[#31] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #30

Może gniazdo jest "wyrobione"
[#32] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #30

Ale tam są kolory pozamieniane, przynajmniej tak mi się wydaje może to wina kondensatorów w kablu albo dlatego że ich nie ma.

W sumie bo to jest podpięte przez Euro to ten Multiscan przez Euro to chyba nie był dobry pomysł.

Ale co się stanie jak podepniesz przez VGA? próbowałeś.
[#33] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@amizet, post #32

Ale może być wina kabla skoro ta sama amiga z tym samym kablem na 42" Sharpie działa prawidłowo ? Może być wina braku kondensatorów skoro od klepania monitora zmieniają mu się kolory ?
Podłączyłem ten monitor do laptopa przed VGA (d-sub) i działa normalnie.
[#34] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #33

Raczej z tym monitorem jest coś "nie tak". Zakupy przez allegro często tak się kończą. Był taki okres, że co bym nie zamówił to było do bani. Scandoubler byłby droższym, ale pewniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.
[#35] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #34

To samo jest przy NC+. Więc ewidentnie uszkodzone wejście Euro w monitorze. Teraz tylko czeka mnie przeprawa ze sprzedającym
[#36] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Ijon_Tichy, post #21

gdzie to się ustawia? w menu monitora z pilota?????
bo ja szukałem i nie ma żadnych filtrów
[#37] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #35

faktycznie ten monitor masz uszkodzony, ja mam ten model i z PC obraz żyleta, kolory super
na amidze 1200 po kablu rgb obraz jest w kolorach ok, ale jest ta poświata
ja wiem że to wina kabla a nie żadnych ustawień w monitorze których nie ma
kupiłem sobie parę elementów do kabla ale nie mam na razie czasu zrobić
mam 3 schematy do tego monitora znalezione w sieci i będę próbował

może w tym twoim monitorze jakieś zimne luty są, coś z kolorami RGB, idź do serwisu RTV i niech zdiagnozują, może to jest drobna usterka
[#38] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #37

W tym monitorze jedyne co można zmienić to wyostrzanie obrazu.
Menu -> Picture -> Mode: Custom, następnie wchodzimy do Custom i jest opcja Sharpness. Jak wyostrzanie jest za mocne to się takie obwódki robią (to samo mam na Sharpie).

Masz na swoim jakieś uszkodzone piksele ? Ten co kupiłem jest z 2006r i ma kilkanaście świecących na jasno pikseli.
[#39] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #38

nie nie mam żadnych pikseli, monitor kupiłem niedawno na tablicy w stanie można powiedzieć idealnym za 130zł
ten kontrast trochę pomaga ale to nie to, tylko usuwa to rozmycie na tym cieniu
ale cień jest w dalszym ciągu

wg mnie to jest wina kabla - schematu połaczeń, będę to testował jak znajdę na to czas
albo już w ogóle nie da się z tym zrobić
[#40] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Mariodj, post #26

nie Mario, system mam jaki miałem ten ClasicWB, ale w dalszym ciągu brakuje mi systemu co miałem w latach 90, to zdjęcie mi przypomina ten co miałem, WB+ta tapeta+nakładka na ikonki,
te obrazy co teraz są dostępne ClasicWB to nie to, nie dla mnie, to system na start
a ja chciałbym mieć swój system, postawić sam WB3.1 to nie problem a dalej to już nie pamiętam, niestety
kiedyś miałem to w jednym palcu :D, gdzie kompletny system stawiałem w 7 godzin :D
[#41] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #40

Po długich poszukiwaniach i specjalnie dla Ciebie znalazłem stronę, z której ściągnąłem widoczną na zdjęciu wcześniej nakładkę na Workbench. Teraz to już sam nie wiem czy to faktycznie jest MagicWB, ale mniejsza z tym. Jeśli mój pulpit wpadł Ci w oko, to na tej stronie znajdziesz to, czego szukasz. Jak dobrze pamiętam, to miałem zainstalowaną wersję "FULL"
Strona z nakładkami

Instalacja raczej jest bardzo prosta.
[#42] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #41

dzięki, ale ten system z tej strony to ja właśnie mam, bez tapety
tą stronę to ja już znam, nie o to mi chodziło, nie zrozumieliśmy się
ale dzięki
[#43] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #42

Tapeta z tą kobitką (o ile dobrze pamiętam) jest po zainstalowaniu tego pakietu w którymś katalogu.
[#44] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@cemaxx, post #43

podlaczylem dzis amige do tv led 46 Samsung na tym samym kablu i jestem pod wrazeniem jakosci obrazu. jest bardzo dobry i ostry. wiec to pewnie nie kabel a ten monitor mp 711 tak ma ze jest ten cien czy poswiata. na tv led tego nie zauwazylem.
[#45] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #44

To jest LED 46" czy LCD z podświetleniem LED ?
[#46] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #45

TV Samsung UE46F6650SS
[#47] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #45

Nie ma telewizorów LED (tzn są, ale mówimy o tych, które są wciskany nieświadomym klientom), to zwykłe oszustwo marketingowe, biedny konsument myśli, że kupuje telewizor LED, a tak naprawdę kupuje telewizor LCD z podświetleniem LED. Ogólnie jestem zdziwiony, że wiele osób o tym nie wie i daje się nabić w butelkę panom z marketingu, którzy postanowili sobie, że typ telewizora będzie odnosił się do jego podświetlenia. Dziwię się też, że takie praktyki są bezkarne. Niewiele firm umieszcza na swoich produktach napis "LCD z podświetleniem LED", bo brzmi to jak coś gorszego od LED TV. Prawdziwy TV z matrycą z LEDów kosztuje kilka tysięcy, można sobie podejrzeć ceny TV z matrycą z LEDów organicznych, czyli OLED (ceny kształtują się w okolicach 10tys. zł). Jeśli kolega z postu powyżej kupił TV za 1500zł, to jest to zwykły LCD z podświetleniem LED.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 20:25:53 przez sanjyuubi
[#48] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@sanjyuubi, post #47

ok, dziękujemy Koledze za szczegółowe wyjaśnienie na temat TV LED
czyli z tego wynika że jestem nieświadomy klient jak większość co kupuje tv do kwoty 10 tys :D
ale nie o to chodziło, podałem model bo ktoś powyżej pytał o to, ja pisałem że przewód od mp711 działa na tym tv "led" i to nie jest problem przewodu u mnie a mam taki sam model monitora mp711, widocznie ten monitor mp711 ma takie cienie i nic się nie da z tym zrobić
trzymajmy się tematu
[#49] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@JacK_Swidnik, post #48

czyli z tego wynika że jestem nieświadomy klient jak większość co kupuje tv do kwoty 10 tys :D


Kwestia tego czy kupiłeś ten TV będąc świadom marketingowej ściemy czy też nie :) Zapytaj się kilku osób, czy wiedzą, czym się różni LCD od LED TV ;) to się lekko zdziwisz.

Te cienie występują też w innych TV, w moim LG też, jeśli ktoś chce wyeliminować kwestię przewodu, to powinien użyć przewodu w którym każda żyła składowej koloru jest ekranowana, taki przewód jest dość gruby. Ewentualnie można przerobić przewód kabla VGA.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 21:18:52 przez sanjyuubi
[#50] Re: Kto ma 710mp/711mp ?

@Fenio, post #30

Mam podobny monitor (741MP) i pytanko do Was, czy próbował go ktoś używać z przelotką AmigaRGB > VGA? Lata temu podpinałem tak ami do starego pecetowego monitora crt. I druga częśc pytania, czy przy zastosowaniu takiej przelotki monitor obsłuży obraz PAL na złączu VGA? Wtedy byłoby to fajne rozwiązanie, bo system sobie ustawimy na większej rozdzielczości bez interlaced a w gry też będzie można spokojnie pograć bez przełączania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem