kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 i bateria na płycie głownej
Witam!
Ostatnio kupiłem sobie A2000 i planuje sie o nia troszke zatroszczyć, widziałem jeden filmik na youtube w którym gosciu pierwsze co zrobił po zakupieniu tego modelu wywalił akumulator z płyty głownej.
Wiec moje pytanie kieruje głownie do uzytkownikow A2000, czy usuniecie baterii wpływa w jakimkolwiek stopniu na prace komputera?
[#2] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Geeman, post #1

I tak i nie, bateria jest odpowiedzialna za podtrzymanie i zapamiętanie ustawionej przez nas daty i godziny w systemie.
Wymień na coś takiego, nie będziesz się martwił o powódź elektrolitu.
Nie zapomnij o odpowiedniej diodzie.

Więcej informacji tutaj
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 14:11:58 przez Skiba
[#3] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Skiba, post #2

Czyli na początek sie jej pozbede zeby mi nie żarło płyty
Dzieki
[#4] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Geeman, post #3

Jak się będziesz pozbywał to przylutuj tam dwa kabelki w różnych kolorach tak do 30cm długości. Potem kupisz gdzieś dowolny akumulator dolutujesz do kabelków i podepniesz do plastików pod przednim panelem. Nawet jak kiedyś pocieknie to nie na płytę główną. Nie mam fotek ale wzorowałem się na cudzym pomyśle a link do tego rozwiązania ktoś podawał tutaj na forum.


Pozdrawiam
[#5] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@RadoslawF, post #4

w sumie dobty pomysł z tymi kabelkami, kiedy wymieniałes baterie u siebie wlutowałes tez diode? czy sama bateria wystarczy?? oczywiscie o podobnych parametrach:)
[#6] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Geeman, post #5

Kupiłem akumulatorek, pierwszy jaki znalazłem w okolicznym sklepie. Po co robić prowizorkę którą po dwu czy trzech latach trzeba będzie wymieniać ? Skoro masz miejsca na dowolny gabarytowo akumulator.


Pozdrawiam
[#7] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@RadoslawF, post #6




Taki tez wejdzie?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 17:20:29 przez highend
[#8] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@highend, post #7

Nie. O dwie cele za dużo.


Pozdrawiam
[#9] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Skiba, post #2

Ja polecam podobne rozwiązanie ze sklepu RetroAmi. Wystarczy wlutować i założyć baterię. Nie trzeba pamietać o diodzie, bo już tam jest. Tylko mają delikatnie inny rozstaw, ale da sie je dogiąć tak aby weszły w otwory na płycie (przynajmniej w A3000 rozstaw nie pasował idealnie).
[#10] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@glichtanski, post #9

o! to jest dobra opcja, mozna to montowac niekoniecznie w miejsce starej baterii, tak jak pisał kolega wyzej, dolutowac 2 przewody i wywalic to gdzies na przód lub bok.
[#11] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@Geeman, post #5



Kabelki po co pomysł

Bateria



Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 15:22:21 przez micromars
[#12] Re: Amiga 2000 i bateria na płycie głownej

@micromars, post #11

Musze sie w koncu zajac ta bateria, narazie stara wywalilem i jakos zapomnialem o tym zeby zamontowac nowa. Musze przyznac ze w takim wydaniu z tym adapterkiem wyglada to bardzo estetycznie. Musze to gdzies znalezc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem