kategoria: A1200
[#1] WHDLOAD invalid kick
dostaje komunikat po uruchomieniu "Banshee" i innych gier na AGE:
"'error during 'resload_LoadKick' invalid kickstart image 'devs:kickstarts.kick40068.a1200'

-kickstarty podmieniałem różne, oraz dumpowałem z samej amigi
- nazwe nadawałem jak w komunikacie

nie wiem co dalej..

p.s. whdload ver. 1.7.1

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 15:59:56 przez pabloz
[#2] Re: WHDLOAD invalid kick

@pabloz, post #1

Slave najnowszy??
Zobacz też na najnowszej wersji whdload czy jest to samo.
[#3] Re: WHDLOAD invalid kick

@pabloz, post #1

Podesłałem Ci kilka rzeczy na maila. Spradź pocztę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:00:31 przez Sir_Lucas
[#4] Re: WHDLOAD invalid kick

@pabloz, post #1

A masz w amidze ks3.1?
[#5] Re: WHDLOAD invalid kick

@Sir_Lucas, post #3

"kilka rzeczy" na mailu pomogło :))))
[#6] Re: WHDLOAD invalid kick

@pabloz, post #5

Można wiedzieć jakie rzeczy? Mam ten sam problem. Z kickiem 500 gry śmigają, a z 1200 dostaję właśnie taki komunikat.
[#7] Re: WHDLOAD invalid kick

@pabloz, post #5

Miałem i mam ten sam problem i nawet magiczny mail od Sir Lucasa nie pomógł w moim przypadku… aż w końcu poddałem się ;)
@pabloz a jakiego masz kicka w ami??
[#8] Re: WHDLOAD invalid kick

@zeter, post #7

pabloza chyba już nie ma z nami...
[#9] Re: WHDLOAD invalid kick

@nostrum666, post #8

A wiecie może w czym leży problem? Bo wydawało mi się, że na WinUAE wszystko na tych kickach mi działało.
[#10] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #9

Mam 2 nośniki z taką samą zawartością: 1. CF marki Kingston (dzieje się tak samo jak u Ciebie), 2. dysk 2,5" działa bezproblemowo. Mam wrzucony wbclassic z wb 3.1. Ponowne przegrywanie właściwych (tych których rzekomo brakuje, bądź są nieprawidłowe) plików na CF nie pomaga. Nie wiem w czym problem. Ostatecznie CF leży gdzieś na półce a korzystam z dysku. Najciekawsze jest, że zawartość CF (która wali informacjami o braku kicków) po przegraniu na dysk działa prawidłowo. Wniosek taki, że problem leży w karcie, a nie jej zawartości.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 08:35:05 przez misiek2
[#11] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #10

Faktycznie mam kartę CF Kingstona zamiast dysku. Dziwne jest to, że kick z A500 działa dobrze. To problem jest karta CF czy karta CF Kingstona?
[#12] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #10

Jak wkladam swoja karte cf do maca i odpalam ją z emulatora FS to jest wtedy ok - A moze u wina lezy w karcie aca 1221. Niestety nie mam innego fast do amigi wiec nie mam jak sprawdzic na innym configu. Ale z tą kartą to może tak być jak mówisz, w sumie emulator to nie Amiga i pod nim ta sama karta może działać bez problemu...
[#13] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #11

Wielu zachwala karty CF, ja mam mieszane odczucia. Większość kart działa, ale bardziej czy mniej poprawnie. Dlatego też korzystam z dysku. Spośród kart, które mam czy miałem występowały problemy typu nieprawidłowe pliki, brak plików, zwisy oprogramowania itp.
Takie problemy ponoć nie występują z kartami sd. Są do tego adaptery. Rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne zapewne w związku z wybrednością Amigi względem kart CF. Dana karta może działać na jednej Amidze, na drugiej są problemy. Chyba nie doszukano się związku konkretnego modelu a rewizja płyty głównej czy karta rozszerzeń, ale kto wie, może tu jest pies pogrzebany. Co do Kingstona to sprawa jest bardziej złożona, bo wydaje się, że te karty są produkowane przez przypadkowych producentów, a Kingston przykleja tylko swoje naklejki. Wielu chwali te karty, a u wielu one nie działają. Ja miałem w życiu ze 3 karty kingston z kwiatkiem ... i nigdy więcej. Tylko jedną z nich mogłem sformatować i względnie korzystać na Amidze. W pozostałych były problemy typu brak możliwości sformatowania czy znikające partycje po sformatowaniu. Zwykle w nich nawet nie doszedłem do kopiowania na nie systemu.
[#14] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #13

No, ale jak żyć? Niektórzy boją się normalnego twardego dysku bardziej niż diabeł wody święconej.
[#15] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #13

Trzeba będzie dorawać jakis stary 2,5 i przetestować. Dzięki w każdym razie za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
[#16] Re: WHDLOAD invalid kick

@zeter, post #15

Dodam, że mam jedną kartę Kingstona, która działa znakomicie link
Jest to jednak zbyt mała karta, aby służyła jako twardy dysk ma bowiem jedyne 512 mb. Jest to stara karta, bez kwiatka i jest stabilna jak skała. Poprzedni mój wpis jej nie dotyczył. Ta wydaje się idealna do tego celu poza wielkością. Służyła mi do testowania różnych systemów, później do przenoszenia danych poprzez pcmcia. Obecnie mam tam adapter sd to cf i korzystam z większej karty.
[#17] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #16

No ja mam system postawiony na tej z kwiatkiem... ;)
[#18] Re: WHDLOAD invalid kick

@zeter, post #17

No ja wymieniłem dysk 2'5 właśnie na kartę, bo w środku mam coraz mniej miejsca (scandoubler). Czy komuś działa to na karcie CF? Bo tez mam kartę ACA i nie wiem czy z nią coś kombinować.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 11:55:32 przez Jield
[#19] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #18

Używam kart CF Sandisk 4GB we wszystkich swoich Amigach. Działają bez problemu zarówno w A600 jak i w A1200 z WHDLOAD. Nie mam też żadnych problemów z PCMCIA - Sandisk działa bez problemu.
[#20] Re: WHDLOAD invalid kick

@Sir_Lucas, post #19

Ja Sandiska mam właśnie do PCMCIA i teraz nie wiem czy nie zamienić właśnie z KIGSTONem, który robi za dysk twardy.
[#21] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #20

Kingston nie działa w PCMCIA. Ogólnie mam wrażenie, że nowesze wersje Kingstona są sporo gorsze od tych sprzedawanych jeszcze kilka lat temu.
[#22] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #6

Macie ustawione maxtransfer partycji na 1FE00?
[#23] Re: WHDLOAD invalid kick

@sanjyuubi, post #22

Jejku, dzięki! U mnie pomogło!
[#24] Re: WHDLOAD invalid kick

@sanjyuubi, post #22

A umnie jak zwykle cos nie tak… jak wbije 1FE00 (enter) to i tak mi wyskakuje 0xffffff
[#25] Re: WHDLOAD invalid kick

@zeter, post #24

Daj 0x1FE00.
[#26] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #25

Też używam karty CF (SanDisk) do spółki z ACA1221 i nie mam żadnych problemów. Nawet nie zmieniałem max transferu (jest ustawiony na 0xffffff) i też nigdy nie rzutowało to na stabilność i wydajność systemu.
[#27] Re: WHDLOAD invalid kick

@nostrum666, post #26

Mam A1200 i ACA 1233. Miałem na pokładzie sandisk cf 4gb i zwisy niektórych gier i dem. Maxtransfer ustawiony na 1fe00. Miałem też od znajomego kilka sztuk Sandisk. Z jego sandiskami było wszystko ok. Widocznie mam pecha do cf.
[#28] Re: WHDLOAD invalid kick

@misiek2, post #27

A1200 i blizzard 30/50.Co prawda nie cf tylko sd sandiska w adapterze.Bez 0x1FE00 odpalal sie tylko system i naprawde male gierki. I to co dziesiąta.Wczesniej byl Kingston z kwiatkiem i tak samo bez 0x1FE00 kaplica
[#29] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #25

Sprawdze i dam znać ;)
[#30] Re: WHDLOAD invalid kick

@Jield, post #25

Nie wiem co robie nie tak ale nie przyjmuje mi tej wartości. Robie tak: wchodze w HdToolBox/Partition Drive - zaznaczam partycje - zaznaczam opcje advanced options, potem CHANGE… i tam zmieniam max transfer na 1xFE00 - ale po wcisnieciu enter zostaje poprzednia wartość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem