kategoria: A1200
[#1] Apollo gryzie się z kartami na ZII
Konfig:
A1200 kick 3.0 Apollo 060 32MB sloty ZII Micronik 6860 rev 5.44 CyberVision 64/3D Oktagon 2008

Z romem 3.1 Apollo "gubił" pamięć. Zmieniłem na 3.0, pamięć jest ale (również) system nie widzi kart.
W ES po włączeniu zasilania widać urządzenia, także w showconfig, po resecie już nie.

Sprawdzałem z OS3.9 i z BetterWB.

Jak wyjmę Apollaka karty są widziane za każdym razem.
Zasilanie jest ok, testowałem z różnymi simmami.

Macie jakiś pomysł?
[#2] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@iZi, post #1

Z tego co pamiętam, to kolega superbonio mówił coś kiedyś o lutowaniu zworki na karcie Apollo. Przy złączu krawędziowym Apollo od strony procka są dwa pola lutownicze; jakby na komponent SMD. Zwarcie ich (czy też wlutowanie rezystora, nie pamiętam) powoduje że karta Apollo daje kilka sekund dłużęj czasu na autokonfig dla kart ZORRO, i wtedy karty są prawidłowo rozpoznawane.

Poszukaj na forum PPA zanim zaczniesz cokolwiek lutować.
[#3] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@stachu100, post #2

Czytałem już ten wątek:

link_1
link_2

Niestety bez rezultatu, walczę dalej :)
[#4] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@iZi, post #3

To coś słabo czytałeś lub nie wykonałeś wszystkiego.

Zlutowałeś zworkę na karcie apollo i sprawdziłeś, czy sygnał ten jest doprowadzony do gniazd zorro w płycie ZorroIII?
http://www.fotosik.pl/u/jarob/zdjecie/2/album/1064809
Na powyższym zdjęciu jest mały błąd - zaznaczyłem pin w górnym rzędzie gniazda zorro, a powinien być w dolnym rzędzie. Reszta jest ok.

Sprawdź to dobrze, bo to na 100% jest ten problem. Przerabiałem to wiele lat temu i działa do dziś.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 14:52:59 przez jarob

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 14:59:08 przez jarob
[#5] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@jarob, post #4

Fakt, nie sprawdziłem przejścia co właśnie czynię
[#6] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@jarob, post #4

Połączenie zrobione ale niestety nie rozwiązało to problemu.

Myślałem że może gryzą się karty ale jak odłączę Apollo wszystkie karty (5) są widoczne.

Może zrobić mostek między wszystkimi slotami?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 18:20:20 przez iZi
[#7] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@iZi, post #6

Nie, między slotami są połączenia poprzez bramki.
Zrobiłeś ten mostek tak jak pisałem, na dolny rząd tego gniazda?
Na rysunku się pomyliłem i dałem na górny - robiłem ten rysunek z pamięci dopiero później gdy grzebałem w tej amisi, to sprawdziłem jak powinno być prawidłowo.


...a i jeszcze jedno to pierwsze gniazdo nie może być obsadzone kartą, bo Apollo wchodzi w jego miejsce.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 22:37:13 przez jarob
[#8] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@jarob, post #7

Mostek zrobiłem, niektóre karty chodziły ale jak dołożyłem inne to niektóre znikały.
Pobawię się jeszcze tym zestawem ale za jakiś czas.
Tymczasowo walczę z A2000.
[#9] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@iZi, post #8

Sloty wystawiam na giełdzie, zrezygnowałem z A1200 w towerce.
Dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.
[#10] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@iZi, post #9

Zamiast slotów powinieneś sprzedać Apolla a kupić Blizzarda. Tak wiem sporo drożej, ale dzięki temu działa bez problemu w każdej konfiguracji. Do dziś mam towerkę z Blizzardem 060 a przedtem miałem z Blizzardami IV i 040 i takich problemów nigdy nie miałem.


Pozdrawiam
[#11] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@RadoslawF, post #10

Wszystko się zgadza. Mialem Blizza 030, BPPC ale los tak chciał że zostałem z Apollo.
Z drugiej strony jednak A1200 bardziej mnie kusi w desktopie. Apollo idzie mi na 96MHz więc mozna powiedzieć desktop dynamite.

Slotów nie żałuję bo będę się bawił w Zorro z A2000, tak to los poukładał.

Ale kiedyś taki BPPC z BVISION w desktopie dołączy do kolekcji mam nadzieje.

Pozdrawiam
[#12] Re: Apollo gryzie się z kartami na ZII

@jarob, post #7

To forum to jest skarbnica!

Zastanawialiśmy się w trójkę dlaczego Apollo 1240 + sloty Micronika z CV64 fiksują po montażu 3.1/3.1.4, a tu taki zonk. Po zrobieniu połączenia wszystkie rozszerzenia widać normalnie na configliście
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem