[#31] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #30

Czy ten przełącznik będzie się czymś różnił pomiędzy a500, 600 i 1200? Pytam, bo na oko wygląda, że rozstaw portów joya i myszy jest taki sam, tylko w A600 trudność stanowi umieszczenie portów przy załamaniu obudowy, koło stacji dyskietek. Z tego powodu nie mieszczą się tam skręcane obudowy wtyków db9 i trzeba kombinować.
[#32] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #31

Niestety A600 ma inny rozstaw niż A1200, taki sam jak w C64.
Tylko tym (no i oczywiście zdjętą osłoną w wersji A600/C64) różnią się te przełączniki.
[#33] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #32

Ok, tryb pada cd32 działa
Prawie już kończę Road Kill CD32. W końcu mogę strzelać bez użycia klawiatury OK
James Pond 2 CD32 oraz Nigel Mansel GP CD32 też fajnie pomykają.
Dodatkowo Joytest_CP także wskazuje na to, że wszystkie guziki działają. Wieczorem zasiądę z padem do AB3d CD32 to się będzie działo

---edit---
Jako, że nie posiadam jeszcze CD32, to czy ktoś z okolic Katowic, posiadający CD32 nie chciałby na chwilę udostępnić mi swojej konsolki do sprawdzenia pada na prawdziwej konsoli, a nie emulowanej? Jeśli tak, to proszę o kontakt na priv, to mam nadzieję, że będzie okazja porozmawiać o Amigowaniu i przy okazji sprawdzić tego pada OK

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 13:04:04 przez gegu
[#34] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #33

Sprawdź jak będziesz miał okazję na JetStrike CD32- na niektórych interfejsach bywały z tą grą problemy.
[#35] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@BULI, post #34

To była pierwsza gra, którą chciałem sprawdzić, ale po drodze okazało się, że są jeszcze Gloom, AB3D, ZakMackraken i powyższe, a Road Kill nie daje mi o sobie zapomnieć :) Obiecuję, że sprawdzę Jetstrike, bo to jedna z moich ulubionych gier z fajną muzą, ale najpierw musi mi przejść z Road Killem. Grałem w niego jakieś 15 lat temu na A1200 i pamiętam, że wkurzało mnie strzelanie na spacji, a teraz mam wszystko pod ręką (znaczy w padzie :). Super zabawa, jak w czasach mojej młodości
[#36] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #35

Zrobiłem sobie joystick współpracujący z odbiornikiem.





Obudowa ma od spodu uszczelkę która doskonale działa antypoślizgowo.
Jak znajdę odpowiedni przełącznik to dodam zmianę portów.
[#37] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #36

Fajny ten dźojek zrobiłeś, dużo cię wyszedł gdzie kupowałeś części widzę że zastosowałeś swój adapter to teraz on działa jako nadajnik, czyli jest taki trochę uniwersalny może być odbiornikiem myszy ale też pewnie można go przeprogramować i może odbierać amigowe sygnały i wysyłać przez wi-fi spoko. W ogóle to w jakiej cenie je sprzedajesz nie żebym chciał kupić tylko tak pytam, na razie to zbyt duża awangarda jak dla mnie ale kiedyś może bym sobie kupił czytałem w temacie że coś koło sto plny po tyle je sprzedajesz
[#38] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@amizet, post #37

dużo cię wyszedł

~90zł + koszt nadajnika.

gdzie kupowałeś części

Joystick i przyciski na ebayu, obudowa i pojemniki na baterie w TME.

czyli jest taki trochę uniwersalny może być odbiornikiem myszy ale też pewnie można go przeprogramować i może odbierać amigowe sygnały i wysyłać przez wi-fi spoko.

Przeprogramowanie + parę elementów mniej.

W ogóle to w jakiej cenie je sprzedajesz nie żebym chciał kupić tylko tak pytam

Odbiornik: 150PLN ale przewiduję zniżki.
[#39] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #38

Wydaje mi się że jak byś takie dzoje składał to ludzie pewnie też by brali fajnie wygląda i taki jest "Arcade" /Atarowcą też by je można było wciskać/. No 150 pln to trochę dużo wydaje mi się jak byś zeszedł na 70+wysyłka to cena by była atrakcyjna, a taki przerobiony na nadajnik 50+wysyłka ale to już zależy od ciebie.
[#40] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@amizet, post #39

Bez produkcji seryjnej z ceną nie zejdę a na nią za małe zainteresowanie (no i nie mam kasy na start).
Polutuj trochę elementów w 0402 to zobaczysz skąd ta cena :D.
[#41] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #40

To znaczy że to jest takie małe wszystko nie i dla tego wychodzi tak drogo, na tych zdjęciach z elektrody to się wydaje nawet duże ale w rzeczywistości to wszystko jest pewnie malutkie. Ale co jest takie drogie, wykonanie płytki, elementy, czy może czas poświęcony na wykonanie /montaż jest czasochłonny/. Nie dał byś radę tego jakoś przerobić na wersję dla ubogich, zastosować jakieś większe elementy / nie musi być wszystko takie małe, ładne, zgrabne/ tylko takie zwykłe.
[#42] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@amizet, post #41

Elementy drogie nie są ale trzeba je zamawiać w różnych miejscach więc przy małej ilości koszty wysyłki wychodzą spore.
Montaż.... poniższa fotka mówi sama za siebie:

Kondensator 0402 na baterii AA.
W torze radiowym innych nie mogę dać.
[#43] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #42

Czyli jeśli wypuścił byś większą serie i znalazł jednego dostawcę części cena by pewnie dużo spadła. Nie myślałeś żeby to zacząć sprzedawać na amibayu, to ogólnoświatowy serwis mogło by być większe zainteresowanie. Jak byś dorobił do tego obsługę klawiatury na forum powstał taki projekt tylko na usb, i inni producenci nie tylko Logitech, a jak by jeszcze obsługiwało pada od xboxa /dużo ludzi ma takiego pada/ to wtedy by na pewno było duże zainteresowanie.

A element naprawdę mały Szok cafe
[#44] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@amizet, post #43

Klawiatury Logitecha są szyfrowane, nie ma szans poza zastosowaniem oryginalnego odbiornika i konwersją usb<->amiga.
Pad Xboxa jest zdaje się na jakiejś odmianie wifi, też bym na to nie liczył. Moduły wifi do współpracy z mikrokontrolerem są dość drogie, poza tym nie sądzę żeby były kompatybilne. Prędzej jest szansa na odbiornik do pada PS3/4 (bluetooth).

Aaaaa, obsługa innych producentów..... zasponsorujesz (czas i sprzęt)?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 00:41:05 przez piotr_go
[#45] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #44

Czyli pozostaje tylko Logitech nie no spoko dobry i "Logitech", szyfrowane jest połączenie pomiędzy odbiornikiem a klawiaturą<-> pomiędzy odbiornikiem a komputerem szyfrowane już nie jest bo po co, w jaki sposób udało ci się zrobić to co masz miałeś dokumentację czy może włamałeś się do sieci i analizowałeś pakiety. Pad o ps3/4 odpada mam xbox360 jedyne sony jakie posiadam to ps1/ps2.

Z założenia może wynikać że mogłem pomylić się w którymś zdaniu więc nie do końca mogę mieć rację.
[#46] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #44

Ile czasu i pieniędzy ( tak szacunkowo ) byś na to potrzebował ?
[#47] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #36

Szacunek i gratulacje OK
Świetnie się prezentuje i ma większe możliwości niż to. ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 11:12:55 przez BULI
[#48] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #36

Geek-level na poziomie kolegi, ktory przynosil wzmacniacz na proby w pudelku po butach. Fajny szyk, fajny pomysl, staranne wykonanie, porzadek w kablach.

+1 OK
[#49] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@F7sus4, post #48

Dzięki.

w jaki sposób udało ci się zrobić to co masz miałeś dokumentację czy może włamałeś się do sieci i analizowałeś pakiety.

Analiza pakietów.

Ile czasu i pieniędzy ( tak szacunkowo ) byś na to potrzebował ?


szeroki uśmiech Sporo, prościej/taniej zrobić konwerter z usb niż odbiornik do myszek różnych producentów, tyle że już ktoś inny nad tym pracuje.
[#50] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #49

Pytam się dlatego, że Ty masz sprzęt/konstrukcję która może służyć za "zastaw" takiego oto pomysłu:
Jeśli kwota zamknęła by się w granicach 500-1000 PLN to osoby które wpłaciłyby ok 100 zł a Twój adapter NIE zostałby skonstruowany/zrobiony to w ramach "wymiany" dostały by adapter do Logitecha.
Jeśli sprzęt ZOSTANIE zrobiony i uruchomiony to takie osoby bedą miały pewien rabat na zakup tego nowego adaptera.

Realnie pewnie około 10-15 osób będzie - ale obym dał za małą liczbę ;) - więc zrzuta między 50 a 100 pln i już miałbyś część pieniędzy na prototyp.
[#51] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #50

Doceniam optymizm, ale zalatuje mi to z lekka polskim: "Uruchommy produkcje, zdominujmy swiat i wykupmy wszystkie zlote gory." Kazdy by chcial, a jest, jak jest.
[#52] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@F7sus4, post #51

Masz jakiś inny pomysł ?
Ja zaproponowałem coś na wzór kickstartera ale z jako takim "zabezpieczeniem" dla wpłacających. Autor projektu miałby większe szanse na rozpoczęcie i zakończenie budowy adaptera. Może jest to optymistyczne ale ...
[#53] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #52

RAL, może ja Ci spróbuję coś podpowiedzieć/odpowiedzieć, patrząc przez pryzmat osób zajmujących się embedded w firmie, w której pracuję. Jeśli zgromadzisz środki około 20-50 razy większe, niż proponowana przez Ciebie górna granica zbiórkowej kasy (tak, mowa o 20k-50k pln), to myślę, że piotr_go lub ktoś inny, zarabiający na życie tworzeniem projektów tego typu, może zacznie z Tobą rozmawiać o stworzeniu prototypu. Podkreślam prototypu, a nie uruchomienie produkcji nawet tylko 100 sztuk.
Powstrzymam się od komentowania Twojego żądania zabezpieczenia projektu drugim projektem.

Przepraszam resztę śledzących ten temat, ale nie mogłem tego tak zostawić .

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 22:35:31 przez gegu
[#54] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@gegu, post #53

Gegu - wierzę w sumy które podałeś.
Z opisu adaptera do pada Logitecha zrozumiałem ( może źle ), że jest zmontowany z gotowych modułów które należało oprogramować, złożyć na zaprojektowanej płytce. Sądząc także po poście nr 44 pewnym problemem dla piotra_go jest zakup modułów wifi, bluetooth, wykonania prototypów płytek i o zrzutce na te "drobiazgi" pomyślałem ( mea maxima culpa ;) ). Jest to projekt hobbystyczny i podejrzewam, że nie każdy ma ochotę na kupienie ( wydanie konkretnych pieniędzy ) pewnych elementów które mogą się okazać niewypałem. Nie miałem na myśli żadnego podbijania świata ;).
Z resztą niech się na ten temat wypowie/przemilczy sam konstruktor :)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 00:07:11 przez RAL
[#55] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RAL, post #54

Jeśli kwota zamknęła by się w granicach 500-1000 PLN to osoby które wpłaciłyby ok 100 zł a Twój adapter NIE zostałby skonstruowany/zrobiony to w ramach "wymiany" dostały by adapter do Logitecha.

Za 1000zł to można co najwyżej kupić trochę sprzętu do testów (pady, myszy, itp). A elementy, prototyp jeden, drugi, trzeci to za co? Praca programisty/projektanta elektroniki też nie jest darmowa.
Na odbiornik do większości sprzętu na rynku nawet nie licz, jest to po prostu nie opłacalne. Każdy producent używa innego radia. Jak myślisz ile by kosztowało umieszczenie np. 5ciu transciverów i ile by one zajmowały miejsca? Moduł wifi to koszt 150zł wzwyż (i nie wiem czy tak proste moduły dało by radę połączyć z padem xboxa).

Z opisu adaptera do pada Logitecha zrozumiałem ( może źle ), że jest zmontowany z gotowych modułów które należało oprogramować, złożyć na zaprojektowanej płytce.

Odbiornik do logitecha nie jest zmontowany z żadnych gotowych modułów. Widać to na zdjęciach na elektrodzie.

Jeżeli sam coś projektujesz to jest to bardzo kosztowne. To nie to samo co ściągnąć wzór PCB z internetu i wgrać dołączonego HEXa.

Aaaaa, MODUŁ wifi/bluetooth dlatego żeby nie męczyć się z płytką. Wifi to nie takie proste radio jak stosuje logitech. Dodatkowo nie liczył bym na otrzymanie PDFa od producenta scalaka bez zakupu miliona układów.
[#56] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #55

Udało Ci się może zaimplementować obsługę kółek do myszy??

Edit: Co do Amibay to bardzo dobry pomysł, wystarczy rzucić okiem na projekt GBA1000, na Amibay zebrał mnóstwo chętnych. Podejrzewam że 100-200szt sprzedało by się od reki.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 15:56:01 przez tom256
[#57] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #55

Oki, rozumiem "nie było" propozycji ;)

Sam próbję obecnie opanować AVRy i wykonać swój projekt i wiem, że każda taka "zabawa" nie jest tania i szybka w wykonaniu.
[#58] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@piotr_go, post #55

"Za 1000zł to można co najwyżej kupić trochę sprzętu do testów"

Sprzęt do testów tysiąc złotych, pomysł sobie że sprzęt do testów to ktoś by ci mógł dać nawet np: ktoś handluje towarami z ekspozycji, i mógł by ci to wypożyczyć a potem by to sprzedał jako ekspozycje, bo przecież było używane tylko do testów /taka osoba może nawet jest na tym forum/

Wydaje mi się że tutaj cena nie jest adekwatna do wiedzy czyli czym więcej wiesz tym mniej potrzebujesz.
[#59] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@amizet, post #58

Tak to jest chyba tylko w bajkach...
[#60] Re: Adapter myszki i pada Logitech

@RomanWorkshop, post #59

Wielkanocna Opowieść ok, racja OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem