kategoria: Karty CF
[#1] Która karta CF?
Pytanie które karta w sprzedaży np Allegro na pewno będzie działać z pcmcia?

Posiadam Amiga 600 z AmigaOS 3.1 i wzorowo zainstalowanym cf0 i fat95 (nówki sztuki prosto z aminet.net)

Mój adapter to SanDisk
To nie jest wina adaptera, gdyż na tym adapterze zadziałała bez problemu karta kolegi:
CF Kingston Elite Pro 512MB 50x 3.3V/5V 2003

Posiadam dwie karty CF obie 4GB:
- Sandisk (czerwono niebieski)
- Platinum

Obie nie są widoczne w CF0:
info pokazuje
CF0: No disk present

(oczywiście różne ćwiczenia z fat16 i 32 oraz dzieleniem na part. zostały wykonane i nic!)
Także po wykluczeniu adaptera, soft, partycji i formatowania na kartach CF, pozostaje tylko jedno wyjaśnienie. Obie katy nie współpracują z A600 i pcmcia
W sumie są to tanie karty z "łapanki", dla tego potrzebuję profesjonalnej porady którą kartę kupić, żeby działa na 100%

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 23:16:52 przez traq

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 23:17:17 przez traq
[wyróżniony] [#2] Re: Która karta CF?

@traq, post #1

Pewniak to ta - bardzo wysoka "kultura pracy" z Amigami.

link
[wyróżniony] [#3] Re: Która karta CF?

@traq, post #1

Tutaj link masz pewniaka. Mam ją i działa w 100% bez problemów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 23:38:47 przez Jarkman
[#4] Re: Która karta CF?

@Jarkman, post #3

Podepnę się pod temat.

Używam z moją A1200 adaptera kart CF do PCMCIA firmy Sandisk. Używam też karty CF Sandisk 2GB o maksymalnym transferze 15MB/s. Wszystko działa ekstra.

Mam tylko takie pytanie. Jaką maksymalnie pojemną kartę CF można używać z Amigą 1200 na porcie PCMCIA?
Konfig mam jak w podpisie. Widziałem na Allegro karty CF o dosyć dużych pojemnościach, nawet 256GB! Mnie interesuje karta 64GB. Potrzebna mi jest jako mobilne archiwum Amigowych rozmaitości. Zadziała to z PCMCIA? W IDE nie chcę się bawić.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 11:01:03 przez Azzorek
[#5] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #4

Osobiście posiadam adapter PCMCIA Sandisk i działa wszystko pięknie / cudownie.

Karty jakie wkładałem to: Kingston 256MB, 512MB i tzw. "Kwiatek 4GB"
[#6] Re: Która karta CF?

@Oxyron, post #5

Znowu odświeżam,

Zastanawiam się nad kupnem karty 8GB Sandisk Ultra II z odczytem do 50MB/s. Mam A1200 jak w opisie. Czy karty 8GB trzeba jakoś dzielić na partycje, czy Amiga bez problemu zobaczy te 8GB? Karta ma służyć tylko jako nośnik wymiany danych między Amigą i PC. Do tej pory używałem Sandisk Ultra II 2GB z odczytem do 15MB/s, ale się już zapchał, a ja potrzebuję zachować na nim te dane które są. Używa ktoś CF-ek 8GB jako nośnika wymiennego?

Pozdrawiam,

Azz
[#7] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #6

Nie powinno być problemów. Ja mam taką 16-kę do przenoszenia. Oczywiście w FAT-cie. W A600 nie działa.
[#8] Re: Która karta CF?

@_arti, post #7

Zatem zamówiłem. Żeby tylko było jak mówisz .
Alt też będzie na SACP?

Pozdrawiam,

Azz
[#9] Re: Która karta CF?

@_arti, post #7

A jaką masz widoczną wielkość po sformatowaniu tej karty w systemie FAT ?

Chyba że chodzi o FAT 32 ?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 12:47:52 przez Vato
[#10] Re: Która karta CF?

@Vato, post #9

Nie wiem Około 15GB chyba.
[#11] Re: Która karta CF?

@_arti, post #7

No i jestem uboższy o 63,50PLN. Tzn, zamieniłem 63,50PLN na kartę CF 8GB, która do niczego mi się nie przyda .
Moja A1200 w ogóle jej nie widzi (jakby karta nie była włożona do czytnika). Kartę formatowałem na Windowsie na FAT32 na 8GB. Nie wiem jak podzielić ją na partycje, w windowsowym menadżerze dyskami nie da się :( . CF Sandisk Ultra 8GB 50MB/s nie działa z Amigą.

Pozdrawiam,

Azz
[#12] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #11

Jakie partycje w MBR pokazuje MountDos dla tej karty CF ?
[#13] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #11

Może spróbować format na Windows XP

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 21:36:56 przez Cadderlik
[#14] Re: Która karta CF?

@Cadderlik, post #13

A jak to jest z tymi 8GB i większymi? Po prostu wsadzacie w PCMCIA i Amiga je widzi? Może trzeba ją najpierw na IDE w Amidze skonfigurować? Kurdę a tak się cieszyłem, że będę miał nowy pojemny nośnik do wymiany danych AMI-PC.

P.S.
Norbert, karta jest niewidoczna na Amidze :( . HD Toolbox też jej nie widzi.
Jak ją sprawdziłem na PC w menadżerze dysków, to są dwie partycje. Jedna główna 7,5GB i druga (ciekawe skąd?) 17MB pojemności. Nie mogę usunąć tych partycji i zrobić jednej.

Pozdrawiam,

Azz
[#15] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #14

Może spróbuj wyczyścić kartę za pomocą diskpart. Na youtube masz masę tutoriali. Swojego czasu krążyła opinia, że amiga ma problem z wieloma kartami, w szczególności na pcmcia i większymi niż 4gb. Osobiście mam 512 mb, ale nie próbowałem z większymi.
[#16] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #14

Że tak nieśmiało się zapytam.
Zmieniles scsi.device na compactflash.device ?

Sprawdź MountDos . pamiętaj o zmianie device i unit

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 22:39:08 przez Norbert
[#17] Re: Która karta CF?

@Norbert, post #16

Wpisałem:

mountdos compactflash.device "cf0"

i nic się nie dzieje. Pojawia się komunikat o składni. Coś źle wpisuję? Nie wiem jaki unit dać, może o to chodzi?

Pozdrawiam,

Azz
[#18] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #17

Zmien tooltypes.
Włącz też fat95 i LIST. (pokaże ci informacje z mbr)


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 18:03:32 przez Norbert
[#19] Re: Która karta CF?

@Norbert, post #18

Norbert po prostu napisz co mam wklepać w Shellu . Mountdosa nie używałem nigdy, jakoś mało intuicyjny. Sprawdziłem w Sysinfo na drives/cf0 i nie widzi nic co mnie specjalnie nie dziwi. DLa odmiany tę kartę 2GB widzi wszędzie bez problemów. Obie karty z tej samej firmy, różnica w pojemności i osiąganej maksymalnej prędkości.

Pozdrawiam,

Azz
[#20] Re: Która karta CF?

@Azzorek, post #19

MountDos ma ikonę.
W niej zmien device, unit, uaktywnij fat95 i list
Potem dwuklik i napisz co pokazało się w okienku (mbr)
[#21] Re: Która karta CF?

@Norbert, post #20

Zrobiłem tak jak piszesz i wyedytowałem w info ikony Mountdosa12. Usunąłem nawiasy przy DEVICE i FAT95, tym samym je aktywując. Zamiast scsi.device wpisałem compactflash.device. Unit nie wiem jaki jest, próbowałem z 0,1,2 i 3. Tylko dla 0 coś pokazuje, przy innych informuje że nie ma takiego urządzenia.
Jak włożę tę kartę, która działa, czyli 2GB to jakieś pierdoły się pokazują (95GB novel system, później jakieś ujemne wartości , ale coś tam pokazuje. Kiedy włożę tę 8GB to wyskakuje, że no disk present :/ . Czyli w ogóle nie widzi tej karty. Coś ten MountDos dziwny, bo dla tej karty 2GB powinien pokazać wszystko prawidłowo. Przecież Amiga ją bezproblemowo obsługuje.

Pozdrawiam,

Azz
[#22] Re: Która karta CF?

@Jarkman, post #3

Odgrzewam stary temat,

niestety stałem się nieszczęśliwym posiadaczem tegoż zestawu: link czyli pojawił się problem z serii "kwiatek dlaczego nie działasz!". Ogólnie pomijając to że zostałem zmylony opisem aukcji która sugerowała że współpracuje z A600 to po szeregu prób i testów już nie ma nadziei... muszę kupić nową kartę aby współpracowała z PCMCIA na A600.

Polecaną na forum i w wielu innych miejscach np. tutaj jest karta SanDisk 4GB Ultra 30 mb/s . Niestety ale widzę że coś słabo z jej dostępem i tak dla pewności chciałem zapytać czy SanDisk 4GB Ultra 25 mb/s nie zrobi różnicy i będzie NA PEWNO działał z A600 (konkretnie z sześćsetką)?

Z góry dzięki !

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 00:24:18 przez emeliot87

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 00:25:16 przez emeliot87
[#23] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #22

Nikt nie zagwarantuje, że pójdzie na 100%. Nawet i te czasem nie działają chociaż prawdopodobieństwo jest większe niż z kwiatkiem.
[#24] Re: Która karta CF?

@misiek2, post #23

Ja tylko dodam, że na SACP ta moja karta zadziałała na IDE w A1200 więc problem jest z samym pcmcia. Dobrze, że Quad akurat miał 4GB cf SanDisk i dobiliśmy targu OK . Ta 4GB od Quada działa bez problemu w pcmcia.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 10:12:50 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 10:13:27 przez Azzorek
[#25] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #22

Mi z A600 (podkreślę słówko "mi") działają:
Transcend 4GB Ultra Industrial

Ta działała bez problemu od pierwszego włożenia do CF adaptera prosto z IDE na płycie.

Kingston Ultimate 266X 16GB (CF/16GB-U2)

Ta początkowo była widziana jako 4GB, ale po krótkiej walce zaczęła działać poprawnie (po zamianach scsi.device na spatchowaną).
Wszystko poszło jednak bez większych problemów gdy podłączony jest 4xEIDE


Natomiast nie działają mi żadne (sprawdziłem dwa różne) adaptery SD-IDE... coś mam odczucie, że "działanie" lub też "nie-działanie" kart z amigami jest sprawą indywidualną każdej amigi...

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 10:43:40 przez PWS
[#26] Re: Która karta CF?

@PWS, post #25

Mój Kingston również jest widoczny z IDE. Moje pytanie dotyczy tylko i wyłącznie współpracy A600 z PCMCIA czyli używając sterów compactflash.device a nie scsi
[#27] Re: Która karta CF?

@traq, post #1

Do IDE polecam osobiscie sprawdzona HAMA :)

Kupowałem w ciemno ale sprawdza sie bardzo fajnie.

W PCMCIA nie testowałem.




Z tym SANDISK-iem miałem sporo kłopotów pod IDE ale działa też pod PCMCIA i tak obecnie pracuje. Albo trafiła mi sie lewa sztuka albo mit Sandisku pęka wraz z nowymi kartami.



Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 11:35:10 przez Mariodj
[#28] Re: Która karta CF?

@Mariodj, post #27

Dziękuję ale jak wcześniej wspominałem chodzi o PCMCIA.... Do IDE to już mam obecnie 2 karty działające.
[#29] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #28

U mnie bardzo dobrze spisywały się takie karty , teraz kupiłem te zobacze jak się bedą sprawdzać.
[#30] Re: Która karta CF?

@_Skiba, post #29

Kingstony nie działają w slocie PCMCIA niestety. Działają jako IDE.
Sandisk z Twojego linka będzie działał w slocie PCMCIA bardzo ładnie. Mam 4 takie karty i każda działa bez zarzutu w slocie PCMCIA.

Gdzieś na EAB jest rozpiska kart działających w slocie PCMCIA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem