kategoria: Karty CF
[#31] Re: Która karta CF?

@_Skiba, post #29

Dzięki za porady, jeszcze zdążyłem kupić ;) mam nadzieję że zadziała w mojej amidze.

Co do tematów na EAB:
EAB CF card compatibility list
PCMCIA CF Card Compatibility

Pozdrawiam!
[#32] Re: Która karta CF?

@Mariodj, post #27

Mnie w mojej A1200 ten SanDisk Ultra z takim adapterem:



Działa bez żadnego problemu. Działa lepiej i szybciej niż dysk twardy Toshiby 2 GB który wcześniej miałem. Więc nie wiem od czego to zależy. Adapter przykręciłem do sanek - między nimi a Adapterem dałem tulejki, aby zwarcia nie było.
[#33] Re: Która karta CF?

@gilban, post #32

Zawsze istnieje szansa trafienia wadliwej sztuki. Najwyraźniej taką posiadam.
[#34] Re: Która karta CF?

@gilban, post #32

jak podłączysz to działa Ci dioda od HDD ?- bo u mnie nie świeci, i czytałem że trzeba połączyć kabelkiem w dwóch punktach po prawej stronie
[#35] Re: Która karta CF?

@Cadderlik, post #34

u mnie w A600 ciągle się zarzyła.

Musiałem przeciąć ścieżkę i wstawić diodę 1N4148 wg, opisu gdzieś tutaj na forum jest.
[#36] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #31

FYI karta zadziałała natychmiastowo w PCMCIA, nawet nie musiałem z nią nic robić. Jest sformatowana FAT32. Pozdrawiam.
[#37] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #36

Karta SanDisk 2GB Ultra 15MB/s działa bardzo dobrze na A1200 w IDE i PCMCIA, ale na A600 już niestety nie chce działać.
[#38] Re: Która karta CF?

@emeliot87, post #31

[#39] Re: Która karta CF?

@Dorian3d, post #38

Cześć,

Nie wiem gdzie, to się powinno zrobić prawidłowo, więc robię to tutaj.

Mogę potwierdzić kompatybilność karty ze zdjęcia z A1200 i PCMCIA. Niestety nie w moim posiadaniu... :/

Karta to dokładnie ten model: 9930622-001.A00LF

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 17:06:54 przez silelis

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 17:07:18 przez silelis
[#40] Re: Która karta CF?

@Jarkman, post #3

@traq

Pytanie które karta w sprzedaży np Allegro na pewno będzie działać z pcmcia?
Posiadam Amiga 600 z...


@Jarkman

Tutaj link masz pewniaka. Mam ją i działa w 100% bez problemów





Potwierdzam że karta SanDisk 4GB Ultra 25MB/s idealnie współpracuje z PCMCIA w mojej Amidze 1200 szeroki uśmiechszeroki uśmiech
P.S. proszę Moderatora o aktualizację wpisu na liście z kompatybilnością kart CF
[#41] Re: Która karta CF?

@p0su, post #40

Dzisiaj już nowej 4GB karty CF nie kupisz nigdzie, z 8GB też ten sam problem...
[#42] Re: Która karta CF?

@Madman, post #41

To Ja też potwierdzę, że moja karta sandisk 32gb działa idealnie z Amigą 1200

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/akcesoria-do-aparatow-i-kamer/karty-pamieci/karta-sandisk-compact-flash-extreme-pro-udma7-32-gb?gclid=EAIaIQobChMI47bvn6-BggMViJqDBx0HtAosEAQYASABEgJSpvD_BwE
[#43] Re: Która karta CF?

@skofrant, post #42

a czy z a600 tez jest ok?

bo często tak jest, jak działa tu, to nie działa tam

xD
[#44] Re: Która karta CF?

@Cezarykl, post #43

Tego nie wiem Cezary ale działa na A1200 bo mam.ją u siebie w komputerze.
[#45] Re: Która karta CF?

@Madman, post #41

@Madman

Dzisiaj już nowej 4GB karty CF nie kupisz nigdzie, z 8GB też ten sam problem...

Wręcz przeciwnie, można kupić nową kartę CF 8GB... np. tutaj i tam też


Compact Flash Transcend 8GB 133x, pięknie współpracuje z IDE w mojej Amidze 1200 (z PCMCIA nie próbowałem)
[#46] Re: Która karta CF?

@skofrant, post #42

@skofrant

To Ja też potwierdzę, że moja karta sandisk 32gb działa idealnie z Amigą 1200...

skofrant, proszę dopisz jescze co masz na myśli, IDE czy PCMCIA ?
[#47] Re: Która karta CF?

@p0su, post #46

IdE na pcmcia nie testowałem.
[#48] Re: Która karta CF?

@skofrant, post #47

Mi to fajnie działa. Mam przedłużkę do karty SD i mogę sobie ją łatwo wyjąć i podłączyć do kompa:



Poza tym to mam 4 CF i chyba tylko jedna działa dobrze przez PCMCIA, natomiast spoko mogę na tych kartach postawić WB przez przejsciówkę IDE.

Co do "soft dobrze zainstalowany na 100%" - dopóki nie zobaczy Ci jakieś karty, to nie masz pewności, że soft jest poprawny. U mnie jest tak, że te karty które nie działają pojawiają się na pulpicie WB jako szara ikonka, mogę je sformatować, ale i tak robi się z tego jakaś kaszana, ale się pojawiają.

U mnie na przykład samo skopiowanie pcmcia do lib i fat32 nie wystarcza, coś tam jeszcze musiałem zrobić, tylko nie pamiętam co....

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2023 12:42:47 przez maciejm
[#49] Re: Która karta CF?

@maciejm, post #48

Tylko teraz te nowe przejsciówki SD-CF mogą nie działać. Chyba zmienili projekt ze względu na zawirowania z chipami na rynku. Mam kilka nowych ale jeszcze nie testowałem. W A1200 jest klapka przyportach db9 i można wyprowadzić SD z IDE na przedłużaczu. Posiadanie PCMCIA robi się wtedy nie potrzebne.
[#50] Re: Która karta CF?

@snifferman, post #49

Tylko teraz te nowe przejsciówki SD-CF mogą nie działać. Chyba zmienili projekt ze względu na zawirowania z chipami na rynku. Mam kilka nowych ale jeszcze nie testowałem.
Mam dwie nowe, żadna nie działa. Wyglądają identycznie jak stare, inaczej zgłaszają się w HDToolboxie, więc zmiana chipa wygląda na słuszną hipotezę.
[#51] Re: Która karta CF?

@Krashan, post #50

A masz też takie na micro-SD?

zmiana chipa wygląda na słuszną hipotezę.

To nie hipoteza, tylko tak mi odpowiedział sprzedawca na Ali. Nie wiem jednak czy można mu ufać, bo podpisał sie jako Liu Kang.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem