kategoria: Karty CF
[#1] PCMCIA CF0:NDOS
Już od jakiegoś czasu chcę rozwiązać problem nie działającego poprawnie pcmcia, zawsze brak czasu więc się dziś zebrałem do działania ;p

Aby uporządkować kilka spraw, mam 2xA1200 C= i Escom (obie kick 3.0 zresztą przy 3.1 było tak samo)
sprawa ma się tak
E działa mi pcmcia i ide obie karty śmigają aż miło
C= pcmcia pokazuje CF0:NDOS, ide ok

fat i pliki zainstalowane poprawnie karty to 1gb i 0.5 obie działają na Escomie
na C= jest w/w błąd format nic nie daje bo albo Szybkim mam (not a valid dos disc) na zwykłym (Couldn't format cylinder 0). Rozmiar karty w formacie jest poprawnie rozpoznawany.

Zrobiłem więc zamianę kart CF na których jest system (może jakiś babol w sterach) i nadal bez zmian na C= karty na pcmcia nie działają

Może jakieś pomysły

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 18:45:37 przez BlackTiger
[#2] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #1

Nie formatuj na Ami tylko w PC na Fat32. Wgraj compactflash.device do DEVS: i FAT95 do L: i C: i gotowe. Aminet Twoją Mekką jest.

Kartę możesz sprawdzić pod PC jakimś programem do skanowania błędów kart CF/SD albo zapisać ją po brzegi i sprawdzić wartość CRC32 zapisanego pliku czy się zgadza ze źródłowym plikiem.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 18:51:32 przez pong777
[#3] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #1

Pewnie jest uszkodzony któryś z buforów '245
[#4] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@pong777, post #2

Tak jak napisałem wszystko mam wgrane ok, karty chodzą na jednej amidze na drugiej nie
po przełożeniu CF (z systemem) z Escom'a do C= (na Esomie jest ok) i użyciu tych samych kart efekt bez zmian.
[#5] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@jarob, post #3

jarob: rozwiniesz myśl ?? nic mi to nie mówi

sorki za dubla....

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 18:52:50 przez BlackTiger
[#6] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #1

card_info wykrywa karte?
[#7] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

nie mam chyba takiego programu
[#8] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #7

a masz programy CardReset i CardPatch?
[#9] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

tak
co mam sprawdzić

karty odczyt i zapis mają ok, CRC plików jest przy sprawdzaniu poprawne

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 19:02:52 przez BlackTiger
[#10] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #9

Tu nie będzie winy pragramowej, ale sprzętowa.
Najprawdopodobniej jest uszkodzony któryś z buforów 74LS245. Są to U43, U45, U46 i U47.
Do diagnozy przydałby się oscyloskop.
[#11] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@jarob, post #10

na tyle na ile się znam to od strony softu, wymiany kicków, inne karty turbo zrobiłem co mogłem, umiałem
jeśli jest to problem na płycie cóż tu się już poddaję, ona i tak jest w planach do wymiany kondensatorów więc może przy okazji o ile znajdę osobę która się na tym zajmie uda się naprawić i to.

Przy okazji pytanie co do A1200 Escom, nie działa mi stacja df0: jaką drogą pójść aby działały mi gry ndos (generalnie aby nie było problemów) ?
- bez fixa na płycie wymiana stacji ale na jaką tzn. pctową ale przerobioną (bo takowe mam i działają z Amigą 1200 C=), pctową nie przerobioną czy typową Commodorowką
- fix na płycie i to samo jaki wariant ?

Czy gotek lub Hxc wymagają na Escomie fixa czy nie ?

Chciałbym aby mi działała stacja na df0 jak i na df1
[#12] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #11

Fix jest wymagany żeby stacja była bardziej kompatybilna.

Czy stacja w ogóle ci nie działa, czy tylko przy grach ndos?
[#13] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Norbert, post #12

sypie błędami na lewo i prawo
być może kalibracja by jej pomogła
[#14] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #13

To pozostaje Ci wymiana stacji na nową.
[#15] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Norbert, post #14

Niekoniecznie.

@BlackTiger

Mogę się zająć twoją stacją, ale w drugiej połowie czerwca.

Napisz tylko jakie błędy pojawiają się w X-Copy.

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 14:07:57 przez SuperBuster11
[#16] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@SuperBuster11, post #15

sprawdzę stację w xcopy i dam znać, wymiana wymianą ale aby gry ndos działały fix i tak będzie potrzebny, mam rację
[#17] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #16

co do stacji
w workbenchu po 3krotnek próbie odczytu komunikat df0 ???
w xcopy komunikat no disc in df0:

testowałem kilka sprawnych dyskietek efekt ten sam
[#18] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #17

To jest przerobiona z PC, czy oryginalna stacja amigowa? Zaślepiasz okienko po drugiej stronie? To bez czarnej "zaślepki"?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 16:21:59 przez SuperBuster11
[#19] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@SuperBuster11, post #18

oryginalny Panasonic JU-257A516P

pewnie że zaślepiam ;p
[#20] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #19

Obejrzyj, masz fixa zrobionego jak na początku filmiku, czy inaczej?
[#21] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@SuperBuster11, post #20

fixa nie mam, stacja jeszcze z pół roku temu działała ale nie jestem w stanie powiedzieć czy czytała każdą dyskietkę, w wolnej chwili rozkręcę ją i sprawdzę dawno nie zaglądałem pod płytę

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 16:58:52 przez BlackTiger
[#22] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #21

Działała z płytą Escom ,czy commodore? Jeśli nie działa tylko z płytą Escom, to trzeba na płycie zrobić fixa.
[#23] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@SuperBuster11, post #22

działała z Escomem od nowości, teraz nie
[#24] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@BlackTiger, post #23

Te escomowe stacje nie są przerobione pod amigę dlatego jest przerwana jedna ścieżka na płycie głównej i założona jedna zworka druciana.

By stacja działała z płytą commodore trzeba ją przerobić.
[#25] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@jarob, post #24

ok ale tu jest problem że nie działa mi stacja na escomie padła bidulka ze starości pewnie
więc co mogę zrobić aby nowa działała włożyć pcetową i fixa na płytę czy jak

i jak z tym gotekiem bo on na 90% wymaga fixa aby chodził na escomie

wszyscy skupili się teraz na floopie a pierwotny temat rozumiem że obstajemy przy tym że to wina sprzętowa nie software'owa ??

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 19:37:27 przez BlackTiger
[#26] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@jarob, post #10

Witajcie.
Nie wiem czy masz możliwość odgrzania tematu związanego z działaniem PCMCIA. Mam podobny problem jak autor postu. Możesz podpowiedzieć co i jak sprawdzić oscyloskopem aby mieć pewność co do sprawności 74LS245 co gdzie, kiedy i jakie stany na poszczególnych układach.
Mirek
[#27] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Taziman, post #26

https://www.ppa.pl/forum/amiga/24487/niewidoczny-cf-uszkodzony-port-pcmcia-amiga-1200 może ten wątek Ci pomoże
[#28] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Koniu-81, post #27

Wszystkie te posty przeczytałem i bez poprawy. Dodam, że w innej Amidze 1200 adapter i karta działała bez problemów. Wczoraj postanowiłem nawet podmienić wszystkie bufory 74LS245 i efekt identyczny jak przed. Szykuje się grubsza weryfikacja.
Mirek
[#29] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Taziman, post #28

Jeżeli sam w sobie port PCMCIA nie jest uszkodzony, i układy ls245 są OK oraz połączenia do nich (czasami są przerwy połaczeń jak ścieżka zamienia się w PAD pod układ) to mogą być też zimne luty na układzie GAYLE ewentualnie na BUDGIE. miałem już 3 przypadki z niedziałającym PCMCIA, np. PrepCard systemowy pokazywał że jest karta i pomimo wszystkiego nie działała, problemem były zimne luty na Gayle, najprawdopodobniej od FastATA tej nakładki na gayle, po prostu puściły luty.
[#30] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@superbonio, post #29

Prep Card coś widzi ale nie pokazuje pojemności, natomiast Format pokazuje na CF0 - 244 MB. Pozostaje multimetr, schemat i jazda ze ścieżkami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem