fixera, sprzedałem jakiś czas temu. ScanPlus Aga mam obecnie w A1200 i niestety flicker fixera nie posiada.
[#100] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #99

OK. Rzeczywiście wygląda na to, że mam ten DCE ScanMagic.

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 20:40:49 przez Hexmage960
[#101] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@iZi, post #1

Obraz jest zdecydowanie lepszy niż z wyjścia analogowego Amigi ale samo urządzenie i jego oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia (Mk2 AGA).

Nie da się uzyskać rozdzielczości z odświeżaniem 50Hz. Są jakieś dziwne 56/60/85/100Hz ale takiego jak wyświetla Amiga nie ma. Zapomnij o idealnej płynności w grach.

Nie da się obrazu z Amigi przeskalować do większej rozdzielczości np. natywnej monitora LCD 1920x1080. Jest tylko opcja podwojenia w pionie / poziomie i cała masa dziwnych trybów np. 640x480, 768x576, 1152x864 etc których mój monitor natywnie nie wyświetla tylko skaluje psując ostrość na krawędziach. Najwyższa rozdzielczość jaką jest w stanie wygenerować IV to 1600x1200 60Hz. Ja bym chciał żeby mi IV przeskalowało obraz (integer scaling) i wycentrowało to na ekranie w rozdzielczości 1920x1080.

Kosztowało mnie z przesyłką 720zł i uważam że to o połowę za drogo w stosunku do oferowanych możliwości.
[#102] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Kefir_Union, post #101

Nie da się uzyskać rozdzielczości z odświeżaniem 50Hz.
Da się zejść bardzo blisko, uzyskałem 50,014 Hz, ale i tak nie ma synchro z Amigą, więc to do końca nie eliminuje „rwania scrolla”.

Jeżeli chodzi o możliwie dobry obraz amigowego PAL LowRes na monitorze full HD, zastosowałem podejście następujące: w Indi włączyłem podwojenie pikseli i podwojenie linii co dało 640×512. Następnie stworzyłem tryb wyjściowy 960×540 (dokładnie ćwiartka obrazu full HD) i na nim wycentrowałem obraz z Amigi. W tym momencie monitor wykonał skalowanie razy 2. To powoduje lekkiego blura, ale moim zdaniem wygląda to nawet lepiej, niż gdyby mieć ostre amigowe piksele o rozmiarach 4×4 piksele matrycy monitora.

Natomiast do Workbencha i oprogramowania systemowego można mieć rozdzielczość 1280×1024 i wyśrodkować na ekranie full HD, wtedy jest ostro i dokładnie „piksel w piksel”.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 23:36:42 przez Krashan
[#103] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Kefir_Union, post #101

Nie da się uzyskać rozdzielczości z odświeżaniem 50Hz. Są jakieś dziwne 56/60/85/100Hz ale takiego jak wyświetla Amiga nie ma. Zapomnij o idealnej płynności w grach.

Testowałem Indivision AGA MK2cr na monitorze VGA kineskopowym - z odświeżaniem 100Hz. Obraz jest bardzo dobry, i idealnie zsynchronizowany.

Inna sprawa, że sprzedałem swoje Indivision na Allegro za chyba 450-500 złotych, bo jednak obraz natywny przez wyjście analogowe mi osobiście pasował bardziej (mimo niewielkiej przekątnej monitora).
[#104] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Hexmage960, post #103

Obraz jest bardzo dobry, i idealnie zsynchronizowany.
Odświeżanie obrazu na wyjściu Indivision AGA nie jest zsynchronizowane z odchylaniem pionowym chipsetu. Nie mieszajmy subiektywnych odczuć z technicznymi faktami.
[#105] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Krashan, post #104

100Hz to całkowita wielokrotność 50Hz, więc animacja była idealnie zsynchronizowana. Przynajmniej tak pamiętam.
[#106] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Hexmage960, post #103

Jeśli masz odświeżanie 100Hz to ok, będzie dobrze ponieważ to podwojenie 50Hz. Ja mam max 75Hz w monitorze więc nie będzie działać.
[#107] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Kefir_Union, post #106

Jeszcze jedno. Nie da się centrować obrazu. Pod workbenchem można to zrobić używając systemowego 'overscan' ale w grach nie ma takiej możliwości.
[#108] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Kefir_Union, post #107



Obraz z gry jak widać, PAL, 320×256. Indivision podwaja do 640×512, umieszcza centralnie w polu obrazu 960×540 i tak wysyła do monitora. Monitor skaluje to do swojej natywnej 1920×1080 (dokładnie ×2) i wyświetla.

Z centrowaniem może być problem, jeżeli podłączamy Indivision do wejścia VGA w monitorze. To cyfrowy scandoubler, jeżeli chcemy uzyskać pełną kontrolę nad obrazem, to obowiązkowo monitor powinien mieć wejście DVI albo HDMI (proste przelotki DVI/HDMI po 10 zł działają tu bez zarzutu) i należy go użyć.
[#109] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Krashan, post #108

Zrób to samo ale z overscanem.

Pytanie trochę OT. Czy da się zmusić Amigę aby wyświetlała obraz w pełnym zakresie dynamicznym? Przy podłączeniu do monitora przez przelotkę VGA dostaję zamiast czarnego koloru lekko szary. Nie mam w monitorze opcji ustawiania poziomu czerni.
[#110] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Kefir_Union, post #109

Zrobiłem. Tu pojawia się pewien problem. Jeżeli maksymalne pole overscana (360×283 piksele w niskiej) wycentrujemy na monitorze, to gry nie używające overscana zazwyczaj nie będą idealnie na środku w poziomie. Tego się nie przeskoczy, bo nigdy nie wiesz jak dużego overscana gra używa i jakich timingów linii obrazu użyje, każda gra to sobie programuje jak uważa za stosowne...
[#111] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Krashan, post #110

indivision na stronie icomp znów dostępne
[#112] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@ritzu, post #111

Wyprzedają zapasy. Po dniu przerwy wrzucają kolejne sztuki. Tak to już z 1,5 tyg. trwa.
[#113] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #112

pewnie mk3 wejdzie :P
[#114] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@QUAD, post #113

Wątpię, ale ostatnio chyba na forum icomp było coś o karcie z 060 Może coś się ruszy, chyba że dalej będzie klepał 030. Konkurencja spora mu się zrobiła.p
[#115] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #114

Jeśli ktoś chętny , to znowu w sprzedaży

https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/product/Flickerfixer_Scandoubler.html?flifi_type=A1200%2FA4000T
[#116] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@JakubH, post #115

A najlepsza ta informacja

A new version of this product is in development. Please register/login to this page and tick the box at the top of this product page to get push-updates.

Wiadomo dlaczego ruszyła wyprzedaż
[#117] Re: IndiVision AGA Mk2cr - czy warto?

@Jarkman, post #116

Ta informacja widnieje już od bardzo dawna
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem