kategorie: A1200, A500
[#1] Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1
Witam Was serdecznie,

Po latach wróciłem do Amigi... przyznam, że bardzo wiele zapomniałem - również nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazw pomniejszych programów z których korzystałem... ale do rzeczy.
Poszukuję zegarka LCD, którego używałem na Amidze 500 oraz 1200, WB 3.0/3.1.
Nie pamiętam nazwy - był to zegarek LCD z ciemnymi cyframi, z jasnoszarym tłem. Chyba były godziny, minuty i sekundy.
Niestety w Google nie jestem w stanie niczego odnaleźć, próbowałem w Aminecie - ale też jakoś nie trafiłem na to co trzeba.
Czy może ktoś kojarzy ową aplikację?
[#2] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Nasedo, post #1

Pewnie na Aminecie się takowy znajdzie. Ja sam z zegarem walczyłem (chciałem mieć na górnej belce ładowany przy starcie systemu), wątek możesz prześledzić tutaj.
[#3] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Romlen, post #2

Właśnie w Aminecie nie znalazłem w ogóle zegarka takiego. Jeżeli był nawet zegarek cyfrowy, to albo w postaci znakowej, albo w postaci umieszczenia go na belce (jak w podanym przez Ciebie temacie) - natomiast jedyny o wyglądzie pseudo LCD znalazłem to był bardzo prosty i niezbyt piękny wizualnie.

Zegarek, którego poszukuję, był w podobnym stylu jak:


Miał (z tego co pamiętam) jednakową wielkość czcionki, nie wiem czy miał sekundy, czy nie... Czy naprawdę nikt niczego takiego nie pamięta? Ludziska, pomóżcie.
[#4] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Nasedo, post #3

Ja kiedyś w pędzie upiększania swojego WB przeszukałem aminet i... nic ciekawego nie
znalazłem. Oczywiście mógł mi jakiś ciekawy zegar umknąć ale póki co używam zwykłego
zegara z WB 3.9.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 21:10:33 przez Radek_Cz
[#5] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Radek_Cz, post #4

Ten zegarek bardzo przypominał mi ten z poniższego obrazka. Jedyne co znalazłem najbardziej przypominające, więc przepraszam za jakość

[#6] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Nasedo, post #3

We wrześniowym numerze Magazynu Amiga z 1997 roku był artykuł o upiększaniu blatu. Był tam zegarek, jakiego potrzebujesz. Nie pamiętam, czy było napisane skąd go pobrać, ale może był razem z jakimś pakietem.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 07:04:57 przez glichtanski
[#7] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@glichtanski, post #6

Gratuluję fenomenalnej pamięci. Faktycznie, we wrześniowym numerze Magazynu Amiga z 1997 roku odnalazłem rzeczony artykuł.
Dla tych, którzy zechcieliby spojrzeć na ten zegarek, a nie mają dostępu do MA, prezentuję zrzut ekranu. Zegar znajduje się na górze ekranu.
Czy ktoś może już kojarzy?

Poniżej podaję link do serwisu wrzuta.pl
http://nasedo73.wrzuta.pl/obraz/aQIjBQCD0j4/amigamag

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 11:09:49 przez Nasedo

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 11:10:24 przez Nasedo
[#8] Re: Zegar LCD - WB 3.0 / 3.1

@Nasedo, post #7

Gratuluję fenomenalnej pamięci.

Eee tam. Po prostu to jedyny egzemplarz MA, który ocalał z czasów mojej młodości. Przeglądałem go tyle razy, że pamiętam co było na zdjęciach w tym artykule
I ta tapeta z dziewczyną na wrotkach...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem