[#1] Kto ma 710mp/711mp ?
Jakaś życzliwa duszyczka powie mi czy takie cienie przy połączeniu przez scart to norma ?

[#2] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@TomcioPaluszek, post #1

W gruncie rzeczy na wielu LEDach tak jest, ale zależy to od monitora i ustawień. Spróbuj zmniejszyć parametr "Ostrość".
[#3] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Hexmage960, post #2

Słusznie, choć czasem to się nazywa Focus. Przecież przez RGB powinien być obraz jak żyleta. Choć nie wiem czy przy bardzo długim i nieekranowanym kablu nie dałoby się zrobić podobnego rozmycia.
[#4] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@ZbyniuR, post #3

Przecież przez RGB powinien być obraz jak żyleta

To jest sygnał przez tuner i jest "poprawiany"/filtrowany przez niego pod kątem PAL na LCD.
Sygnał RGB przez np VGA jest bez "poprawiania".
[#5] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@BULI, post #4

U mnie na TV Samsung obraz jest żyleta. Tylko żeby nie było laga (miałem z dobrą sekundę laga), to powyłączałem wszelkie filtrowanie w menu obrazu, pomogło troszkę, później naszukałem się i w podmenu gdzieś była jeszcze jedna opcja związana z obrazem, wyłączyłem ją i nie mam laga, a obraz jest cud miód. Jedyny minus to, że dziewczyna od czasu do czasu zrzuca mnie z TV i ogląda CSI albo coś w tym stylu.
[#6] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@flops, post #5

@TomcioPaluszek
Poradziłeś sobie jakoś z tym problemem ? Warto kupować dla Amigi tego 710mp do podłączenia via Scart ?
[#7] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #6

711p działa mi idealnia a 710 tak jak u kolegi wyżej
[#8] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@pabloz, post #7

Na tym samym kablu i amidze występuje problem z obrazem na 710 a na 711 jest idealnie ?
[#9] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #8

Ja miałem Samsunga 711MP podłączony z A1200 przez scart RGB i obraz był bardzo ostry. Jedynie trybu interlaced nie kochał. Ponoć są monitory, które ładnie wyświetlają interlaced przez scart.
[#10] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #9

mam 711mp i mam taki sam obraz przez rgb-scart, jest taka poświata, mam też 1084s i mam porównanie, obraz w tym 711mp jest kiepski
kabel normalny bez żadnych elementów
może właśnie tkwi problem w przewodzie, musi być wyjątkowy

da tych co mają obraz jak żyleta niech podadzą linka skąd zrobić przewód wg jakiego schematu, lub zrobią zdjęcia swojego przewodu po zdjęciu wtyczek
[#11] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #10

Tak obraz wyglądał u mnie: Amiga 1200 podłączona z monitorem samsung 711MP przez kabel rgb-scart zakupiony na allegro.
[#12] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #11

Zamówiłem na allegro 711MP, jak przyjdzie to zdam relację jak prezentuje się obraz. Różnice pewnie wynikają z kabli, ile konstrukcji (rezystory) tyle różnych opinii o ich działaniu.
[#13] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #12

Fenio dlaczego kupiłeś 711MP? Pisaliśmy wczoraj chyba, że miga w interlaced. Sam pisałeś, że jak miga w tym trybie to nie ma sensu go brać.
[#14] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #13

Wszystkie albo migają alba mają inne widoczne efekty pracy algorytmów ulepszania obrazu. A jeśli chce do gier to znam tylko jedną która wymaga trybu interlaced. Znasz takich gier więcej ?


Pozdrawiam
[#15] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #13

Heh... zapomniałem że w tej rozmowie było właśnie o 711MP ukryty
A szlag z tym przeplotem... jak faktycznie tak mało gier z tego korzysta to może nie będzie dużą wadą. Byle obraz w PAL był ostry.
[#16] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@RadoslawF, post #14

Osobiście nie znam nawet jednej gry wymagającej interlaced. Wczoraj na innym wątku poleciłem 711MP (byłem zadowolony z niego) z zastrzeżeniem, że miga w interlaced. Fenio odpisał, że jeśli miga w interlaced to nie ma co polecać takiego monitora. Dzisiaj Fenio pisze że zakupił taki.
[#17] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #16

Slam tilt w trybie multiball :P
[#18] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #11

obraz o wiele lepszy niż jest u mnie na tym mp711
jaki to przewód? wg jakiego schematu jest wykonany?
pomijam fakt że to obraz z kik 1.3 a piszesz o A1200, jakiś masz przełacznik kikstartów?
[#19] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #18

Nie mam pojęcia jak wykonany był przewód, zakupiłem go kiedyś na allegro. Sprzedałem w 2012 cały zestaw. Dzisiaj szlag mnie trafia, że wpadłem na taki pomysł. Po A1200 zostały mi tylko zdjęcia. Przełącznika kickstartów też nie było. Był to sprzęt produkcji Commodore - fizycznie ROM 3.0. Miałem taką "magiczną" dyskietkę, nazywała się chyba "relokick". Ta dyskietka zmieniała ROM na 1.3 - robiła taką jakby nakładkę.
Tak wyglądała moja maszyna:
[#20] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@RadoslawF, post #14

która wymaga trybu interlaced. Znasz takich gier więcej ?

Tak, znam ale niewiele więcej i jest to raczej promil w morzu gier na Amigę.
Interlace na ma monitorze LG FLATRON M1921M jest widoczny, ale nie męczy bardzo.
[#21] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #11

Najgorszy syf na ekranie w 711 MP powoduje efekt Sharpness, który trzeba ustawić na zero (ustawienia obrazu dla trybu Ext). Wtedy jak dla mnie jest powiedzmy że znośnie, ale d... nie urywa. Porównania z ekranem PALowskim niestety nie mam, ale nie wygląda mi to na kolosalną różnicę, no a do jakości VGA oczywiście się to nie umywa.
[#22] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #19

ten system wb to stawiałeś sam czy miałeś gotowca? masz moze gdzieś obraz tego jeszcze_
[#23] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #22

Sam instalowałem WB 3.1 z dyskietek. Później zainstalowałem MagicWB i to wszystko. Szukałem teraz strony, z której ściągnąłem MagicWB, ale nie mogę na nią trafić. Widziałem tę stronę jeszcze kilka dni temu. Postaram się poszukać wieczorem. Znalazłem takie coś, poczytać możesz, ale linki już martwe:
link
[#24] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #23

A link z oficjalnej strony nie działa?
[#25] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@madman15, post #24

Działa działa, na aminecie też jest MagicWB. Ta strona z której ja ściągałem zawierała też inne ulepszenia wraz ze screenami. Łatwiej jest wybrać to, czego się szuka.
[#26] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #22

Jacek a ty znowu bez systemu ?? ;)
[#27] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Mariodj, post #26

Do mnie dotarł monitor, ten 711MP. I niestety tak działa a raczej nie działa
http://youtu.be/mxW8Azq5ep0
Jak coś włączę na Amidze to przechodzi na "no signal".
Ja to mam szczęście

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 17:39:43 przez Fenio
[#28] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #27

Amiga OCS czy ECS jak wyświetla Multiscan? To nie przypadkiem wina kabla?
[#29] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #27

Zmień kabel. Albo nim poruszaj i sprawdź czy zmieni się obraz. I nie klep . To nie Rubin

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 17:55:13 przez glichtanski
[#30] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@glichtanski, post #29

To jest A500 na rev 6a czyli pewnie OCS. Ten sam kabel na Sharp Aquos działa super więc to nie jest jego wina. Co nie włacze to jest "no signal", tylko obraz dyskietki coś tam widać. Klepanie czasami musi być ;) wyklepałem że obraz się zmienia od drgań (czerwony, czasami żółty, raz był fiolet, raz udało się że kolory były ok tylko obraz pokrzywiony jak na słabo odbieranej stacji analogowej tv). Ruszanie kablem nic nie daje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem