kategoria: A1200
[#1] Ileć waratś jest Amigo?
W zasadzie powinienem to wrzucić od działu sprzedaży, ale na razie chciałem zasięgnąć Waszego języka w sprawie wartości naszych zabytków. Wiem , ze zapewne zaczną się wołania o rozsądek itp. alem postanowił dokonać konwersji mojej topowej Amigi na gotówkę bo po prostu szkoda mi sprzętu , który od lat stoi w reklamówce na półce, niech se ktoś korzysta, a ja zdobyta gotówkę włożę w Amigę używaną sporadycznie ale jednak.

Tak więc wg waszej wyceny ile jest warta A1200 z romem 3.0, stan może nie idealny ale nie zniszczona do tego karta Apollo 040 33MHz i pamięć 16 MB na tym, do tego na wyciągniętym kabelku z tyłu przez otwór zaślepiony za stacja karta CF 4GB. Do tego dojdzie CD (nie wiem czy jeszcze działa podpięte przez ten kabel, monitor 14' LCD natkomp i modulator TV (tuner zewnętrzny PCTV) który w PALu przezeń monitor jest podpięty komp. Ciekaw jestem Waszej wyceny, czy to ogólnie jest dużo warte i zobaczę sobie ile za to np. do mojej A600 mogę sobie dokupić. Fotek na razie nie mam bo nie chce mi się tego wszystkiego wyciągać, ale pewnie za jakiś czas porobię.
[#2] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

1400złpomysł
[#3] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

1000 -1200, jakoś w tych okolicach. Doprecyzuj jeszcze, co znaczy "stan może nie idealny ale nie zniszczona", bo tu się może mieścić wszystko - kolor obudowy, zachowanie klawiatury, śrubki, zaczepy, ślady wiercenia i piłowania et cetera.

Serdeczności
Des
[#4] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Ja bym wystawił to oddzielnie.
[#5] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Sama A1200 (z zasilaczem i myszką) jakieś trzysta złotych, do tego minus za tę dziurę z tyłu obudowy ale plus 50zł za tą kartę CF na nie wiadomo jakim interfejsie. Jeśli dodasz do tego jakieś dyskietki i dzoja to cena jeszcze lekko wzrośnie.
Apollo to jakieś 500 do 600zł, w maju apollo 040/40MHz z simem 32MB poszło na allegro za 706zł.
I to pod warunkiem ze znajdziesz chętnego Amigowca, handlarz zaproponuje ci hurtem 50 do 60% tej ceny za wszystko.


Pozdrawiam
[#6] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Przede wszystkim pokaż zdjęcia.
Bez zdjęć pytanie, czy tą dziurę ma dodatkową, czy przez zaślepkę - jak przez nią, to zaślepkę uda się dorwać i tu minusa nie powinno być.
Gorzej, jeśli w grę wchodzi "rzeźba".

Kolejna sprawa, czemu zostawiasz A600? Ja bym popchał A600 i to, co z czego nie będę korzystał na Ami.
[#7] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #5

Apollo to ja kupię od Ciebie za 800pln, to i tak 200pln więcej niż RadosławF wycenił szeroki uśmiech (kurde, Blizzard 1230, które mają wydajność 1/3 tej karty, kosztują od 600-800pln).
A tak poważnie Apollo od tych 800pln do 1000pln na luzaka, choć za 800pln i tak bym kupił i przerobił na 68060.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 00:22:58 przez flops
[#8] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Warte jest tyle ile ci kupujący zapłaci patrz ebay, Allegro, amibay
[#9] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #7

Bo Blizzard to nie Apollo więc i cena jest inna. Swoją wycenę podałem na podstawie cen z allegro. Czy na ebayu lub Amibayu kosztują tyle ile napisałeś nie wiem, pytanie czy ty to wiesz ? bo nie chwalisz się skąd twoja wycena.

Była/jest oferta na Amibayu 040/33MHz za 340 euro i pies z kulawą nogą się nie zainteresował.

Przerobić na 060 a ile będzie kosztował procesor i koszt przeróbki ?

Ja ci radzę kup za osiemset i publicznie to ogłoście, przyznam wtedy że wyceniłem za nisko.


Pozdrawiam
[#10] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Jaki jest sens sprzedaży takiego sprzętu i inwestycja w osprzęt do Amigi 600? Trzymaj to Apollo, może okazać się, że to ostatnia dziewicza sztuka!! Kasa szybko się rozejdzie a A600 może kiedyś okazać się,że to za mało dla Ciebie i będziesz wtedy szukał A1200 i dobrej dopałki.... Zdecydowanie odradzam sprzedaż.
[#11] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Około 1500 zł.
[#12] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@dez3, post #10

Jaki jest sens sprzedaży takiego sprzętu i inwestycja w osprzęt do Amigi 600?


Nie ma żadnego sensu i jest to jedna z najdziwniejszych inwestycji. No, ale każde hobby jest dziwne.
[#13] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Wstaw jakieś zdjęcia, bo bez tego trudno wycenić samą Amigę.
[#14] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #9

Challenge accepted.
Za osiemset sprawną kartę biorę od ręki.
68060 rev 1. 200 parę pln
przeróbka pewnie koło 200pln, może parę pln więcej, żeby wlutować simma drugiego, żeby karta mieściła się w desktopie
Za 1200pln będę miał Apollo 1260, które będzie biegać od 60~70MHz. Jak dla mnie bomba.

Dla mnie spokojnie to Apollo jest warte 800pln, może faktycznie Ty nie dałbyś tyle, bo np. nie lubisz Apollo i to rozumiem.
Co do cen porównawczych, to też w miarę się w nich orientuję, i nie widziałem od dawna, żeby gdzieś poszło sprawne Apollo 1240 za mniej jak 800pln.

P.S.
Jak nie musisz, nie sprzedawaj tego sprzętu. Na 90% w przyszłości będziesz żałował sprzedaży. Jak jeszcze masz ekstra parę pln, to przerób na 68060, wstaw 64MB i ciesz się wszystkimi damami na klasyka.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 09:30:02 przez flops
[#15] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #14

Dla mnie spokojnie to Apollo jest warte 800pln, może faktycznie Ty nie dałbyś tyle, bo np. nie lubisz Apollo i to rozumiem.


Tyle ze ja nie opieram się na własnym widzimisię tylko na cenie Apolla 040/40MHz z Allegro w maju tego roku. I szczerze mówiąc nie przypominam sobie zakończonej transakcji Apolla 060 na Allegro więc krajową cenę tej karty trudno mi ustalić. Z tego co pamiętam nieźle kręcone Apollo 060 nie zeszło za 1800zł a potem nie zeszło znowu już za 1500zł.
Ale kupuj i przerabiaj lub nie, ja podtrzymuje że jeśli kupisz za tyle ile deklarujesz publicznie przyznam się do błędnej wyceny karty.


Pozdrawiam
[#16] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #15

Jest warta 800, po tyle schodziły na allegro...
[#17] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@KJB, post #16

Kiedy schodziły i jakie karty ? bo jedyna o jakiej mam informację to było Apollo 040/40MHz i poszła za 706zł w maju tego roku.


Pozdrawiam
[#18] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #17

Całkim niedawno Apollo 040@40 z pamięcią 16 MB poszło za ok 1000 zł.
[#19] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #17

Tak. Sam wygrałem licytację na Allegro za niecałe 1000 zł i licytacja była dość ostra.
[#20] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@RadoslawF, post #15

Pytanie, czy to Apollo to było na pewno 1240, a nie przypadkiem 1230 i sprawne? Bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej aukcji, ale za to znalazłem aukcję z 27 Maja 2014r. Apollo 1240 40MHz z pudełkiem i 32MB ram za 965pln, 10 osób licytujących
I jeszcze znalazłem z 16.03.2014 Apollo 1240 40MHz 32MB które poszło za 980pln. Po tych dwóch cenach, ja sądzę, że karta jest warta nawet 1000pln, a żeby sprawdzić ile jest rzeczywiście warta, najlepiej wystawić od 1pln na Alledrogo. Bo nie chciałbym przez Twój zakład kupować karty po zaniżonej cenie Jedynie jeżeli nie jest grzebana i sprawna, to mogę dać słowo, że min. za 800pln zalicytuję.

A w ogóle nie ma się o co kłócić.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 11:46:57 przez flops
[#21] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #20

Jeśli faktycznie były takie ceny sprzedaży to mój błąd ale w kompie znalazłem tylko dane o jednaj aukcji z Apollo.


Pozdrawiam
[#22] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #1

Apollo spokojnie za 800zł minimalnie, sam bym kupił za tyle od Ciebie ale jak znakomita większość kolegów z forum radzę zostawić sprzęt.

Ewentualnie sprzedaj A600, troszkę dołóż i zrób upgrade Apollo do 060. Z dobrą wersją procka i pamięcią można wycisnąć do 100MHz. Parę osób z forum pewnie Tobie w tym pomoże :)

Do takiej karty dołóż z czasem FastATA. Taki zestaw naprawdę znakomicie się sprawuje.

Istnieje możliwość wlutowania drugiego gniazda simm i z cienkimi pamięciami można się cieszyć szybkim Apollo z 64MB w desktopie.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 18:12:13 przez iZi
[#23] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #7

Apollo to ja kupię od Ciebie za 800pln, to i tak 200pln więcej niż RadosławF wycenił


Ok , ale poważnie chcesz kupić? Bo jeśli tak to ja to muszę wszystko najpierw potestować (najszybciej w weekend). Amiga po prostu zbyt długo w szafie leży, ostatnio jak odpalałem to np. był problem z HD.... walidował się... dlatego napisałem, że dodaję CF i czytnik, bo po prostu tak długo nieużywany twardziej nie jest pewny.

Kartę apollo trzeba też potestować, chodziło wszystkto pięknie i myślę , że chodzi, Natomiast pamiętam , że jak kupiłem (tez od kogoś) to był problem po nasunięciu na łącze, trzeba podociskać tę kartę bo czasem jakby się rozłaczała (podobno to typowe w tej karcie) ale jak nasadziłem i ryszyła już potem kłopotów nie sprawiała. Apollo po prostu ciasno siedzi i nawet kalpki nie da się zamknąć.

Ok skoro 800 zł to mi pasuje oczywiści z tym simmem co tam siedzi, jednak muszę wykonać testu to się zgadamy.
[#24] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #23

Jak najbardziej, to będę czekał na info. Przynajmniej będę miał na czym zrobić timedemo w Quake dla 68040 szeroki uśmiech
Dla 68030 50MHz już mam: http://www.youtube.com/watch?v=hY6rFutENRY

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 19:41:15 przez flops
[#25] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #23

A do tych wszystkich co chcą bym sprzęt zostawił. Tak chciałem zrobić bo to nawet dobra inwestycja jak złota moneta, obawiam się jednak , że nieużywana Amiga zgnuśnieje... A600 którą używam sporadycznie mam i niech tak zostanie. A wolę by ten zacny komputerek za te parę setek u kogoś pracował, ja kaskę jakoś wykorzystam, dokopię coś do A600 resztę przepiję, albo wydam na kobiety. Chciałbym po prostu by trafiła w dobre ręce... wolałbym cały komplet sprzedać, ale jak nie to trudno, wystawię po prostu potem ami HDCF CD z monitporem joystickami , kartą wifi (teraz sie nie da bo apollo blokuje pcimcie. Zobaczymy ile zostanie.

Dodam , że po prostu mam okres robienia w szafach porządków, za mało mam miejsca na dalsze chomikowanie, a chomikuję dużo. W pewnym momencie poszedł nawet na śmietnik.... bo mi się przywieźć od szwagra nie chciał monitor microvitec 14' z polaroidem, i klawiatury i myszy od CDTV... głupota, mogłem komuś darmo wysłać... ale trudno. Teraz więc lepiej odsprzedam niech służy.

Niedługo pod młotek będzie mogła iść jednostka centralna CDTV z kasetkami caddy i rozszerzeniem elboxu do 3MB oraz Tomsowym przełącznikiem KS 1.3- 3.0 do tego oryginalna stacja dysków. Oraz dodatkowo A600 HD ... muszę tylko wymienić te kompy w lokalnych studiach tv wspólnotowej na pecety.... 15 lat pracy z górka wystarczy. Muszę zdalne serwery postawić, bo do tych Amig mimo pewnej dozy nostalgii by cos zmienić trzeba wchodzić do piwnic.... Dlatego zwyczajnie wygodniej... PC wifi lub gsm.
[#26] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #25

Jak ktoś się znajdzie na całość, to ja oczywiście usunę się z kolejki, a na pewno ktoś się znajdzie
Rozszerzeniem też byłbym zainteresowany do CDTV i przełącznikiem, ale jak kupię Apollo to kasy nie starczy.
[#27] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #24

Jak najbardziej, to będę czekał na info. Przynajmniej będę miał na czym zrobić timedemo w Quake dla 68040


Ok to rezerwuję Tobie... teraz poszukam dyskietki (bo pamiętam ze apollo miało taki dysk ze sterami czy jakimś softem - potem zainstalowałem już z aminetu nowszą wersję - aaaa... był tam chyba map rom czy coś takiego) - ciekawe, czy jeszcze dobra... bo ostatnio testowałem ok 100 dyskietek i ani jedna się nie czytała ze starych pudełek, ale co ciekawe na PC pod 720 KB niektóre dały radę. Pudełka do tej karty już chyba nie mam choc wiele lat chomikowałem w szafce , ale jeszcze poszukam w weekend...
[#28] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #23

Mam pytanie. Dlaczego pozbywasz się A1200 i jej części? Pytanie to gnębi mnie od pierwszego wpisu o tej decyzji. Dlaczego? Co jest powodem takiej decyzji? Powiem tak. W 1996 roku miałem A1200 w wieży Ebox, do tego Apollo 1240/40 16MB pamięci i twardy dysk 1,7GB i jakieś jeszcze pierdoły. W szale niesamowitego rozwoju komputerów PC, sprzedałem wszystko (choć z wielkim żalem) razem z całymi rocznikami prasy amigowej. Mija już prawie 20 lat od tej decyzji i muszę powiedzieć, że po około dwóch latach od sprzedaży, najbardziej żałowałem pozbycia się właśnie Apollo i towerki. Samą Ami jakoś mniej. Może dlatego, że wiedziałem, że kiedyś do niej wrócę. Stało się to jednak dopiero po jakichś 12 latach od sprzedaży tamtej. I niestety teraz mam w desktopie i z kartą M-Tec 030. I chcę Ci powiedzieć, że do teraz mam problem (z różnych względów - rodzina, praca, zarobki i inne), aby wrócić do Apolla, pomimo że chcę tego w jakiejś przyszłości dokonać.
I tu nasuwa mi się tylko jedna, jedyna odpowiedź. Sprzedajesz bo chcesz lub pilnie potrzebujesz kasę na coś innego. Jednak przemyśl to jeszcze na poważnie. Później już będzie dużo trudniej wrócić do takiej konfiguracji. A600 mimo wszystko Cie ograniczy.
[#29] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@diecast64, post #28

Szkoda by leżała w szafie, wolę by miał ją ktoś kto będzie ją włączał. Ja jeśli już korzystam z WB to pod UAE a i tak mam szczęście bo do dziś dnia dwie amigi pracują profesjonalnie w studio lokalnej blokowej TV w piwniczce, dzielnie wyświetlając komunikaty od prawie 20 lat. Do tego potrzebuję A600 gdzie generuje dyskietki samoodpalające się na nich. Ale nic więcej na ami nie robię. Dlatego być może rozbuduje tę jedna A600 która ze względu na brak miejsca jako jedyną mogę gdzieś na stałe ustawić. Jak piwniczne Ami podmienię na PC i znajdzie się chętny na tak zasłużone kompy (wygenerowały mi przez te 20 lat połowę kwoty na mieszkanie z sąsiednich sklepów reklam) - to też je odpalę komuś, niech dalej pracują. Rozumiem nostalgię... ale czy nie lepiej by te Amigi dalej komuś intensywnie służyły? U mnie są "szafowe"... Ja przy ami zostanę swoją sześćsetką - mi najbardziej podobająca się Amigą. Kiedys dodam jej turbo, a kto wie może i grafike zrobie w imagine... kto wie. Po prostu mi styka. A znając siebie zrobię z niej jakiś komercyjny projekt jeszcze... Może będzie wyświetlac plansze na wystawie jakiegoś sklepu o ironio sprzedającego gry PC i PS3 :) ?
[#30] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@flops, post #26

Jak ktoś się znajdzie na całość, to ja oczywiście usunę się z kolejki, a na pewno ktoś się znajdzie
Rozszerzeniem też byłbym zainteresowany do CDTV i przełącznikiem, ale jak kupię Apollo to kasy nie starczy.


do tej ami to jeszcze droga długa, 2 lata już ją podmieniam, ale zawsze mi się nie chce dokończyć PC - TV . To już bodaj trzecie wakacje kiedy mówię teraz to zrobię... Ale w końcu zrobię bo nie mam kluczy do piwnicy pełnej skarbów i zawsze muszę na lokalnego technika czekać by coś zmienić, więc PC na zdalnej smyczy będzie tu dobrym wyborem. Mam już modemy i routery, brakuje tylko parcia na konfigurację. Ami więc dzielnie chodzi sobie dalej z dyskietki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem