kategoria: CDTV
[#61] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@ExciterELB, post #60

27c32 możesz odczytać jako 27c64 tylko, trzeba nóżkę 24 podłączyć pod 28, wsad będzie po prostu dwa razy większy (można go uciąć, albo zignorować). Jaką masz wersję willema? PCB3 obsługuje nawet 27c16, sprawdziłem to w programie do willema.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 21:49:41 przez sanjyuubi
[#62] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@Phibrizzo, post #55

Po co wy chcecie sczytywać ten rom? To nic nie da. Trzeba by go disasemblować a to masakra - 4kB kodu. Kto w ogóle zna asembler tego procesora. To trzeba podłączyć pod analizator stanów logicznych i sczytać ich sekwencję oraz stałe czasowe.
[#63] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@11111olo, post #62

Po to aby, ktoś mógł sobie zrobić taki interfejs jeśli posiada taki zabytkowy mikrokontroler.
Chyba nie sądzisz, że na poważnie ktoś by się tutaj podjął deassemblacji.
[#64] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #63

Nie jestem Tobą ani nikim innym a "wariatów" nie brakuje. Backup romu jako taki to rozumiem.
[#65] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@11111olo, post #64

PANOWIEEEEE!!!!!! (i panie) USPOKÓJCIE SIĘ WRESZCIE!!!

własnie zrobiliscie taki offtop że głowa mała... ledwie chciało mi sie to czytać co wy tu wypisujecie...
zaczeliście pisać jakieś niestworzone rzeczy. po co wam wogóle wstad z tego eproma?? co wy z nim chcecie zrobić? macie dostęp do tych uC MAF8049 ?? deassemblować umicie???? po jaką cholere sie pchacie w takie bagno?

moja idea wygląda następująco:
-odczytać protokół komunikacyjny z intefejsu
-spożądzić z tego dokumentacje
-na podstawie dokumentacji zrobić drugi interfejs wykorzytując współczesny miktokontroler

ja będe robił na stm8s (bo tak mi wygodnie, atmegi niestety nie umiem, pic-a tym bardziej)

@macRush - jeżeli to dalej aktualne to daj znać na priv, niestety obecnie nei przebywam we wro tylko w przemkowie, więc musiałbyś mi ją wysłać, oddam za przesyłke jak coś.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 23:22:52 przez socha6
[#66] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #65

To Ty się uspokój, ktoś zarzucił słowem deassemblacja, ale to nie znaczy, że ktokolwiek będzie to robił i nie widzę, aby ktoś się zaoferował, padł też temat odczytu eproma z interfejsu Phibrizzo, więc padła też odpowiedź, kto che robić cokolwiek z zawartością tego układu to jego sprawa. Co żeś się tak zbulwersował? Chyba nie skrapiałeś z tego powodu monitora wodą święconą?

To nie żaden offtop, rozmowa na temat interfejsu, nawet jeśli dotyczy ciężkich zagadnień dalej mieści się w ramach tematu.

Analogicznie, skąd wiemy, że Twoja idea nie jest offtopem, wątek oryginalnie przecież wszak nie dotyczy inżynierii wstecznej przystawki pod port remote, tylko podstawki pod układ U75?


ja będe robił na stm8s (bo tak mi wygodnie, atmegi niestety nie umiem, pic-a tym bardziej)

Jeden diabeł, aby było tanio OK




Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 00:37:34 przez sanjyuubi
[#67] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #66

Ja nie posiadam niestety CDTV, ale mam nieodparte wrażenie, że to jest ten sam protokół, którym komunikuje się pad CDTV, tylko puszczony "po kablu". A jeśli mam rację, to protokół ten jest już w dużej mierze znany.
[#68] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@strim_, post #67

Jeśli tak to jest to nic tu skomplikowanego nie ma. 12 bitów o dwóch czasach.
[#69] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@11111olo, post #68

Coś znikła opcja edycji.

6500/1 to mikrokontroler oparty na 6502, ale to nie ma wielkiego znaczenia.

link
[#70] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@strim_, post #67

W poście #24 socha6 napisał, że dane wysyłane przez mysz zawierają prędkość poruszania się osi, więc to na pewno nie jest to samo co przez nadajnik IR (przynajmniej ja tam nie widzę czegoś takiego jak prędkość X i Y.
[#71] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #70

oczywiście że dane IR i REMOTE są inne. jakby można było zrobić ten interfejs na podstawie pada ir z cdtv to już dawno bym to zrobił.
[#72] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #71

W takim razie czekamy, co z tego wyjdzie, gdy macRush prześle Ci swój adapter. Dogadaliście się?
[#73] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #72

Tak jest, interfejs już do mnie idzie.
[#74] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #73

Zlozylem ten fejs z pierwszego linku i mam problem z myszką podłączaną do 1 portu. Albo nie działa albo drga albo chodzi w jednym kierunku. Da sie to jakoś rozwiązać?
[#75] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #74

W prosty sposob nie, dlatego inne rozwiazania maja dobudowany uklad, prawdopodobnie na multiplekserach ktory dzliala cos a'la przelacznik mouse/joy.
Ale mozna to ominac. Tak jak pisalem na pm wcisnac klawisz kierunku na pilocie i problem ustapi az do wylaczenia CDTV z sieci.
Drugim rozwiazaniem, o ile nie_kozystasz/nie_masz pilota, wyjecie ukladu od IR. nie ma przytym obaw, klawiatura w dalszym ciagu bedzie dzialac.
[#76] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@Phibrizzo, post #75

Zacytuje tresc artka "Jeśli wszystko jest w porządku, można podpiąć standarową amigową myszkę (np. od A500) i załadować system z CD lub dyskietki. Kursor myszki powinien poruszać sie po ekranie bez żadnych przeszkód."
Tak wiec jest tam blad... szkoda.
Joy pod 1 portem bedzie dzialal normalnie? Tylko zonk wystepuje z myszka?
[#77] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #76

W moim przypadku za pierwszym razem ten problem nie wystapil, dlatego uzalem ze uklad dziala prawidlowo. Dopiero za ktoryms tam podejsciem okazalo sie ze wystepuje taki problem. Na poczatku myslalem ze cos sie w ukladzie uszkodzilo np, tasma na zlaczach itp. Dopiero przez przypadek odkrylem ze wine za to ponosi wlasnie ten uklad. Co ciekawe nie zawsze problem jest taki sam.

Tak, mozesz miec racje, jak uznalem ze wystepuje taki problem moglem dodac sprostowanie. Moj blad.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 12:08:32 przez Phibrizzo
[#78] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@Phibrizzo, post #77

No trudno ...
Prócz tego że:
- zamówiłem 10 kompletów płytek
- kolega stracił czas żeby zrobić mi pcb
- wczoraj zamiast 1h bawiłem się 4.... i prawie cdtv nie wylądowało przez okno
Wyszukałem nawet drugie cdtv co mam na części bo myślałem że scalak padł....
Płytkę przelutowałem / zmierzyłem miernikiem z kilka razy ;D

Najlepsze jest to że jeden z kolegów wrzucał fotke podobnego urządzenia z tymi dodatkowymi układami i ktoś wspomniał że to to samo.... jednak nie

Jako że do cdtv narazie nie wracam przez kilka dni (nerw) to czy ten joy na porcie 1 będzie działał normalnie czy też trzeba kombinować ?
No i czy ktoś mógłby dodać schemat z poprawkami coby to ruszyło z tą mychą ?
[#79] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #78

No dobra... wkoncu zrobiłem ten interface pod remote, narazie wygląda to tak jak na zdjęciach





od lewej:
-przełacznik trójpozycyjny do wyboru: [auto mysz/joy'e] [tylko joy'e] [tylko mysz]
-okrągłe gniazdo na oryginalną mysz CDTV (lub jakiś inny interface)
-gniazdo 9pin - joy player 2
-gniazdo 9pin - joy player 1
-gniazdo 9pin - mysz amigowa zwykła (na zdjeciu mysz ps/2 z przejściówką)

Przełącznik można pominąć i będzie tylko tryb auto, jednak w czasie gdy mysz (ta na 9pin) porusza się to blokuje joy'e ponieważ mysz ma większy priorytet w stosunku o joy'ów (taki mi wyszeł program do uC :P), ale tylko w momencie gdy się porusza, gdy stoi w miejscu joy'e normalnie dziąłają. Więc żeby unikąć przypadku że przyblokujemy sobie joy'e przypadkowym poruszeniem myszy, można sobie pstyczkiem wyłaczyć myche.

ogólnie priorytet portów wygląd następująco:
mysz cdtv < joy'e (obydwa tak samo) < zwykła mysz amigowa

poniżej film na którym można zobaczyć jak to działa

test cdtv interface - film
[#80] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #79

Brawo. Daj znac jak zaczniesz produkcje finalna
Na ile to wyceniasz ?
[#81] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@stryker, post #80

Jakby co to ja rowniez sie pisze na jedna sztuke :)
[#82] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #79

Czad OK Też bym się pisał.
[#83] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #79

Jak to wyszlifujesz, to możesz zrobić z kolegą ITU legalny interes.
[#84] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #83

W sumie już bym mógł rozpocząć produkcje, programu do uC raczej już nie będe zmieniał bo wszystko tam gra :) Co do kwestii finansowej, to wersja finalna (z obudową i innymi bzdetami) oparta na zestawie który ja użyłem (stm8s-discovery) może wyjść troche drogo, tak w granicy 100zł/szt.
Można by jeszcze zamiast zestwu discovery użyć sam mikrokontroler ale troche więcej bawienia sie w lutowanie będzie (które bym chciał uniknąć - SMD raster 0.5mm) ale za to cenia końcowa drastycznie spadnie, i to nawet o połowe.

A tak wogóle to ilu by chętnych było na taką przejściówkę? i czy wolelbyście sami poskładać czy gotowy produkt?

A tak na marginesie:
Poczytałem sobie informacje n/t przejściówki Brickette, i jeżeli dobrze zrozumiałem to ona ma możliwość obsługi joysticka i myszy jednocześnie... mógłby ktoś to potwierdzić? a tak wogóle to ktoś od nas ma tą przejściówke?
Tu nawet ktoś wyczaił NOS-y i rozeszły się jak świerze bułeczki.
http://www.amibay.com/showthread.php?t=19548&highlight=brickette
Pisze o tym ponieważ ta moja przejściówka nie ma takiej możliwości, tzn jak ruszamy myszą to nie działa joy, i to nie chodzi o to że wyszedł mi taki program do uC tylko dlatego że miałem do dyspozycji dwa różne protokoły danych dla myszy i joy'ów, które nie dało sie w jakiś sensowny sposób połączyć.
W sumie to chyba mała strata jeżeli nie bedzie takiej funkcjonalności. Są jakies gry które używają i myszy i joy'a naraz? Wiem że w WALKER można chodzić joy'em i strzelać myszą, ale zapewne każdy w przypadku tej gry używa kursorów klawiatury.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 17:23:31 przez socha6
[#85] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #84

A jak będziesz przeplatał między sobą dwa protokoły (mysz, joy, mysz ,joy...), to będzie to wszystko działać za wolno? Z jaką prędkością transmisji działają te protokoły?


Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 23:53:56 przez sanjyuubi
[#86] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #85

"A jak będziesz przeplatał między sobą dwa protokoły (mysz, joy, mysz ,joy...), to będzie to wszystko działać za wolno?"

Nie chodzi o to że będzie wolno, poprostu będzie się kaszanić. Joy będzie działał tak jakby na wszytkich kierunkach miał tryb turbofire, a mysz to nie wiadomo czy będzie działała, a nawet jeżeli będzie to w sposób wkurzajacy (będzie przerywała). prędkość transmisji danych nie ma tutaj znaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 10:28:17 przez socha6

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 10:28:27 przez socha6
[#87] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #86

A czy ktoś się orientuje czy oryginalne Piloty i myszki bezprzewodowe do CDTV są jakoś parowane, czy są zamienne między modelami?
[#88] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #86

A dlaczego będzie się kaszanić? Po wysłaniu stanu joysticka, amiga spodziewa się, że następny transfer też będzie dotyczył stanu joysticka i traktuje dane myszy jak dane joysticka czy jak?
[#89] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@sanjyuubi, post #88

Układ U75 dostosowuje się do danych które aktualnie wysyłamy mu przez port remote. Ja niestety dysponuje protokołami danych które odpowiadają tylko za joy'e ALBO tylko za mysz.
Wracając do układu U75, jeżeli dostanie informacje o poruszaniu się myszy to wygeneruje odpowiednie sygnały kwadraturowe. Gdy nie będziemy poruszać myszą to układ U75 będzie trzymał stany logiczne sygnałów kwadraturowych dla aktualnego położenia myszy. Jeżeli tym razem wyślemy informacje o położeniu joy'ów to układ U75 zresetuje ostatnie stany logiczne sygnałów kwadraturowych myszy i zacznie generować sygnały odpowiadające joy'om.

Po krótce mówiąc: informacja o joy'ach resetuje informacje o myszach - i na odwrót.
[#90] Re: Interfejs joysticków do CDTV

@socha6, post #89

Czy mysz amigowa podłączona w miejsce joysticka, będzie działać?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem