kategoria: CD32
[#1] Naprawa kontrolera dysku Promodul
Witam.
A wiec po wielu wielu próbach odpalenia promodula z dyskiem nie widzi go .
W czasie walk zdarzyło mi się zdobyć nawet dyski HD wymienione w instrukcji że działają na 100%. Po odpaleniu amigi z kombinacją myszy L+P nie widzi dysku , jak rozumiem powinien tam być bez względu na operacje programowe związane z elsat.device itp .
Może ktoś naprawiał kiedyś to lub może podpowiedzieć który układ wymienić itp.
Pozdrawiam .
[#2] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #1

Dyski/partycje w bootmenu widoczne są dopiero po zastosowaniu programu Hdtoolbox lub podobnego.
[#3] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Norbert, post #2

Dyski nie są widoczne, widoczne są partycje (nie muszą być sformatowane).


Pozdrawiam
[#4] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@RadoslawF, post #3

Nie sa widoczne jesli nie ma RDB.
[#5] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Norbert, post #4

Bez RDB dla Amigi tych partycji nie będzie. Ale miałem wrażenie że rozmawiamy i partycjach Amigowych. Myliłem się ?


Pozdrawiam
[#6] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@RadoslawF, post #5

mowa o widocznosci partycji w bootmenu.
[#7] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Norbert, post #6

No zobacz a zdawało mi się że to ty pisałeś o widoczności dysku/partycji. Ale pewnie znowu się mylę.


Pozdrawiam
[#8] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@RadoslawF, post #7

Gdzie?
[#9] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Norbert, post #8

Nr.2


Pozdrawiam
[#10] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@RadoslawF, post #9

Dyski/partycje nie beda widoczne w early menu bez wczesniejszej obróbki w hdtoolbox lub czyms podobnym
[#11] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Norbert, post #10

Dyski nigdy nie będą widoczne w tym menu.


Pozdrawiam
[#12] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #1

Z tego co pamiętam był na dyskietce dodatkowy program zdaje się transformer który przygotowywał dysk, kartę cf do pracy z Promodule.
[#13] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #1

Na początek poczytaj moją wypowiedź przy okazji tematu.

Narzędzia do partycjonowania nie zobaczą dysku z ProModule chyba że je do tego zmusimy. Wyjątkiem są dedykowane przez producenta, czyli musisz mieć dyskietkę oryginalną. Jeśli nie, to też sobie można poradzić. Standardowy HDPrep obsłuży dysk jeśli ustawimy mu we właściwościach (amigowe menu -> informacje) parametry jak na załączonym obrazku:



Tam założysz partycje, ustawisz pierwszą DH0 jako bootującą i sformatujesz je. Wówczas to będą w bootmenu widoczne. Inaczej nie dziw się że tam nic nie widać. Sam kontroler najpewniej jest sprawny. Pamiętaj o ograniczeniu w kontrolerze do 2GB dla dysku, obojętnie jaki wsadzisz - zawsze nie dostaniesz więcej niż owe 2GB. I te 2GB możesz dzielić do woli. Przerabiałem to, masz mój link na górze.
[#14] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #1

podstawowa sprawa, tak jak ktoś napisał Ci w innym wątku który założyłeś odpal Workbench z dyskietki lub płyty i w CLI wpisz version elsat.device, jeśli dostaniesz object not found tzn. że problem jest sprzętowy, jeśli dostaniesz elsat.device xx to znaczy, że możesz działać dalej z partycjami i etc.
[#15] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Kilos, post #14

Zabrałem się jeszcze raz do dzieła instalacja udana i banalna. Nie działało prędzej bo sprzęt by wadliwy co zrobiłem :
-Wyczyściłem złącza krawędziowe i Ram
-wymontowałem oscylator od 6882
-przestawiłem w prace w trycbie synch,
-wylutowałem baterie
-zajebałem o podłoge całością

Zaczeło działać jak w reklamie i teraz rozumiem jak banalnie wygladało to z czym walczyłem jak ktoś miał sprawne Promodul nie miał takich jaj jak ja .
Wnioski
-Zjebany oscylator
-Nie sprawne złącze krawędziowe

Uwagi
-Jak ktoś ma WB3.1 na CD w wersji oczywiśćie dla CD32 to on się nie załaduje jeśli bedzie coś nie tak tylko uruchomi sie shell - tak jak by ktoś chciał wykorzystać stracony przez mnie czas .

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc wszyskim a zwłaszcza Kilos , Romlen

P.S ale ja i tak znalazlem plik elsat.device :)
[#16] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #15

myślę, że ostatni krok był kluczowy
dlatego warto było by powyciągać układy które siedzą w podstawkach i przeczyścić żeby ograniczyć kontakt z podłogą w przyszłości
[#17] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@Kilos, post #16

Mam jeszcze jeden objaw kiedy hd jest podlaczony i dziala system z kosci 8 mb widzi 6 a wsadzenie cd wywala system :)
Mam przeczucie ze Promodul jest sprawny 100 % , złącze krawędziowe 90 % ale stan złącza w amiga kole w oczy i pewnie to jest przyczyną .

Jeśli jest ktoś kto chce Promodul albo jest z 3miasta i ma chcęc sprawdzić czy z jego amiga cd32 działa to prosze o kontak . Ja nie zamierzam kupować kupować kolejnej cd32 .

Z chęcią oddał bym całość za tubo do 1200 którą mam dostać od mikołaja ,

Chyba że można przeprowadzić jakiś zabieg naprawczy . pocynować krawędzie itp . prosze o rade .
Pozdrawiam
[#18] Re: Naprawa kontrolera dysku Promodul

@sebachludz, post #17

Jestem z Gdyni i mam CD32 - jak chcesz mogę sprawdzić u siebie, czy działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem