kategoria: A1200
[#31] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #25

Jeśli taka możliwość istnieje zapisałbym się na A600HD, niespełnione marzenie z początku przygody z Amigą

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 21:37:58 przez iZi
[#32] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #29

zastanów się dobrze!!
warto zmienić procesor!!
http://www.amibay.com/showthread.php?62749-Apollo-1260-66mhz-32mb-ram
[#33] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #25

rozszerzeniem elboxu do 3MB oraz Tomsowym przełącznikiem KS 1.3- 3.0


Kupuje jak jest taka możliwość
[#34] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@Skiba, post #33

Panowie przepraszam za opóźnienie w teście , ale rozumiecie - wakacje... nie wyszło w ten weekend popodłączanie Amigi. W przyszły będę miał więcej wolnego jak pociechy pojadą na wczasy... W międzyczasie dodam, że wątek miał być tylko oszacowaniem co jest warta Amiga, a zasypaliście mnie ofertami na prv... Muszę to wszystko przemyśleć, ale nie chcę zawieść najbardziej "napalonych". Po prostu nie chcę sprzedawać nic bez testów w tym szacownym gronie. Musze być pewien , że wszystko działa i odpala.... Dlatego poproszę jeszcze o czas...Śpioch

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 03:53:59 przez xtro
[#35] Re: Ileć waratś jest Amigo?

@xtro, post #34

Tą "czterdziestkę" to sam bym przytulił, ale widzę że już się kolejka ustawiła:) Szkoda że sprzedajesz. Ja sam opyliłem lata temu A1200 z dopałką za jakieś śmieszne pieniądze (500 czy 600 PLN), a po paru latach szukałem i powiem szczerze, że kupiłem zdecydowanie gorszą sztukę. Gdyby nie to że po okazji kupiłem płytę ESCOM, to już chyba bym tej Ami nie miał. Póki co stoi i zbiera kurz, bo nie mam kiedy obudowy dokończyć. Jednak nawet mi przez myśl mi nie przeszło, żeby sprzedać:)

edit, bo zapomniałem o najważniejszym:
Ja bym to wycenił tak. Amiga jak z myszą, działającym flopem, kompletną obudową (trapdoor) itp. 300PLN, dysk/cf z postawionym systemem - do 50PLN, turbo na 040 z ramem między 700 a 1000, bo to zależy od ciśnienia kupujących. Słowem jak już koniecznie uparłeś się sprzedać, to licytacja i wszystko oddzielnie, bo znaleźć kupca na zestaw będzie ciężko, a na pewno potrwa to dłużej.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 16:51:55 przez Red_Bullet
[#36] Ile warta jest Amiga?

@iZi, post #31

Przepraszam, że się czepiam, ale - w imię wszystkiego co święte - skąd taki tytuł wątku? "Re: Ileć waratś jest Amigo?"? Po jakiemu to jest?!

EDIT: Pardon, chciałem odpowiedzieć na pierwszy post, a odpowiedziałem na trzydziesty pierwszy.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 17:49:21 przez recedent
[#37] Re: Ile warta jest Amiga?

@recedent, post #36

OK Panowie, ponieważ w tzw międzyczasie minęło sporo dni, a ja dopiero teraz zajmę się testowaniem Amigi. Dostałem kupę ofert od Was na priva i trudno mi kogoś wybrać. Dlatego wystawię osobne dwie aukcje i potem jeszcze dwie na:

1. Apollo 1240/33 16MB
2. A1200 + 1 MB fast pcmcia + karta wifi PCMCIA (nowa , ale na 100% nie moge powiedzieć czy z Ami będzie chodzić) + HD CF 4GB + CD-ROM + Joystick + zewnętrzna stacja dysków + oryginalne oprogramowanie z instrukcjami i nawet kawałkiem pudełka wydania na PL (jedne z pierwszych oryginalnych softów w PL) - Deluxe Paint IV , Deluxe Video III, Photon Paint, Ami Text Pro, Super Memo i co tam jeszcze znajde + kabel RGB - EURO + monitor LCD Natcomp 14' i do tego zewnętrzny tuner TV z pilotem przez który można podpiąć czinczem Amige.

3. CDTV (sama jednostka centralna) + DF0: (black oryginalna) - bez klaw i myszki + Caddy, wbudowany przełacznik KS 1,3-3.0 i wbudowane rozszerzenie chyba Toms dajace ogólnie pamięć 1MB Chip + 1,8 fast RAM

4. A600 w KS w wersji dającej możliwość podpięcia HD bodaj xx.300 plus joystick.

Jak tylko opisze aukcje dam je tu w linku.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 00:15:32 przez xtro
[#38] Re: Ile warta jest Amiga?

@xtro, post #37

Sorki, ze sie podpinam, ale mam pytanko odnosnie wartosci - chodzi o cos takiego jak oryginalne styropiany do starego kompa (atari 65xe). Ile takie cos moze byc warte? Kilka osob pytalo mnie, ile sobie za takie zycze, a ja w sumie zglupialem, ze dla kogos przedstawia to byc moze wieksza wartosc niz samego komputerka. A moze mam zrobic aukcje na same styropiany? Gdyby chodzilo o mnie to dalbym to komus nawet za darmo, ale akurat kompa ze styropianami na sprzedaz dal mi chwilowo bezrobotny kumpel, ktoremu bardzo zalezy, zeby sprzedac calosc jak najdrozej...
[#39] Re: Ile warta jest Amiga?

@lysyzastary, post #38

Wystaw całość od złotówki na Allegro - rynek pokaże ile to jest warte - poza tym za Atari ze styropianami dostaniesz prawie na pewno więcej niż oddzielnie poszczególne graty.

PS. Niedługo ludzie zaczną sprzedawać lewy i prawy styropian oddzielnie...
[#40] Re: Ile warta jest Amiga?

@recedent, post #36

Witaj. Nie wiem po jakiemu to, ale według mnie jest to jakiś język staropolski.

Po analizie Googla, można znaleźć więcej takich tekstów:

1. Tłumaczenie Biblii księdza Wujka: link.

2. Tu jest podobne tłumaczenie, jak nawet nie to samo: link

3. Znalazłem czyjś blog i też jest pisany tym samym językiem: link

A może nasz kolega Ender by się wypowiedział jako polonista ?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 10:40:14 przez gilban
[#41] Re: Ile warta jest Amiga?

@gilban, post #40

Pierwsze zdanie zapisane po polsku brzmiało: Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj. Znaczy mniej więcej to: Zostaw, kochanie, te żarna, teraz ja pokręcę...
Te słowa wypowiedział Czech Boguchwał Brukał do swojej żony.
Być może to zdanie: Ileć waratś jest Amigo? wypowiedział ten sam Czech Boguchwał do swojej kochanki/przyjaciółki i oznaczało ono: nie wiem kobieto czy jesteś dla mnie więcej warta niż moja żona.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:05:27 przez Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem