kategoria: A600
[#1] Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?
Jak w temacie. Czy możliwe aby dodać tapete do workbench 2.1? Ewentualnie, czy jest jakis inny system, ktory pojdzie na 68000 7mhz i 1mb chip(a600) ktory uciagnie tapete. A jak tylko workbench 3.1 to czy jest mozliwosc wgrania innego romu do a 600( nie kupna, "wymianki" tego co jest ) i wtedy instalki wb 3.1?

Pozdrawiam, redstonecraftPL język
[#2] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #1

Tak, to możliwe. Program zawiera sie bodajże w pakiecie nickprefs (są tam inne fajne programiki dla os2.x) Link do zassania z aminetu http://aminet.net/package/util/wb/NickPrefs. Przy 1 mb ramu raczej nie ma sensu ładować romu do chip ramu, bo zje większość pamięci i nie za bardzo cokolwiek da sie zrobić na takim konfigu. Powodzenia :)

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 20:04:08 przez thomek
[#3] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #1

Oczywiście, że można tapetować w Workbenchu 2.1. Pamiętaj tylko o tym, że obrazek 640x256 i 16 kolorów zeżre Ci około 80KB CHIP. No i najważniejsze - zapewne wiesz już, że oryginalne Prefsy nie zadziałają, potrzebujesz NickPrefs, żeby tapetować.

UPS. thomek był szybsiejszy. ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 20:23:13 przez APC74
[#4] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@APC74, post #3

Tak, racja przy 1 mb każde pare kilo sie przydaje. Jest kilka fajnych tapetek na aminecie, mozna coś dobrać i są tak zrobione, ze przy ograniczonej palecie wyglądają dość dobrze. Zreszta kiedyś sie specjalizowalem w tym temacie :D
[#5] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #2

Jeszcze jedno pytanie: jaki format? Amiga ma jakiś swój format zdjęć? :)
EDIT: Aha, już wiem, IFF. Ale czy moge np. png tam podrzucić?
Pozdrawiam, redstonecraftPL język


Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 22:30:21 przez redstonecraftpl
[#6] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #5

Uuuuuu kolego by wyświetlić png na 7MHz to sobie poczekasz oj poczekasz. Lepiej na czymś szybszym wcześniej przekonwertować do IFF. :)
[#7] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@ZbyniuR, post #6

Aha, a moge to jakos przekonwertowac? Gimp, imagemagic?
Zalezy mi na tym pongu: http://satansam.co.uk/blog/wp-content/uploads/2010/08/amiga.jpg
EDIT: taa pongu? :P ale jpg->png to nie problem
Pozdrawiam, redstonecraftPL język

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 23:21:40 przez redstonecraftpl
[#8] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #5

Ale jestes swiadomy ze tapeta na WB bedzie miala tylko 16 kolorow ?
[#9] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@Norbert, post #8

tak
[#10] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #7

Proszsz 640x256x16kolorów IFF ILBM

Podgląd (jako png) bo pewnie Twoja przeglądarka iffów nie wyświetla: ;)



Aha - gdy załadujesz ten obrazek pod Wb będzie wyglądał gorzej - trochę kolorów ukradnie system na kolor okien itp.
A i nie przejmuj się, że taki spłaszczony jest - na Ami będzie OK.


Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 00:06:36 przez APC74
[#11] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@APC74, post #10

Bardzo ci dziękuje :) Właśnie jak zobaczyłem, że jest taki spłaszczony, i pomyslalem, że to bedzie super low quality, ale jak na amidze będzie ok, to ok :)
Dzienki ci bardzo.
Pozdrawiam, redstonecraftPL język
[#12] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #11

Nie używałem Amigi od 7 lat a nadal mam w Obrazkach katalog z tapetkami do Amy, takie bez interlacu i co nieźle wyglądają w niewielkiej ilości kolorów. :)
[#13] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@APC74, post #3

APC74, a w Workbench 3.1 mozna tapetowac bez NickPrefs/czegos podobnego?
Pozdro, redstonecraftPL język
[#14] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@APC74, post #10

WbPicture mi władował superową palete kolorów - prawie nic nie widze. Jest na pewno mozliwosc wyswietlenia tego obrazka w oryg. kolorkach?
EDIT: Po restarcie WB paleta wrocila do normy. Oto screen, jak wyglada tapeta:

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 22:52:11 przez redstonecraftpl
[#15] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #14

Zawsze mnie to wkurzało że Workbench zabierał sobie połowę kolorów dla siebie mimo że ich nie używał tylu. A z reszty robił kaszankę i obrazki wyglądały gorzej niż by wynikało z trybu graficznego. :(
[#16] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@ZbyniuR, post #15

Aha, czyli kaszanka i tak zostanie? Taka jasna zielen(na zdjenciu jest inaczej, kaszanke robi moja nokia) w czyms takim jest nawet cool język
[#17] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #16

Chodzi o to że jeśli masz Workbencha np w 16 kolorach a zdaje się że na ECS więcej się w Hiresie nie da, to obrazek tła jeśli ma wyglądać normalnie to nie może mieć więcej niż połowę tego czyli w tym przypadku 8 kolorów, bo jak ma więcej to system go pokaszani. A takie ładne tęczowe kolorki w 8 to nie będzie łatwo, chyba że na jakimś bardziej gładkim tle a nie takim co potrzebuje paru odcieni i rozsiewa dithering przy konwersji na mniej kolorów. No chyba że wybierzesz Lores to możesz więcej kolorów ustawić ale osobiście by mnie wkurzała taka szeroka czcionka jaka wtedy jest domyślna.

Ale nie poddawaj się kolego WALCZ, na tym polega amigowanie na dopieszczaniu wyglądu pulpitu. ;)



Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 23:16:40 przez ZbyniuR
[#18] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #14

W Personal Paincie jest bardzo fajna opcja, która polega na możliwości "grabowania" palety kolorów z otwartego ekranu, np. ekranu workbencha :) Najpierw wczytujemy obrazek, później korzystając z przechwyconej palety, renderujemy go w "realiach" kolorów workbencha. Można zaznaczyć opcję ditheringu, będzie troszkę kaszy, ale można sporo ciekawych tapetek sobie wymyślić. Swoją drogą pokusiłbym się w Twoim przypadku o zastosowanie 8 kol. palety od Magic WB. Choć może jest szaro-bura, jednak sporo obrazków ciekawie wygląda, a i ikonki by się przydało trochę podrasować przy okazji tapetowania :) Przy tej Twojej tapetce ze zdj., raczej 16 kolorów by się przydało w wb. Spróbuj zremapować kolory, powinno trochę pomóc. Pzdr.
[#19] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #18

Thx, wygrywam ze zmęzeniem i moze cos wykombinuje :)
EDIT: huehue, mialem 4 kolory. Ale teraz tez kiszka:

EDIT2: Very funny, screen z Dpainta:

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 23:53:04 przez redstonecraftpl

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 23:58:00 przez redstonecraftpl
[#20] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #18

Do tego, w Dpaincie moge ustawic 320x256 i moge wybrac sobie nawet HAM'a, ale w wb nie moge
[#21] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #19

W Dpaincie też da się jakoś pokombinować, bo jest tam opcja "remapingu" chyba, nie mam to nie pamiętam :(, ale widzę, że jesteś na właściwej drodze :) Idę spać. Powodzenia.
[#22] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #20

W wb w trybach hi-res na ecs-ie można mieć max. 16 kolorów.
[#23] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #22

Arrr, to co mam zrobic? :)b
[#24] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #20

A co ja napisalem w poscie nr 8 ? max 16kolorow
To dlaczego nadal chcesz ustawic wiecej kolorow w WB ?
[#25] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@Norbert, post #24

w deluxepaint dziala normalnie na 16 kolorach. Znaczy zabiera troche kolorku i tyle..
[#26] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #23

Musisz dostosować obrazek do formatu workbencha, czyli ograniczyć liczbę kolorów w obrazku zmieniając tryb w dpaincie na taki jak masz w wb (rozdziałka i liczba kolorów). Natępnie spróbuj zremapować kolory na te, z palety wb. Jakbym miał dp to bym Ci dokładniej powiedział. Daj mi link do tego obrazka, to postaram się coś wykumać. Zresztą poszukam, czy nie mam gdzies dp na hdku.
[#27] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #26

link: www.apc74.ppa.pl/T/amiga
co do przerobienia, to odnioslem wrazenie ze zrobilem, ale sproboje again
[#28] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #25

Tak, bo masz paletę kolorów z obrazka, a żeby było lepiej z kolorami na blacie wb, musisz zremapować obrazek na taki, który wykorzysta kilka kolorów z wb - wtedy bedzie lepiej wygladac na blacie. Chociaż nie spodziewaj się, że będzie tak różowo jak w dp, gdyż system blokuje kilka kolorów z automatu, a jak masz do dyspozycji max. 16 kolorów (z kilkoma zablokowanymi) to trzeba jeszcze ograniczyć liczbę kolorów w tapecie, żeby nie było kaszany.
[#29] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@thomek, post #28

A gdzie lezy "plik palety" workbenchowej?
EDIT: glupie pytanie. Czy jak w wb ustawie palete kolorow z obrazka i ja troche zmienie, to co? Bedzie OK?h

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 00:45:41 przez redstonecraftpl
[#30] Re: Tapeta w WB 2.1 - czy możliwe?

@redstonecraftpl, post #29

Ustawienie leży gdzieś w katalogu env jak dobrze kojarzę, ale ten plik niekoniecznie Ci coś pomoże. Nie mogę teraz sprawdzić, bo na e-uae mam mały problem z myszką, ale zaraz coś zaraz sprawdzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem