kategorie: A600, Sprzęt
[#151] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #150

No to teraz jest wampirek ;)
[#152] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #150

udostępnijcie gerbery to sie zamówi płytki !! jak bede miał działającą Vampire 600 to sprawdzę czy zadziała z nią mój adapter karty dla A500 .. i mała sugestia może zamiast
4x 74ALVT162245 zastosować 2x 74LVTH32245 ? zmiejszyło by to jeszcze trochę płytkę ... choć jak nie przekracza 10x10 to może być jak jest
[#153] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@abcdef, post #143

Ale co drogo, czemu mam robić taniej? sam zrób taniej i sprzedaj trzy razy drożej, wszyscy się ucieszą.

Jeśli karta na stronie autora projektu kosztuje 90 euro, czyli sam karta to jest koszt koło 50 euro reszta to należność za wsad do FPGA.

Jeśli ktoś sobie kartę poskłada sam i będzie chciał ją sprzedać za więcej niż to 90 euro, to jest nie poważy. Bo powinna być sprzedawana taniej, niż to 90euro. Bo do autora projektu za wsad do FPGA nie trafia nic.

Czyli karta powinna być sprzedawana za tyle ile kosztuje jej produkcja, plus wynagrodzenia dla operatora lutownicy. Jeśli utrzymanie operator lutownicy, wychodzi zbyt drogo to trzeba go wymienić na lepszy model, i ciąć koszty. Aby każdy mógł mieć nowe szybkie turbo.
[#154] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@amizet, post #153

Masz racje, rób i sprzedawaj , a warte jest tyle ile ktoś jest w stanie zapłacić. Ja dam za vampirka 100 euro
[#155] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@xtro, post #154

100eu to idealna cena ,wszystko powyzej kwalifikuje sprzedawce do odwiedzin u psychiatry
[#156] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@AssaAbloy, post #155

100E to cena przystępna, niestety my o tym nie decydujemy, możemy nie kupić a producent nie musi sprzedać a gdy przestanie produkować jesteśmy zdani na sprzęt z rynku wtórnego i odpowiednie ceny. Uważam, że twoje podejście nie jest do końca zdrowe, brakuje żebyś napisał płacę 100E i wymagam;) Najpierw sam odwiedź proponowanego przez siebie specjalistę.
[#157] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@tomko, post #156

Uwazac to ty se mozesz
[#158] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@amizet, post #153

Nie. Reszta to należność za szereg akcji związanych z załatwieniem PCB, elementów, pracą manualną (lutowanie, weryfikacja działania) oraz m.in. część należności za utrzymanie strony, załatwienie opakowania do wysyłki. Wsad jest dostępny na stronie (mowa o 0.1, 0.2 i 1.0 bazowanym na tg68) zupełnie ZA DARMO, a upgrade do phoenix (beta) z tego co widzę nie kosztuje użytkowników NIC więc skąd przypuszczenie, że reszta kwoty to należność za wsad?
Jeśli ktoś sobie kartę poskłada sam i będzie chciał ją sprzedać za więcej niż to 90 euro, to jest nie poważy

Niepoważny (nie+przymiotnik zasadniczo razem) - możliwe, zależy też jakie ma kanały dostaw. Kupując w PL (tak w Polsce) sam koszt zbudowania takiego urządzenia może wynieść 90 euro pomijając resztę w/w. Dlaczego? Bo jednak mamy dupowate kanały dostaw, a sprzedawcy dla bardziej egzotycznych zamówień doliczają większe marże. Stąd dla "taniości" trzeba posiłkować się alibabami, digikeyami itp. Z drugiej strony biorąc pod uwagę, że majsta nie pobiera ŻADNEJ prowizji za korzystanie z jego projektu to i tak karta jest ekstremalnie tania (zarówno do kupienia od kippera jak i ewentualnej budowie samemu) - wystarczy porównać ile zarabiają francuzi z polskim wykonawcom na HxC względem samych kosztów produkcji. Jest różnica? Ano jest. Czy ja komuś zabraniam wystawić po takiej cenie jaką uzna za stosowną? Nie. Wyceni za wysoko to rynek zweryfikuje opłacalność zakupu. Szczególnie, że w tym przypadku każdy kto ma choć pół mózgu i kilka tysięcy PLN do zainwestowania może stanowić realną konkurencję. Źródła i schematy wampirka są dostępne chyba blisko 2 lata - ile sztuk zostało w PL wyprodukowanych? Zero! Tyle w temacie.
[#159] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@abcdef, post #158

Dobra bo widzę że schodzimy na temat ortografii, gdy argumenty się kończą, w twoich wyliczeniach zapomniałeś dopisać podatku. Nie ma to też przymiotnik.

Ale ten szereg akcji opiera się na klikaniu myszką, bo chyba nie chcesz mi napisać że ktoś jeżdźi po Polsce i załatwia PCB, wsady do FPGA i ogarnia całe rzesze testerów. Opakowanie do wysyłki na allegro jest multum uniwersalnych pudełek a nawet na poczcie mają. Opakowanie to jest dwa trzy złote do tego koperta torebka antystatyczna trochę ulotek i taśma czyli góra maks z 15 złotych przygotowanie do wysyłki.

Czyli cena Vmpire to wina Rządu no bo mieszkamy w biednej Polsce w której nic nie ma. No to trzeba napisać do jakiegoś premiera żeby coś z tym zrobił. Iść w ślad rolników, blokować drogi jechać na Wiejską z Amigami... Tak tak a świstak siedzi bo sreberka zawierały ołów.
[#160] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@amizet, post #159

Kolego - nie podałeś ŻADNYCH argumentów w przeciwieństwie do mnie, osoby która zadała sobie choćby odrobinę trudu by zobaczyć jak w warunkach polskich wygląda sam zakup komponentów.
Masz prawie wszystko za darmo, schemat, wsad - zrób layout pcb i zorganizuj wszystko taniej. Pokaż jak to się robi po twojemu zanim zaczniesz narzekać na cenę. ACA500 (prawda, z 2CF) to cena rzędu 300zł, za ~400 mamy vampire mające dużo dużo więcej RAM i szybszy procesor. Skąd te narzekanie?
[#161] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@abcdef, post #160

za ~400 mamy vampire mające dużo dużo więcej RAM i szybszy procesor. Skąd te narzekanie?


Jak cena będzie wynosić 400 złotych to nie będę narzekał, nawet mogę dać 450 złotych.

Takie argumenty jakie podałeś to "wymyślam na poczekaniu kiedy klient pije kawę"

//
Dobra 500 z wysyłką kurierem, może być?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 10:26:09 przez amizet
[#162] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@amizet, post #161

Myślę że nie jeden dał by 500 zł aby posiadać to cudo
[#163] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@AssaAbloy, post #155

Blendor co ty nie powiesz.
Sam na Allegro sprzedawałeś A3640 po dwukrotnie wyższej cenie. Brania nie było.
Psychiatrę odwiedziłeś wtedy?
[#164] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@amizet, post #161

Price: 90Euros + shipping

Tyle od początku było. To, że ktoś wgrał phoenix beta i sprzedaje za 800zł mnie nie interesuje. Pisałeś o karcie - ten ktoś jej nie wyprodukował - karta kosztuje tyle ile pisałem.
Co do reszty Twojej wypowiedzi - no przepraszam, jeśli pana uraziłem, ale ja przynajmniej jakieś argumenty miałem w przeciwieństwie do "a mnie się wydaje".
[#165] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@abcdef, post #164

No nawiązując do tego 800 z działu giełda, zaraz pojawiła by się nowa seria kart po 600 albo z 700 z dopiskiem że ostatnio była za 800 to i tak tanio. No przepraszam wtedy to by było chyba trochę dużo? A mnie się wydaje że chcesz mi coś udowodnić.


//
Wystarczy tylko połączyć fakty i otrzymuje się wynik.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 10:35:26 przez amizet
[#166] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

A jakie są szanse aby na płycie umieścić dwa FPGA i drugi "robiłby" za AGA lub SuperAGA?
[#167] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #166

To trzeba zmodyfikować cały projekt i przydatne byłyby pliki projektu quartus phoenixa żeby to zgrabnie połączyć, oczywiście wymagałoby to także przeprojektowania płytki. Ale że tak zapytam jaki miałoby to cel? Jeśli mamy emulowanego procka i chipset to po co nam w ogóle fizyczna, klasyczna amiga? To już wystarczy obudowa i klawiatura, a resztę powyprowadzać z kompletnego "sprzętowego emulatora" mist-like.
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600
[#169] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600
[#170] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600
[#171] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #166

Dołączam się do postulatu zrobienia podobnej nakładki na grafikę. Vampire + FPG AGA + AKIKO + CVISION :) albo chociaż S3 chodzące na jakiś pakietach typu cybervision, picasso czy cokolwiek.

Nie odnosicie wrażenia, że świat kalsyku Ami fanów skupił się głównie na modelu A600 bo mi się zdaje , że na ten model to powstaje chyba więcej teraz wewnątrz - płytka - peryferiów niż za najlepszych lat Amigi... Co więcej będzie jak ten Vampir stanie się dostępniejszy najmocniejszym obliczeniowo kompem /A ze stajni C= !!!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 15:57:54 przez xtro
[#172] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #166

Nie. To jest to samo jakbyś nałożył w A600 na procesor płytę główną od A1200 albo Mista albo FPGA Arcade.
[#173] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #172

Wcale że nie. I moc nie ta i radocha jakby innaOK
[#174] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #173

Napisałem to dosłownie, AGA to cały chipset i nie da się tego zmienić zakładając jakieś urządzenie na procesor, chyba, że jest to cały komputer, a Amiga służy tylko jako zasilacz, myszka i klawiatura. W takim przypadku na takiej karcie musi być wszystko, czyli pamięć chip, Paula i Alice, bo układy Amigi nie mają dostępu do tego co jest po stronie procesora. Stąd też porównanie, że jest to to samo co założenie A1200 jako turbo do A600.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 20:25:35 przez sanjyuubi
[#175] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #174

oki oki my tylko teoretyzujemy :)

Jestem po prostu ciekaw czy jest to możliwe by takie AGA zaemulować sprzętowo :D
[#176] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@xtro, post #175

Można, ale nie tak jak to sobie wszyscy wyobrażają.
[#177] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #176

W takim razie jak działała ta sławna przystawka do amigi 500 która robiła z niej praktycznie 1200 (z aga itp. ) Nie można wiele znaleźć na ten temat.. Chyba że to jakaś ściema była ?
[#178] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sunater, post #177

To przystawka nie istnieje. Miała być robiona z płyt głównych A1200!!! Było o tym w Amigowej prasie, niestety nie jestem w stanie podać numeru tego czasopisma.
[#179] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #178

"In Amiga-News (french revue) ;

AGA-GO from "DCE Computer Service" (germany)

It's a small card (three models)

- 32 bits version with a 68EC020
- 16 bits version, no processeur (very slow for AGA)
- CD32 version and AGA GO

All with IDE/AT port, Ram 32 bits, a socket(?) (150 pins), 2mo chip
ram and chips AGA

Price : DM 600"
[#180] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sunater, post #177

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem