kategoria: A1200
[#1] Boje z PPC
Witam
Panowie po wielu bojach z zasilaniem, układaniem ppc, indivision, bvision, twardego dysku i wentylatorów w desktopie postanowiłem wziąść się za soft. Zainstalowałem goły os3.9 z bb1, potem cybergraphx v4 i zaczęła działać bvision. Mam dyskietkę z PowerUP ale jeszcze nic nie instalowałem bo po przejrzeniu masy wątków nie wiem od czego zacząć.
Który system wybrać? Z tego co widzę jest ikonka WarpUP w systemie. Póki co nawet nie bangla amiamp przy próbie odtwarzania wiesza kompa. Sysspeed nie widzi ppc. Co instalować by wykorzystać ppc? Który system ppc jest stabilniejszy? Czy gry na ppc potrzebują Power czy Warp?
[#2] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #1

Większość programów w tym komercyjne gry korzysta z WarpUP,więc raczej ten system wybierz.Ze stabilnością jest różnie na pewno PowerUp jest pewniejszy,ale jest mniej oprogramowania.WarpUP jest integralną częścią OS 3.9.Polecam ci dodatkowo program Blizkick jest rewelacyjny załatwisz nim prawie wszystkie sprawy związane z łataniem i poprawą szybkości.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 10:23:23 przez Grisza
[#3] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #1

Wybierz WarpUP (WarpOS) z emulacją PowerUP.

Standardowo we "flaszce" kart PPC siedzi PowerUP, ale okazał się mniej oprogramowany i zwyciężył WarpUP (WarpOS). Więc warto użyć tego systemu z emulacją PowerUP.
Zawsze możesz sobie postawić drugi system tylko z PowerUP.
Ale czy jest jakieś oprogramowanie które nie działa pod WarpUP (WarpOS) na emulacji PowerUP?
Sam się musisz przekonać. Ja nie znalazłem. :)

Jeszcze takie małe info, skrótowo na WarpUP (WarpOS) mówi się WOS (czasami w necie znajdziesz soft o nazwie WUP). Natomiast PowerUP to PUP.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 10:23:42 przez Andrzej Drozd
[#4] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #1

Co instalować by wykorzystać ppc?


Może to?
[#5] Re: Boje z PPC

@Andrzej Drozd, post #3

Tylko jeśli chce używać WarpUPa to musi użyć BPPCFix żeby "zdezaktywować" bibliotekę PowerUPową siedzącą we flaszu (no chyba, że OS 3.9 sam to załatwia).
[#6] Re: Boje z PPC

@Jenot, post #5

Blizkick ma wszystkie niezbędne moduły,żeby to załatwić.OS 3.9 tego nie załatwi.
[#7] Re: Boje z PPC

@Jenot, post #5

Tak, w związku z tym trzeba koledze zalinkować posty na forum, albo do szkółki na ten temat.
[#8] Re: Boje z PPC

@Jenot, post #5

... (no chyba, że OS 3.9 sam to załatwia).


Nie, OS3.9 tego nie załatwia. BPPCfix dobrze jest wrzucić - jak Grisza pisze - do BlizKicka (chociaż można użyć osobnej komendy).

@Sosabowski
Dopóki nie dezaktywujesz ppc.library nie uda Ci się odpalić żadnego programu pod PPC dla WOSa. Ważna jest również prawidłowa konfiguracja WarpOSa (terminatory i adres BVision - wszystko to jest w dokumentacji, pamiętaj jednak, żeby zainstalować najnowszego WarpOSa).
Ważne również przy odpalaniu programów WOSowych, aby ustawić wysoki stos (np. stack 1000000). Przy małych wartościach WOS się będzie wysypywał (tutaj warto zerknąć do dokumentacji, część programów sama ustawia stos, ale większość gier - jak nie wszystkie - wymaga ręcznego ustawienia stosu w skrypcie startowym lub ikonce).
Gdy uzyskasz stabilność systemu (czyli wszystko co 'WOSowe' będzie się uruchamiać bez problemu) wtedy możesz się zainteresować czymś co się zwie ppclibemul, aby korzystać z PUPa na WOSie (nie jest to rozwiązanie idealne, ale do jakiegoś Dooma się sprawdza). OK

EDIT: Dorzuć sobie jeszcze BB2, ale pamiętaj o tym, że ostatni "Amiga ROM Update" może kaprysić na twojej Amidze (u mnie gryzł się scsi.device), więc zanim przejdziesz do instalacji BB2 (i kontrybucji, żeby mieć polską lokalizację), zrób backup tego pliku ze starszej wersji, gdyby sytsem nie chciał wstać.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 10:53:15 przez Lokaty
[#9] Re: Boje z PPC

@Lokaty, post #8

Dorzuciłem bb2 i zrobilem kopię systemu. Teraz blizkick i deaktywacja bibliotek ppc i 040, 060. Jak system wstanie to spróbuję zainstalować warpos5.1.
[#10] Re: Boje z PPC

@Jenot, post #5

Załatwia. Poza tym, nie widzę powodu, dla którego warto byłoby dziś używać PowerUP. I tak większość programów ma odpowiedniki pod WarpUp - UnZIP, UnRARy i inne są, AmigaAMP ma wtyczkę pod WarpUP, WarpDatatypes - mówi samo przez się, gry i porty - chyba wszystkie są pod WarpUP. Jedyne, co mi przychodzi do głowy na PowerUP, to marny IsisPPC, którego można zastąpić AMPem czy FroggeremNG.
[#11] Re: Boje z PPC

@Lokaty, post #8

Warp zainstalowany, wszystko wstało, amigaamp działa choć coś jeszcze skopane bo nie działa equalizer.
Dzięki za podpowiedzi.
[#12] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #11

Equalizer wymaga właśnie WarupUP-owej wtyczki.
[#13] Re: Boje z PPC

@_arti, post #10

Czy o czymś nie wiem? Wyżej przedstawiłem odmienne doświadczenie...
[#14] Re: Boje z PPC

@Lokaty, post #13

A, nie zauważyłem, że mówimy o BlizzardPPC. Ja na CyberStormie ustawiam tylko zmienną Termination na 2 i tyle...

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 12:31:58 przez _arti
[#15] Re: Boje z PPC

@_arti, post #14

No właśnie.
Pozdro!

EDIT: Emulacja PUPa nada się do Tornado3Dv2 (v3 o ile się nie wysypie ), Elastic/Fantastic Dreams (tego nigdy nie udało mi się odpalić), Candy Factory, parę scenowych produkcji też dało się odpalić pod emulacją, unLZXa nigdy nie było pod WOSa (chyba, że przeoczyłem), jakieś dodatki do ImageFXa, Kray (chyba WOSowej wersji też nie było), jakiś emulator/y. Jak widać trochę tego jest.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 12:46:52 przez Lokaty
[#16] Re: Boje z PPC

@_arti, post #12

Wszystko gra choć prayer lepiej cykał mp3. Za to podczas przenoszenia mp3 z cf na hdd ucina mi nazwy :( pamieta ktos o co biega?
[#17] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #16

Wrzuć sobie toto i możesz dalej z Prayera korzystać.
[#18] Re: Boje z PPC

@_arti, post #17

mam powrzucane ale nie bangla prayer
[#19] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #18

Sorry za offtopka, ale przeczytałem każdego pościka i doszedłem do wniosku że posiadanie klasyka z PPC, czy jakiegoś mediatora do tego i jakiejś graficzki i do kompletu scsi : TO MASAKRA DLA SADO - MASO. Żeby to czy tamto działało trzeba mieć nie lada łeb.
Gdybym nabył te detale i nie byłoby tego lub podobnych forów to chyba bym zwątpił.
Wg. mnie powinna być "paczka" w pigułce całego tego badziewia z numeracją instalowania albo skrypcik który po kolei to załatwi..
[#20] Re: Boje z PPC

@Voyox, post #19

No i masz system sie posypal nie wiadomo dlaczego, wyskakuje couldn't plant module 'BPPCFix podczas ładowania systemu :( pisze również blizkick failed returncode 10. Ehhh
[#21] Re: Boje z PPC

@Voyox, post #19

Wg. mnie powinna być "paczka" w pigułce całego tego badziewia z numeracją instalowania albo skrypcik który po kolei to załatwi..

Możesz coś takiego stworzyćOK
[#22] Re: Boje z PPC

@glichtanski, post #21

Proszę bez ironii, jestem tylko "userem", są ludzie którzy tworzą i tacy którzy korzystają
Ja zaliczam się do tych drugich. I chyba nie będę dokupował tego sprzętu aby tworzyć "paczkę'' ..
[#23] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #20

Niestety musiałem postawić os3.9 od nowa, zainstalowałem bb1,bb2 bez rom update, cybergraphx v4 i na razie wszystko ładnie chodzi. Co dalej zainstalować żeby stabilne było?
[#24] Re: Boje z PPC

@Voyox, post #19

powinna być "paczka" w pigułce całego


Odpalenie jakiegokolwiek programu na PowerUP np ADooma nie wymaga kombinowania, bo wszystko co potrzebne jest we flaszce BPPC.Na AGA praktycznie odpalasz takie programy bez startup-sequence.

Autor wątku ma problem z samym systemem na 68k, a nie z PPC.


Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 17:31:52 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#25] Re: Boje z PPC

@Sosabowski, post #23

Ja wychodzę z założenia - "im mniej tym lepiej".
Polecam wszelkie biblioteki i datatypes dla PPC oraz BlizKick w pierwszej kolejności wgrać. Łaty i wszystkie hacki dokładać w miarę potrzeb, jednak z rozwagą. Każdy sprzęt ma swoje specyficzne cechy i tutaj bez testów się nie obejdzie. Proponuję jeszcze przyjrzeć się Cybergraphics z bliska. Na ppa masz artykuł morgotha, który ładnie wszystko tłumaczy. Przestrzegam też przed podkręcaniem Permedii2 na BVision. Reszta zależy od Ciebie. Taki konfig jest bardzo wymagający, ale może dać kupę frajdy. Przede wszystkim cierpliwość.szeroki uśmiech
[#26] Re: Boje z PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

Mam 3 dni doświadczenia z PPC, do takiego jak Skolman pewnie mi brakuje z dekady Pewnie dogranie całości zajmie mi zimę ale warto bo ami z ppc i bvision zyskuje nowy wymiar. Płynne mp3 z zabawą systemem to fajna rzecz. Sam system w 1024x768 prezentuje się wyśmienicie. Niestety bez waszej pomocy się nie obejdzie, bez paru postawień systemu od nowa też pewnie sie nie obędzie
No ale wie się coraz więcej. Swój wymarzony hardware już mam teraz tylko wszystko ogarnąć.
[#27] Re: Boje z PPC

@Lokaty, post #25

Przestrzegam też przed podkręcaniem Permedii2 na BVision.


Masz na myśli ustawienia w ikonce sterownika BVision czy coś innego? Z tym nie miałem problemu, ale może dlatego, że u mnie na radiatorze GFX leży oryginalny wentylatorek z karty Apollo 68040.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 18:15:09 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#28] Re: Boje z PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Masz na myśli ustawienia w ikonce sterownika BVision czy coś innego? Z tym nie miałem problemu, ale może dlatego, że u mnie na radiatorze GFX leży oryginalny wentylatorek z karty Apollo 68040.


Dokładnie, innej metody nie znam (nawet nie wiem, czy ingerencja w sprzęt coś może dać, ale nie ważne... ). Ja też nie miałem z tym problemu dopóki BV nie padła... też miałem radiator i wentyl, nawet wydajniejsze niż te na Apollo. Nie pomogło.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 18:35:04 przez Lokaty
[#29] Re: Boje z PPC

@Lokaty, post #28

A BVision nie jest czasem taktowane z owcylatora 68k? @stachu?
[#30] Re: Boje z PPC

@_arti, post #29

Wersja wyprodukowana przez DCE ma własny kwarc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem