kategoria: A1200
[#31] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #30

Mogę, ale nie obniże temperatury, bo z pokojowej żeby niżej zejść musiałbym do lodówki schować :D A tak na poważnie: 35*C to nawet dla czlowieka za mało :D
[#32] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #31

jak to mierzysz? U mnie LISA ma blisko 30st a to nie jest temperatura pokojowa ....
[#33] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #32

pomiar pirometrem
[#34] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #33

Pirometrem? Sprawdź te chłodzenie.....
[#35] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #34

No daj spokój... 35C a Ty mówisz o przegrzewaniu ? 30C zmierzone przez Ciebie to jest tyle co nic. Taki układ nie wymaga żadnego dodatkowego chłodzenia.
[#36] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #30

Bez przesady, niektóre układy mają po 50 stopni w Amidze, jeśli 35 stopni powoduje przegrzanie układu, to ten układ na pewno nie jest sprawny.
[#37] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@Fenio, post #35

Koledzy z GB mieli też problem,dotykali paluchem i twierdzili że jest normalna temperatura aż jeden założył chłodzenie i problem znikł ... tak ciężko spróbować? Być może chodzi o to że dany układ nie jest tak sprawny jak powinien i nawet niższa czy temperatura czytać te 30/35 może mu dawać kopniaka....

Edit:
Kolejny znaleziony podobny problem i polecam przedostatnią wypowiedź Autora.
link

Tu równieżjest wzmianka o problemach ze spritami przy timingach:
link

Jaką macie wersje płyty?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 21:14:11 przez BomberMAX
[#38] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #37

Spróbować nie zaszkodzi, jednak same radiatorki obniżą temperaturę o może 2 stopnie. Poza tym w linku, który podałeś, autor pisze o zjawiskach które narastają z czasem, gdy rzekomo Lisa się nagrzewa. Jeżeli kolega założyciel wątku ma problem z kursorem zaraz po włączeniu Amigi, to na pewno nie jest to wina grzejącej się Lisy.

Pamietam, że Jens walczył przy okazji z jakimś glitchem w A1200 przy okazji tworzenia IndivisionAGA MK2 i chyba trzeba było wymieniać jakieś kondensatory, nie pamiętam dokładnie czego to dotyczyło.
[#39] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@sanjyuubi, post #38

U założyciela wątku nie wiem czy ma problemy zaraz po włączeniu. U mnie kursor jest rozmazany , a w niektórych liniach ekranu wogóle go nie widać zaraz po włączeniu Amigi.Widać to na filmie który zamieściłem kilka postów wyżej. Układy nawet nie zdążą się nagrzać. Czekam na Odpowiedź "mechanika z Sosnowca" Jak upora się z Płytą A1200 Założyciela wątku, to może przygarnie moją Płytę na Warsztat.Narazie nie wiem czy mam inne objawy poza kursorem. Doszły do mnie wreszcie wszystkie części do towera i druga płyta główna. Poskładam wszystko do kupy, zainstaluje WB i wtedy zaczne testy. Zasilacz jest ok, bo dzisiaj podłączyłem pod orginalny czarny i problem cały czas jest. U mnie Lisa Ma 20-22*C. Alice ma 35*C. Moja płyta rev 1B

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 00:36:48 przez snifferman

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 00:38:56 przez snifferman
[#40] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #39

Parę słów od założyciela wątku.

Moja Amiga ma takie same objawy od momentu uruchomienia i nie zauważyłem żadnych zmian w trakcie "działania". Od samego początku brak kursora myszy i problemy z dolną częścią obrazu. Jak pisałem brak kursora już w bootmenu. Bootmenu od pewnego czasu traciło synchronizację przy wyświetlaniu obrazu. Jednakże jak widać na "filmie" jest też oprogramowanie, które działa prawidłowo, bez jakichkolwiek artefaktów. Być może chodzi o soft, który wymaga niewiele ramu.

Wczoraj dotarła do mnie pewna Amiga w okaleczonej obudowie. Na szczęście środek bez większych uwag. Wczoraj zmontowałem z tego jedną sprawną, działającą Amigę. Na razie będę z niej korzystał. Jak będę już wiedział co z tamtą, to podejmę kroki wymiany kondensatorów w tej wczorajszej. We wczorajszej miałem trudny start. Obraz był wyświetlany po nastu sekundach od włączenia. W bootmenu wyłączyłem kontroler dysku dh1. Teraz uruchamia się wporzo. Dziasiaj po kilku godzinach odpaliłem znowu i poszła jak nówka. Wczoraj miałem na niej drobne zwisy. Chyba elektrolit niedomaga. Otrzymana wczoraj płyta ma roma 3.1 i przerobioną zewnętrznie (na taśmie) stację dysków.

Obydwie rev 2B. Mimo tego różnią się np. uszkodzona (Filipiny) ma port myszy podłączony taśmą do płyty, druga natomiast (Francja) port jest na płytce podłączonej do płyty głównej.

Jakby ktoś miał na zbyciu obudowę do drugiej to rozważę każdą propozycję. W tej drugiej także niedomaga klawiatura: uszkodzony klawisz spacji, także nie działają niektóre klawisze. Pewnie problem z folią. Przypuszczam, że w weekend przyjrzę się temu bliżej.
[#41] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@BomberMAX, post #26

Mój problem został rozwiązany. Mój rozmazany znikający kursor:
https://www.youtube.com/watch?v=wg1tFnh5Njo

Okazało się, że układ Alice był uszkodzony. Po wymianie wszystko ok. Pozdrawiam i dziękuje mechanikom z Gliwic :D
[#42] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #41

Mój specjalista nie odzywa się ... niestety. Początkowo odpisywał na maile, później już nie.
[#43] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@misiek2, post #42

Tzn podejrzewasz oszustwo?
[#44] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #43

Nie. Byłem u niego w domu.... Przypuszczam, że potomek ograniczył jego obecność w amigowym świecie.
[#45] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@misiek2, post #44

Jeśli chcesz, to mogę ci dać namiar na mojego mechanika. Naprawił moją amigę, amigę kolegi. Jest godny zaufania. Za tydzień wysyłam mu mojego escoma do wymiany kondensatorów. Jakbyś chciał to dawaj na priv
[#46] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #45

@snifferman Mam pytanie.

Próbowałem obejrzeć Twoje filmy, ale nie są dostępne.

Czy u Ciebie kursor wyglądał w ten sposób, tzn. był taki rozstrzelony, wyglądał jak artefakt?


Czy możesz podać namiary na "elektronika" magika?
[#47] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@silelis, post #46

Znalazłem ten filmik w backupach i wrzucam tutaj. Mogę dać namiary na speca, tylko ja to 8 lat temu wysyłałem i dzisiaj to bym sobie już sam naprawił, bo jestem solder-master guru
1
[#48] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@snifferman, post #47

Hej,

Dzięki za filmik. U mnie podobnie to objawy.

Jesteś pewnien, że była to Alice?
[#49] Re: Brak kursora działającej myszy w A1200 i inne

@silelis, post #48

Tak napisałem 8 lat temu i tego co pamiętam, to sprawdzałem fotki przed naprawą i po. Chip był wymieniany. Teraz nie mogę ich znaleźć i tego potwierdzić. Raczej ufam samemu sobie z przed 8 lat i można założyć, że mówiłem prawdę
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem