[#61] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #60

Będziesz dalej z tym walczył? (Oby OK)

Kidy będzie można coś liczyć na jakąś publiczną wersję?
[#62] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@BULI, post #61

Stereo już jest, ale moim zdaniem lepiej poświęcić bitrate na obraz. Dithering dorobiony, póki co liniowy fs, więc niepełny. Kto chce przetestować to na priv.

Przydałby się fachman od hardware w celu poprawienia playera.
[#63] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #62

Ja na pewno się do Ciebie zgłoszę, jak tylko skończę obecny projekt i będę mógł spokojnie wyciągnąć moją A600 ok, racja
[#64] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@BULI, post #63

Duży skok poczyniony. Konwerter ma już pełny dithering f-s. Player obsługuje rozmiary lowres od 160x120 do max overscan 368x283 (na NTSC ucina do 241). Lepszy parser argumentów. Poprawne odtwarzanie wszystkich klatek. Jeszcze jest trochę do zrobienia, ale generalnie działa.
[#65] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #64

Super OK
[#66] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #38

Cdgsxl jest jednak błędny. W zależności od ustawienia blit pomija jedną klatkę, pierwszą lub drugą. Przekompilowałem źródła pod proc 68k, ale nie ma to większego sensu, bo i tak wymaga kickstartu 3.0, nawet przy korzystaniu z CDTV.
[#67] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #66

Przetestowałem skrypt Convert2CDXL. Nie polecam. Pomijam szczegóły, że jest napisany rozwlekle, no i skoro użyto arexxa, to lepiej byłoby napisać go w całości. Nie wiem jak go testowano, ale przypuszczam, że wcale.
Pierwszy poważny błąd to taki, że xlmake nie potrafi stworzyć poprawnie filmu w ham8.
Drugi to taki, że xlaudio nie potrafi stworzyć poprawnego stereo.
Trzeci błąd to obliczanie miejsca na ramkę audio, skrypt dzieli plik audio przez liczbę ramek. Niby poprawnie, ale nie odejmuje nagłówka iff.
Faktem jest także, że należy plik wejściowy odpowiednio przygotować, aby zgadzało się rate.
[#68] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #67

Wersja beta.
Plik avi przygotowujemy najlepiej w VirtualDub:
video:
24-bit rgb uncompressed, jest to ustawione po nowym uruchomeniu, więc nic nie zmieniamy
scalujemy w menu filters, zmieniamy frame rate w opcji convert to fps (nie change rate jak w poradniku u majsta). Zaznaczamy no audio i save.
audio:
8-bit mono/stereo uncompressed, w menu audio zaznaczamy source audio i full processing mode, wtedy w menu conversion wybieramy 8-bit, mono lub stereo i sampling rate do 28000 max. Wtedy save wav.
[#69] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #68

Dobra robota- jak wytrzeźwieje po weselu to przetestuje OK
[#70] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #1

Jakby ktoś jeszcze chciał sobie obejrzeć ten filmik, to znajduje się on teraz tu.
[#71] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #70

Pytanie mam dotyczące odtwarzania filmów: przygotowałem sobie wcześniej film jak należy i próbuje go odtworzyć za pomocą programu hamp, ale tylko ekran na krótko mryga i nic się nie dzieje. Gdy sprawdzam Snoopdosem co jest grane i przy funkcji Open() widnieje błąd jakby pliku .hv nie było a przecież jest w bierzącym katalogu. Czy cały plik filmu jest wczytywany do pamięci od razu (może mi się nie mieści) czy doczytywany z dysku? Plik ma 6MB.
[#72] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #70

Pytanie mam dotyczące odtwarzania filmów: przygotowałem sobie wcześniej film jak należy i próbuje go odtworzyć za pomocą programu hamp, ale tylko ekran na krótko mryga i nic się nie dzieje. Gdy sprawdzam Snoopdosem co jest grane i przy funkcji Open() widnieje błąd jakby pliku .hv nie było a przecież jest w bierzącym katalogu. Czy cały plik filmu jest wczytywany do pamięci od razu (może mi się nie mieści) czy doczytywany z dysku? Plik ma 6MB.
[#73] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #72

Nie, cały film nie jest ładowany do pamięci. Spróbuj wpisać nazwę pliku z rozszerzeniem. Być może źle przygotowałeś materiał wideo.
[#74] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #73

Ściągłem ze strony programu przykładowe filmy i jest to samo. Mogę udostępić swój film
abyś mógł zobaczyć czy Ci działa.
https://owncloud.qkiz.pl/public.php?service=files&t=a6bba0a1c0c6712ae8dddb057a9f388d

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 22:32:51 przez QkiZ

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 22:35:36 przez QkiZ
[#75] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #74

Działa. Spróbuj moim hampem. Będzie skaszaniona paleta, ale przynajmniej powinien wypisać błąd.
[#76] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #74

Tak, ściągnąłem Twój film (test.hv 5.97 MB) i normalnie można go odtworzyć pod WinUAE (68000, 2 MB RAM, ECS, OS 3.1) i to zarówno odtwarzaczami z pakietu AVI4HV (HAMP.RUN i HAMNEW.RUN), jak i odtwarzaczem HAMP stworzonym przez kolegę cholok.

Może masz uszkodzony odtwarzacz...
[#77] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #76

Pobrałem go ze strony http://www.hyakushiki.net/links.htm i wypakował się poprawnie.
[#78] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #77

Tak, ja też mam z tej strony. HAMP.RUN nie zmienił się, a HAMNEW.RUN jest w nowszej wersji, ale oba odtwarzają Twój film pod WinUAE.

Jakiej konfiguracji Amigi używasz?
[#79] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #78

Amiga 600 ACA620 11MB FastRAM 2MB ChipRAM dysk twardy 10GB AmigaOS 3.1 i 3.9
[#80] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #79

No cóż, albo problemy powoduje turbo, albo coś w systemie jest nie tak. Możesz spróbować wyjąć akcelerator i zobaczyć, czy to coś zmieni.
[#81] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #75

cholok spróbowałem Twoim hampem i działa. Paleta wcale nie jest skaszaniona.
[#82] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #81

Na pewno jest skaszaniona, bo ją zmieniłem na inną. Być może jest to mało widoczne, ale tak jest.
[#83] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #82

Będziesz poprawiał swoją wersję hampa
[#84] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #83

Nie ma co poprawiać. Wszystkie błędy oryginalnego hampa zostały usunięte. Jedynym problemem mogą być pozycje ekranu na monitorze (centrowanie i overscan), bo są użyte wartości hardwarowe, a nie są przetestowane na prawdziwym sprzęcie. Paleta została specjalnie zmieniona, aby poprawić jakość, ale trzeba używać mojego konwertera.
[#85] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #84

A masz wersje pod Linuksa Wcześniej korzystałem ze skryptu, który za pomocą ffmpeg konwertował mi filmy.
[#86] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #85

Nie. Ostatecznie i tak musisz skorzystać z avi4hv pod win. Dalej konwertujesz tak samo, ale nie korzystasz z avi4hv tylko z hamvideo.
[#87] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #85

Ciekawe co jest przyczyną tego, że nie możesz odtworzyć swojego filmu przy pomocy odtwarzaczy HAMP.RUN i HAMNEW.RUN.
[#88] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@RomanWorkshop, post #87

Nie wiem, w momencie uruchomienia programu obraz mrygnął na ułamek sekundy po czym wrócił do systemu.
[#89] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@QkiZ, post #88

Hampnew.run miał szereg błędów, które poprawiłem:
- słaby parser argumentów (spacje za nazwą, cudzysłowie)
- nie sprawdza czy plik jest filmem, próbuje wyświetlić każdy plik
- najpierw otwiera własny view, potem sprawdza argumenty, stąd mrugnięcie ekranu nawet bez podania argumentu
- zerowanie sprite'ów, zamiast stworzenie zerowych duszków
- alokacja stałej ilości pamięci niezależnie od rozmiaru
- niepoprawnie wyświetla pierwsze dwie klatki
- nie czeka na wygaszenie dźwięku po ostatniej klatce
- zostawiona pauza, która była tylko przykładem funkcji main (cały startup jest wzięty od piru)
- tylko 4 szerokości
- brak jakichkolwiek komunikatów
- brak alokacji audio
avi4hv ma takie błędy:
- ramka audio przesunięta, więc na początku i końcu śmieci
- konwersja 24->16->HAM6 3 stopniowa, przy czym 24->16 robimy innym programem, ale są problemy 24->16 bez ditheringu, a 16->HAM6 z ditheringiem albo podwójny dithering.
- konwersja do HAM6, nie jest to błąd, ale wybrany rodzaj algorytmu całkiem nie trafiony co powoduje nieostrość krawędzi
Dlatego napisałem nowy konwerter:
- ma gui
- konwersja 24->HAM6 2 stopniowa
- lepszy algorytm, ale paleta zmieniona na szarą
- dithering f-s zamiast order

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:07:03 przez cholok
[#90] Re: Odtwarzanie HAM wideo na Amidze 600

@cholok, post #89

Odświeżam temat: walczę z AVI4HV aby skonwertował mi film do pliku hv i nie daje rady. AVI4HV po zadaniu ostatniego pytania o dithering wychodzi i produkuje plik o wielkości 14 bajtów. Bez żadnych komunikatów i nie wiadomo o co kaman. Spotkał się ktoś z tym?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem