[#31] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@RadoslawF, post #30

No to pokaż mi Pan do kupienia Blizzarda 1230 III lub IV /40MHz 128MB RAM za 750zł.
Link na forum proszę.
[#32] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #1

[#33] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@_arti, post #32

Big thx Arti. Teraz wiem, że w przypadku ACA 1230/40MHz jest ogień na obu tytułach :) . Teraz tylko sprawdzenie, czy dużo stracę z szybkości przy słabszych konfigach. Myślę, że tutaj chyba megaherce się liczą.

Pozdrawiam Azz
[#34] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #33

Możesz zapolować na najsłabszą ACA z 68020 i dać do przerobienia Dez3. Wyjdzie najtaniej, a różnicy w wydajności nie zobaczysz pomiędzy ACA 1230 40MHz (przynajmniej w 95% wszystkich gier i aplikacji).
A jak nie chce Ci się szukać, to polecałbym najnowszą ACA, a później dołożenie koprocesora szeroki uśmiech
[#35] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #31

Teraz pytanie gdzie i za ile kupię analogicznego blizzarda (też ze 128MB RAM)?


No to pokaż mi Pan do kupienia Blizzarda 1230 III lub IV /40MHz 128MB RAM za 750zł.


Linka na forum to może żądać poważny dyskutant a nie taki który nie pamięta co sam pisał w swoim poprzednim poście.


Pozdrawiam
[#36] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@RadoslawF, post #35

Linka na forum to może żądać poważny dyskutant...


Przypuszczam, że żaden dyskutant, mający inne od Twojego zdanie, nie będzie dosyć poważny.

Jesteś jak Kato Starszy, tylko zamiast Kartaginy masz karty ACA. (hint dla tych co nie kumają z Kato Starszym).

Zawsze można również podkręcić wersję ACA1232 25MHz do 33 lub 40MHz (wersję z prockiem ceramik-gold) - minusem jest utrata gwarancji.
[#37] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@ITU, post #36

Przypuszczam, że żaden dyskutant, mający inne od Twojego zdanie, nie będzie dosyć poważny.


Źle przypuszczasz.
Ja po prostu odpisałem na jego tekst o możliwości kupienia Blizzarda 030 a nie o kupieniu go za cenę karty ACA.


Pozdrawiam
[#38] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #1

Mam ACA1230/56MHz i Blizzarda IV.
Stara ACA działa jak Blizzard podkręcony do 62MHz.
Przy ACA (przynajmniej starej) warto mieć też ROM 3.1 w Amidze, wówczas po starcie widzana jest całą pamięć, bez instalacji ACATune.

Tutaj porównanie pręskosci wszystkich ACA:
http://wiki.icomp.de/wiki/ACA1232

Dla porównania Blizzard IV ma do 10MIPS i około 9000 - 9500 dhrystone.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 00:33:46 przez tom256
[#39] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #33

Dzień dobry,
Pozwalam sobie podesłać link do filmiku prezentującego rozgrywkę w obydwu wspomnianych grach (aczkolwiek sama rozgrywka nie jest porywająca - w przypadku Frontiera zapomniałem klawiszologii, a Atrain nigdy nie grałem) plus parę innych wektorówek jak i gier fpp.
https://www.youtube.com/watch?v=pwPtYhBDxE4&feature=youtu.be
Pozdrawiam,
Zbylu
[#40] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@zzielinski, post #39

Flops i ITU:

No właśnie skłaniam się z stronę ACA z jakąś 020 i może 33MHz, albo najsłabszą i podkręcić. Czekam na przesyłkę od Quada czyli ACA 1232/40MHz. Awizo zostawił mi menda listonosz w piątek mimo, że cały dzień ktoś w domu był :/ . Dopiero w poniedziałek odbiorę i potestuję. Obawiam się, że może mi się spodobać i wezmę najsilniejszą wersję.... . :) .


Tom256:

Dzięki za ten link. Aż wstyd, że tego nie znalazłem. Rzeczywiście daje to jakieś pojęcie, zwłaszcza przy wyborze modelu ACA.

zzielinski:

SUper, że Ci się chciało i że nagrałeś. Niestety niewiele z tych filmików wyniosłem . We Frontku wszystko ładnie pokazałeś, tylko jak się uniosłeś statkiem i przełączyłeś na widok tylni wystarczyło nacisnąć enter i trzymać - odpalenie i przyspieszanie silników .

Co do A-Train to sprawa trudna, bo odpaliłeś grę w trybie lowres. W katalogu z grą masz plik "A-train Hires" i ten trzeba było odpalić :) .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 00:17:32 przez Azzorek
[#41] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #40

W takim razie zapraszam raz jeszcze, tym razem do obejrzenia nowego filmiku - tym razem udało mi się "wystartować" we Frontierze :).
Link: https://www.youtube.com/watch?v=-VprFofADFA&list=UUln0gnoHmFVq6REE54IOm4Q
Niestety, nie nagrałem A-train w Hiresie, mam tę grę uruchamianą poprzez WHDLoad, nie mogłem w tym trybie włączyć ww. gry...
Pozdrawiam,
Zbylu
[#42] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@zzielinski, post #41

Dzięki teraz to co innego OK .

Sprawdziłem jak działa moją A1200 z ACA 1232 33MHz (Quad jeszcze raz dzięki ).

Powiem wam tak. A-Train w Hiresie działa zadowalająco, spokojnie można grać.
Duży cios natomiast był od Frontiera. Polatałem sobie nad bazą z polecanego przeze mnie scenariuszu, zwłaszcza w chmurach. Tutaj gra jest jak dla mnie niegrywalna. Gdybym miał misję bombardowania na planecie to nie byłbym w stanie trafiać w statki - chyba, że fartem :( . Nie wiem czy Frontier wykorzystuje koprocesor, bo karta Quada go chyba nie miała. Sprawdzę u Ciebie Arti na SACPie jak to chodzi na 40MHz z koprocem raz jeszcze.

Pozdrawiam,

Azz
[#43] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #42

Ale skąd pomysł, że mam koproca w ACA? ;) Mogę ci nagrać, jak chodzi na A600 z Furia 020/28Mhz i koprocem ale nie sądzę, żeby ta gra korzystała z niego.
[#44] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #42

Gra nie wykorzystuje FPU, żeby w pełnych detalach grać w miarę ok, to chyba potrzebne min. 68040 40MHz. Na B1230 50MHz z FPU chodzi podobnie jak na ACA 1230 40MHz. Może uda mi się w nocy odpalić na 68060 66MHz i nagrać filmik z działania (tak tylko, żeby sprawdzić, czy na pewno na 68060 płynnie chodzi, czy przypadkiem nie ma wypełniania i rysowania linii na Blitterze).
[#45] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@flops, post #44

Ja pamiętam, że u mnie na 68060 chodziło to fajnie. Jeśli możesz sprawdź Flops dla pewności.

Pozdrawiam,

Azz
[#46] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #45

Na 68060 66MHz Frontier zapycha na pełnych detalach. Na 68030 50MHz da się grać, ale przyrywa. Za niedługo wrzucę filmiki.
A1200 B1230: https://www.youtube.com/watch?v=C0A7dyBEXG0
Na końcu coś się przywiesiło.
A4000D 68060: https://www.youtube.com/watch?v=IDv28_cyzso

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 20:09:58 przez flops
[#47] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@flops, post #46

Widzę, że masz polską wersję Frontiera zrobioną przez SOBOT . Tutaj masz wersję oryginalną, nie piraconą, spolszczoną od początku do końca przeze mnie . Podobno moja wersja jest dużo lepsza i spolszczona sensownie. Niestety nie ma polskich literek.

Frontier Elite II PL by Azzorek

Możesz pobrać ten plik tylko jeśli posiadasz oryginalną wersję gry wraz z manualem. Ponieważ zabezpieczenie nie jest zdjęte, książeczka manual będzie potrzebna do sprawdzenia liter z zabezpieczenia. Jeśli manual ci się zniszczył, można w sieci znaleźć.

Pozdrawiam,

Azz

P.S.

Swego czasu zabiegałem u samego Brabena, czy mogę opublikować na PPA w dziale rodzynki moją wersję. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi :( . DLatego jak się uruchamia gra z dyskietki jest info o oryginale itd.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 22:07:05 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 22:07:23 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 22:08:58 przez Azzorek
[#48] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #47

Mam oryginał, z dużą mapą galaktyki Tańczący banan
Chwilowo leży na regale i czeka na przyzwoitą półkę, żeby stanąć obok Another World. Frontier jest genialny, oryginalny Elite z 1984r też. Na YT są fajne wywiady z twórcami. Jedna dyskietka i tak ogromna galaktyka z planetami itd.
Oryginalny Elite za free

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 09:08:41 przez flops
[#49] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@flops, post #46

No kto jak kto, ale ty nie umiesz wstawić linków? Połamałem sobie palce na iPadzie
Frontier na 060 chodzi jak jakaś gra na Playstation szeroki uśmiech
[#50] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@flops, post #48

Mam takiego Frontier w originale ile to może być warte? nie wiem czy jest mapka. Pudełko i dyskietki są.
[#51] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@_arti, post #49

Na szybko edytowałem i zapomniałem o linkach... Trzeba mnie poprawić i dodać linki. Sorry spalam się
Spokojnie można poniżej 100pln kupić jak się poszuka, ale ceny takich klasyków idą w górę i to się szybko zmienia. Też zależy od stanu pudła i reszty i czy na są wszystkie rzeczy, które były w oryginale.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 09:29:18 przez flops
[#52] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@flops, post #51

To jednak nie Frontier tylko Whale’s Voyage, teraz byłem poszukać, jak na razie znalazłem pudełko i instrukcje w stanie średnim dyskietki pewnie też gdzieś znajdę. Kiedyś mi kolega tą gre pożyczył i została już u mnie z tego co pamiętam on grał w to A-600 1mbchip i trochę mu się to wlekło i dlatego też gra została już u mnie.
[#53] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@amizet, post #52

Jeśli już o Frontierze mowa to tutaj możecie obejrzeć moją kolekcję gier z serii Frontier Davida Brabena. Nie mam Elite bo nie mam sentymentów, natomiast Frontier bije Elite o całe milenium, nie tylko grafiką ale i możliwościami.

Ostatnia wersja Frontiera to Frontier First Encounters, który został ostatecznie wydany tylko na PC w 1995 roku. Mam tutaj białego kruka (nawet na eBay) w postaci boksowej wersji Z USA, która ma czadowe pudełko z trójwymiarową łapą kosmity. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko polskiego wydania Frontier First Encounters (inny box i książeczki po polsku).
Co do Frontier Elite II to mam wszystkie jakie wyszły czyli:

- wersje amigowe: dyskietkową i dla CD32
- wersje PC dyskietkową i CD
- wersję dyskietkową dla Atari ST

Drugi mój fioł to A-Train . W tym albumie macie również moją kolekcję. Brakuje mi tylko wersji dla Macintosha. Tutaj też jest biały kruk w postaci pełnego BOX w świetnym stanie gry AIV Network$ (A4 Networks), która jest wiernym kontynuatorem poczciwego A-Traina znanego z Amigi.

Linki:

Kolekcja: Frontiery i A-Train
Frontier First Encounters - full USA version

Miłego oglądania!

P.S.

Obecnie kończą się beta testy gry Elite Dangerous link (podobno następca Frontiera). Choć robi go Braben to jakoś nie widzę aby śpieszno mu było do umożliwienia latania nad planetami i lądowania na nich. Mam nadzieję, że nie wyjdzie kolejny klon Elite :( .

Pozdrawiam,
[#54] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #53

Nie zła kolekcja musisz lubić te gry.
[#55] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #53

Widzę, że popełniłeś też spolszczenie do Frontier First Encounters- brawo OK
[#56] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@BULI, post #55

Tak w sumie to kilka spolszczeń. Polscy maniacy tej gry byli wybredni, a wszystkie zmiany konsultowałem na forum Frontiera, które niestety od długiego czasu nam się wywaliło :( . Może wreszcie Sick postawi je na nogi.

Generalnie powstały takie moje spolszczenia:

Frontier First Encounters:

- Full PL (wszystko jest po polsku)
- Semi-PL (nazwy statków, rangi i nazwy portów kosmicznych pozostały po angielsku)
- Full PL wersja OpenGL (podrasowana wersja FFE, jest olbrzymia różnica w grafice na plus link link2 link3 link4)

W wersji openGL pulpit można też mieć oryginalny, tylko wtedy trochę pixeloza kłuje.

Jest też wersja FFE Direct3D zrobiona przez Rosjan. Grafika jest jeszcze lepsza, jednak sama gra ma jakieś bugi, które mnie tak wkurzają, że wolę niezawodną wersję OpenGL. Może ktoś by przeniósł port tej gry na Amigi PPC z OS3x OS4x i MorpOS?

Frontier Elite II

- full PL w wersji na Amigę.

Zostało mi w sumie tylko spolszczenie wersji PC. Wersję Atari przemilczę bo i tak nie będzie zainteresowania.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:11:18 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:15:24 przez Azzorek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem