kategorie: A1200, A600, Sprzęt
[#31] Re: PCMCIA SRAM + Ethernet + microSD

@amizet, post #30

Są porty szeregowe na clockport.

Aminet i Amigakit

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 19:02:27 przez sanjyuubi
[#32] Re: PCMCIA SRAM + Ethernet + microSD

@sanjyuubi, post #31

Ale przecież wiem o tym, chodziło mi od samego początku o to że jak wyjmie się kartę z portu pcmcia i położymy koło Amigi 500, to do niczego jej nie wykorzystamy, Ale jeśli port clockport na karcie pcmcia działał by In&Out czyli w Amidze 600/1200 kartę używamy w gnieździe pcmcia, a w innych Amigach podpinalibyśmy ją do gniazda clockport.

Ale jeśli zrobienie karty Ethernet przez clockport jest problematyczne to jeśli na karcie był by port serial a przez niego moduł Ethernet na clockport. Tylko to nie był by Ethernet na clockport tylko Ethernet na serial przez clockport.

Lecz strim_ już wcześniej napisał że nie ma zamiaru wprowadzać takich zmian.
[#33] Re: PCMCIA SRAM + Ethernet + microSD

@amizet, post #32

Początkowa wersja Sakury miała posiadać flashrom do programowania układu xlink. Przecież te układu mogą tak działać w trakcie uruchomiania wgrywa się do nich odpowiedni wsad, ale kolejnych wersjach wyeliminowałeś to rozwiązanie.


Nie przypominam sobie szczerze mówiąc, aby kiedykolwiek był planowany flash w tym celu . Prototyp miał mieć jakiś NVSRAM/EEPROM/Flash na CIS. I pierwsza wersja faktycznie ma M48Z02 w tym celu. To zostało wyeliminowane i w układzie CPLD został zaszyty ROM, bo było wystarczająco dużo miejsca aby zmieścić w nim minimalistyczny CIS. Ale to nie ma nic wspólnego z programowaniem Xilinxa, tylko z wykrywaniem karty przez Amigę.

Zamiast napisać super wszyscy będziemy czekać na tą kartę, napisałem coś od siebie.


Wspaniale, doceniam, że napisałeś coś od siebie. Tylko, że ja też nie ukrywam kiedy jakieś rozwiązanie mi się nie podoba lub uważam, że ono nie ma sensu. Jeśli tak jest, to w miarę możliwości staram się wyjaśniać dlaczego uważam, że nie ma to sensu - mimo tego, że czasem pytający nie zadali sobie trudu zastanowienia, jak to o co proszą miałoby niby działać...

Ale jeśli port clockport na karcie pcmcia działał by In&Out czyli w Amidze 600/1200 kartę używamy w gnieździe pcmcia, a w innych Amigach podpinalibyśmy ją do gniazda clockport.


Jak już napisałem, to jest zupełnie nieopłacalne to zrobienia. Już taniej zrobić dwa osobne rozszerzenia.

Ale jeśli zrobienie karty Ethernet przez clockport jest problematyczne to jeśli na karcie był by port serial a przez niego moduł Ethernet na clockport. Tylko to nie był by Ethernet na clockport tylko Ethernet na serial przez clockport.


Nie za bardzo rozumiem jak to miałoby działać. Pewnie istnieją jakiś magiczne moduły Ethernet na serial, ale to brzmi jak strzelanie sobie w stopę. I jak ktoś chciałby sobie strzelać w stopę, to zawsze może kupić wspomniany wyżej port szeregowy na clockport i dopiąć do niego ów moduł we własnym zakresie.

Lecz strim_ już wcześniej napisał że nie ma zamiaru wprowadzać takich zmian.


Specyfikacja karty nie jest wyryta w kamieniu, po to jest ten wątek. Pomysły, które nie wydłużą czasu developmentu do nieskończoności są warte rozwagi. W niektórych przypadkach jednak więcej sensu ma zrobienie w przyszłości innego, osobnego rozszerzenia, żeby zadowolić osobną grupę użytkowników, zamiast robić jedno rozszerzenie które próbuje zadowolić wszystkich. Np. nie wykluczam zrobienia kiedyś karty na clockport, być może będzie miała nawet Ethernet, ale to nie będzie ta karta, nad którą myślimy teraz.
[#34] Re: PCMCIA SRAM + Ethernet + microSD

@strim_, post #33

Chciałem po prostu się dowiedzieć czy to racjonalne rozwiązanie ale uświadomiłeś mnie że lepiej jest zrobić kilka kart.

strim_ nie zapominaj że ty też kiedyś byłeś nobem.
[#35] Re: PCMCIA SRAM + Ethernet + microSD

@amizet, post #34

Racjonalnie to wygląda tak, że lepiej zrobić mały moduł na clockport, jak wspomniał już strim, taki moduł jest (RR_NET), tylko sterownika brak. PCMCIA ma spora przewagę jeśli chodzi o szerokość szyny i pulę adresów, clockport ma tylko 16 adresów, a wiele układów ma nierzadko więcej rejestrów. Podłączanie osobno modułu przez clockport wymagałoby oczywiście napisanie osobnego sterownika, a w przypadku PCMCIA istnieje prawdopodobieństwo na wykorzystanie istniejącego sterownika cnet.device.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem